אוהדי ביתר דווקא יהיו בעד

אם אבירם ברוכיאן היה חכם יותר, המהלך לצירוף שחקן ערבי לבית"ר עוד היה נרשם לזכותו. אם מיקי ברקוביץ' שיחק בהפועל ת"א ואבי נמני נזרק ממכבי אז הכול אפשרי. ואל תדאגו: למעט כמה פרחחים, גם האוהדים ישמחו

שבת 21 נובמבר 2009
דורון ברגר
בסוף השבוע האחרון איבד אבירם ברוכיאן לא מעט מהמניות שלו כמהניג הבא של בית"ר ירושלים (אגב, בבית"ר, אין היום מנהיג, אבל זה כבר סיפור אחר). באמירה מטופשת ופחדנית, הוא לקח בחזרה את הדברים שאמר רק שבוע לפני, כן אין לו בעיה שבבית"ר ישחק שחקן ערבי. ואילו בסוף השבוע האחרון אמר קשר בית"ר כי הוא מקבל את דעת האוהדים כי שחקן ערבי לא צריך לשחק בקבוצתו.

ברוכיאן לא היה מספיק חכם כדי להבין איזה פספוס היה לו כאן. הרי את האמירה שכבר הרגיזה חלק מהאוהדים הוא כבר אמר, והאמת הסופר לגיטימת כבר נשמעה. ברוכיאן כבר שיחק עם ערבים בנבחרת, חלק מחבריו הם ערבים, וברור שלו אישית, ממש לא אכפת לשחק עם ערבים. אז במה הואילה האמירה השניה? בכלום. 

הרי ביום מין הימים ישחק שחקן ערבי בבית"ר, ארקדי גאידמק כבר התבטא בעיניין לא פעם, כי הוא ישמח אם ערבי יתרוצץ בבית וגן. אלא שגאידמק יושב במקום מחבוא ברוסיה, ומהלך כזה כבר לא יירשם על שמו. מי האיש שיוביל את המהלך הסופר דרמטי? לא ברור, אבל זה כבר לא יהיה ברוכיאן.

לאוהדי בית"ר נגרם עוול גדול. נכון, יש לא מעט מהם שלא מעוניינים לראות שחקן ערבי מגביה לראש של עמית בן שושן, אבל המציאות חזקה יותר מכל דמיון. גם הקיצונים שבאוהדי בית"ר יודעים שיום כזה כנראה יגיע. נכון, האירוע יעורר עיניין עצום בכלי תקשורת. נכון, כמה עשרות מפגינים יבואו להשתולל בבית וגן, כמה מאות ביציע יקללו, אבל ההיסטוריה מלמדת שאין מהלך דרמטי שהציבור לא יצליח לעמוד בו.

אני מכיר לא מעט מאוהדי בית"ר.  חלקם גדלו בבירה וחלקם במקומות אחרים. איש מהם לא גזען, ולא מתקרב להיות גזען. נכון, לאף אחד מהם אין עשרות חברים ערבים, ואת ארוחת הבוקר שלהם הם מעדיפים לבלות עם טוסט ולא עם נרגילה, אבל גם הם יודעים שכל עוד השחקן הערבי לא יצהיר שהוא מעוניין להחריב את הכותל המערבי או לשלוח את היהודים לעבור לגור ממערב להרצליה, אין שום בעיה שישחק בבית"ר.

מהלכים דרמטים שהין על סף ה"לא יאמן", כבר היו בספורט שלנו. אף חובב ספורט לא היה מהמר על מעבר של מיקי ברקוביץ' לאדום של הפועל ירושלים ובטח לא להפועל תל אביב. איש לא האמין שיבוא המאמן עם האומץ להגלות את אבי נמני ממכבי תל אביב. וזה קרה. אגב, לפני עשור היה נראה כי שחקן ערבי לעולם לא ישחק בבני יהודה אבל מאז כבר שיחקו שלושה, ואף אוהד מהשכונה לא יצא להפגנת מחאה ברחוב האצ"ל.

כך יהיה גם עם אוהדי בית"ר. כמה קיצונים דבילים יאמרו שהם ישרפו את המועדון. שני משועממים יכתבו כתובות נאצה, כמה חסרי השכלה יאיימו לפוצץ משחק, אבל גומא אגייאר ירקוד הורה עם לי פישמן, שמעון גרשון האדום יבלום, ובן שושן ימסור את האסיסט לכובש הערבי הראשון לזכות בית"ר, לעייני 15 אלף איש באיצטדיון של הקבוצה הכי שמחה בישראל.

צפו בלקראת מחזור עם אשר גולדברג  על ידי לחיצה על PLAY מתחת לתמונה
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק