מכבי חיפה ביקרה בדכאו

מכבי חיפה ואוהדיה ביקרו במחנה הריכוז בדכאו. יעקב שחר: "באנו להניח זר לזכרם. הביקור שלנו הוא הוכחה נוספת לתקומת העם היהודי בארצו". קולמה ביקש מאלישע לוי לשתפו במשחק מחר

יום שלישי 24 נובמבר 2009
אשר גולדברג
מאות אוהדי מכבי חיפה מציפים את מינכן והחל מהבוקר נוכחותם מורגשת בעיר, למרות הקור השורר. האוהדים המסורים הצטרפו אל משלחת מכבי חיפה בביקור במחנה העונשין דכאו, הסמוך למינכן.

הביקור המרגש לווה דמעות רבות משחקני ואנשי הקבוצה, כשהקפטן אלון חרזי, עם המאמן אלישע לוי והבעלים, יעקב שחר, הניחו זר סמוך לאנדרטה של רבע מיליון הנספים שנהרגו במחנה.

יעקב שחר נשא נאום ואמר: "כולנו למדנו על השואה שפקדה את העם היהודי. המחנה בו אנו עומדים הוא מחנה נוסף שהוקם על-ידי הנאצים ובו הושמדו מיליוני יהודים ובני מיעוטים. הביקור שלנו פה הוא הוכחה נוספת לתקומת עם היהודי בארצו. כאלופי המדינה, שהגיעו להתמודד שווים אל מול שווים, באנו להניח זר לזכרם של הנספים".

בקבוצה אין לחץ ולכולם מובן שמשחקי השנה בליגת האלופות הם שכר לימוד והתגבשות. הצוות המקצועי, בראשות אלישע לוי, מנסה להחזיר את השחקנים למציאות ולא להיגרר לתקשורת אשר מגמדת את באירן מינכן לנוכח המשבר בו היא מצויה.

שחקן במכבי חיפה אמר הבוקר ל-TELESPORT: שרק לא יתפוצצו עלינו. רבים שוכחים שזו באירן מינכן ולא אחי נצרת".

באימון המסכם הערב, יבחן אלישע לוי את כשירותו של ג'ון קולמה, שקיים אתמול אימון מלא. קולמה שוחח עם המאמן וביקש לשתפו במשחק מחר, אפילו חלקית. בקבוצה סירבו להתייחס למשחק נגד מכבי תל-אביב ביום שני הקרוב והבהירו כי ידונו בו רק כאשר ישובו ביום חמישי לישראל.

לצוות המקצועי אין עדיין החלטה בנושא הבלם שישחק לצידו של דקל קינן. נושא שיחה מעניין הוא על הפועל תל-אביב, כשהקולות ממתחם חודורוב מנסים להאדיר את המפעל בו משתתפת הפועל. שחקני חיפה משועשעים מניסיון ההשוואה ואחד הבכירים בקבוצה, על משקל אמירה מהכדורסל אמר:" הפועל תל-אביב משחקת ביולב-קאפ".

בכותרות המתייחסות למשחק בעיתוני מינכן נרשם כי באירן והמאמן ואו-חאל ייצאו מהמשבר על חשבון מכבי חיפה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק