פיפא קבעה: צרפת במונדיאל

פיפ"א דחתה את ערעורה של אירלנד על תוצאת המשחק מול צרפת, ערעור שהגיע בעקבות נגיעת היד הברורה של תיירי הנרי שהביאה לגול המכריע של גלאס

יום שישי 20 נובמבר 2009
מערכת TELESPORT
בעקבות אותו שער שערורייתי שהעלה את צרפת למונדיאל על חשבון אירלנד, במשחק שנערך ביום רביעי האחרון בסטאד דה פראנס, החליטו באירלנד לא לוותר על חלום המונדיאל שנגזל מהם בצורה לא ספורטיבית והגישו ערעור על תוצאת המשחק לפיפ"א.

השער המדובר נכבש כזכור ע"י וויליאם גאלאס, לאחר בישול של תיירי הנרי שנעזר באופן ברור בידו כדי לעצור את הכדור לפני שבישל את הגול המכריע. אותו הנרי, כבר הודה בכך שנגע בידו בכל הזדמנות אפשרית, לא שהיתה לו ברירה אחרת שהרי מכל זווית צילום אפשרית ניתן לראות זאת באופן ברור בהילוך החוזר.

אך כל זה לא יעזור כאמור לאירים המאוכזבים, שיראו מונדיאל נוסף רק מהטלוויזיה, אחרי שגם במונדיאל הקודם, בגרמניה 2006 לא השתתפו. אותם אירים נתנו פייט אדיר לצרפתים, אחרי שאף אחד לא הותיר להם סיכוי בעקבות ההפסד הביתי 1:0 במשחק הראשון, אך הם הגיעו לסטאד דה פראנס, שיחקו טוב יותר מצרפת וניצחו 0:1 בתום 90 הדקות ושלחו את המשחק להארכה רק כדי לראות את הצרפתים חוגגים עליה למונדיאל בעקבות גול בלתי ספורטיבי.תמונות: גטי-אימג'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק