המבחן האמיתי של נמני

מכבי תל אביב שיחקה בסך הכל רבע שעה טובה נגד הפועל באר שבע עלובה וחסרת חוט שידרה. לאלפי הצהובים, שמרימים ראש כדאי להמתין ליום שני למכבי חיפה, יש עדיין 5 שחקנים שאינם מתאימים

יום שלישי 24 נובמבר 2009
אשר גולדברג

 הנהלת מכבי תל אביב בראשותם של אביב בושינסקי ועוזי שעיה תפגש בגרמניה עם הבעלים מיץ' גולדהאר והם יספרו לו עם חיוך רחב על הניצחון הגדול, על הפועל באר שבע 1:3, שהכותרת תהיה בוודאי: "השקט שחזר לשרור בחזית הלוחמת שבין אבי נמני לאביב בושינסקי".  

לרבבות אוהדי מכבי תל אביב יש חיוך של אושר מהניצחון על הפועל באר שבע באיצטדיון 'וסרמיל', הזכור לטוב מהאליפות של 1995 עם אברהם גרנט והשער של אלון ברומר. יאמר מיד - כדאי למכבי תל אביב לחזור באחת למציאות ולהבין שהפועל באר שבע של המחצית הראשונה, הייתה גם מפסידה למכבי 'קביליו' יפו, עם יוסי אבוקסיס בהרכב.

הפועל באר שבע אינה קבוצת כדורגל ראוייה לליגת העל. גם היא נמצאת שם בזכות הגדלת הליגה והחשיבה המוטעת , של יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, לעשות ליגה מבאר שבע ועד סכנין. מכבי תל אביב שיחקה רק 10 דקות כדורגל מהנה מול שחקנים, שהכינוי קונוסים עושה עימם חסד.

למעט השוער קאלה, כל הקו האחורי של המאמן גיא עזורי, נראה כאילו נמצא בתוך מחלת שפעת החזירים. שחקנים שאינם יודעים להרים רגיל ונראים כמי שמכת חום פגעה בחשיבתם. זה איפשר לשחקני מכבי תל אביב לעשות קולות של כדורגל, כשגם הגולים, שהיא כבשה נראו שהם חודרים לרשת בגלל טעויות שבנערים ב', של הפועל באר שבע הילדים לא עושים.

קרדיט מגיע לשיתוף הפועל בין אבי נמני לניר לוין, שהוציאו מתוך ההרכב שכשל שוב ושוב במשחקים האחרונים, שחקנים שראשם אינו נתון כל כך לכדורגל, כמו יובל שפונגין, יוסי שיבחון , יובל אבידור, איליה יבוריאן ואנדרה קומאץ', שבטח מאמין שאוהדי מכבי תל אביב חושבים שמהיותו שייך לסגל נבחרת סלובניה, הוא זה שהעלה אותה למונדיאל בדרום אפריקה.

יאמר מיד, מכבי תל אביב גם ביכולת של כיבוש שלושת השערים ב'וסרמיל' בדקות שנחשבות על ידי פרשנים הוזים "דקות נפלאות וענקיות", היא לא יריב ליניב קטן ושלומי ארבייטמן. ראינו שגם הפועל ב"ש, חסרת היכולת, יצרה מספר מצבים ברחבת מכבי תל אביב. מצבים, שקבוצת הנוער של הפועל ב"ש, הייתה כובשת לפחות ארבע פעמים לרשתו של שטראובר מול האין הגנה הצהובה.

אבל הפעם המזל שיחק לאבי נמני, שיש לו עכשיו שבוע להחזיר את מכבי תל אביב לחשיבה מקצועית ולהשלים את המהפך של הוצאת שחקנים, שאינם מחוייבים למכבי תל אביב, לקצה הספסל או ליציע.

 ראינו, שכניסתם של אבידור ושיבחון רק הזיקה למכבי תל אביב מבין מי שחייב מנוחת רענון כדי שמכבי תל אביב תוכל לשחק שווה בשווה מול מכבי חיפה, צריך להוציא גם את ג'יז'רמו ישראלביץ' המבולבל למרות השער שכבש בבעיטה עלובה יחד עם עמנואל מאיוקה, שאינו מחובר לקישור הקבוצה וגם לתת לרונלד ראלדס, הבלם הבוליביאני לצפות שעות בוידיאו וללמוד מהשגיאות שלו וחוסר האחריות שלו, שכמעט מוטטו את מכבי ת"א למרות שזה לא נראה כך מתוך המגרש או מול מסך הטלוויזיה. 


עמנואל מאיוקה. "לא מחובר לקישור"

מכבי ת"א עדיין רחוקה מהשם "מכבי תל אביב". כל עוד מועדון פאר שכזה אינו מכריז, שהוא נאבק על תואר האליפות, שום ניצחון לא יסנוור את האוהדים הותיקים אבל כאמור ביום שני, אחרי שמכבי חיפה תחזור מגרמניה, מהמשחק נגד באיירן מינכן, המשימה של מכבי תל אביב, היא למנוע מאלישע לוי וחניכיו לרוץ אל שיא ניצחונות רצופים מתחילת העונה ואולי על ידי ניצחון בבלומפילד על האלופה, להציל את העונה ולהציל את הליגה מסיומה כבר אחרי 11 מחזורים.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק