הוא ובן שושן גזענים חשוכים

אז מה חושבים במגזר הערבי על קשר בית"ר ירושלים, שצידד בעמדת ה"לה פמיליה"? אחמד טיבי, זוהר בהלול, טורק וארמלי משיבים אש

יום שני 23 נובמבר 2009
שלמה חסיד
בשבוע שעבר הרשה לעצמו אבירם ברוכיאן מבית"ר ירושלים התבטאות לא שגרתית, כשצידד בעמדת ה"לה פמיליה" שלא רוצים ערבי בקבוצה. כעת נשאלת השאלה האם צריך להעניש את הקשר, ומה חושבים על השחקן במגזר הערבי.

ח"כ אחמד טיבי לא עשה חשבון: "אני בכלל לא מופתע שגם אבירם וגם עמית בן שושן שייכים לבית"ר, כי שניהם גזענים חשוכים, כמו האוהדים שלהם. אני חושב שעל ההתאחדות לכדורגל להודיע מיד כי אבירם מושעה מהנבחרת. הרי לא יכול להיות שאדם עם דיעות חשוכות כאלה ייצג את המדינה. מעבר לזה זה עניין לרשויות. עד כמה שאני יודע יש פה חוק נגד גזענות, והדברים החמורים שאמר זו גזענות צרופה".

השדר זוהר בהלול חושב קצת שונה מטיבי: "אני לא חושב שזה עניין להתאחדות לכדורגל, אין פה מה להעניש. בסך הכל מה קרה כאן? ברוכיאן אמר בהתחלה שאם יש שחקן ערבי טוב, הוא היה רוצה לראות אותו בבית"ר, ואז הוא חזר בו".

אז זה בסדר?

 "זה רחוק מלהיות בסדר, אבל מי שצריך לטפל בברוכיאן ולצלוב אותו, זה העיתונאים. צריך לעשות לו משפט בתקשורת ולהוקיע אותו. זה יהיה בשבילו יותר חמור מאשר איזה עונש מצחיק מההתאחדות, שלא יזיז לו כל כך. והרי ידוע שההתאחדות שלנו לא ממהרת לנקוט עמדה במקרים כאלה".

שחקן העבר, רפעת טורק,  לא מבין מה קרה לברוכיאן: "אני מתפלא על אבירם, כי אני מכיר אותו מרחוק, ואת הדוד שלו אורי מלמיליאן אני מכיר מקרוב. אלה לא אנשים רעים, לגמרי לא. אבירם פשוט החליק בלשונו, דבר שלדוד שלו אורי לא היה קורה בחיים. אני חושב שאבירם בייש את הפירמה של אורי".

איך צריך להעניש אותו?

"בעיקרון מי שצריך להעיף אותו זה מאמן הנבחרת דרור קשטן. אותו מאמן שלא מרשה לשחקן שלו לצבוע את השיער, אבל שותק כששחקן אחר שלו מלכלך את הפה שלו בצורה כל כך שלוחת רסן נגד אוכלוסיה שגרה פה במדינה, חלקה עושה צבא והשחקנים הטובים שלה משחקים בנבחרת".

זאהי ארמלי, עוד כוכבעבר מהמגזר אמר: "מה שאבירם ברוכיאן אמר זה בושה וחרפה, וזה גזענות לשמה. אין לי ספק שזה ירדוף אותו והוא צריך להחליט שהוא שותק מעכשיו ועד להודעה חדשה שלא יפלטו לו עוד שטויות".

 ומה ההתאחדות צריכה לעשות?

"להעניש אותו בצורה קשה ביותר כדי שכולם ילמדו שלגזענות אין מקום. אני הייתי מרחיק אותו מעשרה משחקים".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק