עכשיו או לעולם לא

הכותרת בעיתון ה"בילד" הגרמני, עכשיו או לעולם לא, מתכוונת לבאיירן מינכן. מכבי חיפה ראתה וקראה, וגם לה זה מתאים הלילה ב"אליאנז ארינה". קולמה כשיר וישחק, גאדיר ועותמאן בהרכב

יום רביעי 25 נובמבר 2009
אשר גולדברג
אלישע לוי קבע את הרכב מכבי חיפה למשחק הערב (21:45) ב"אליאנז ארנה" נגד באיירן מינכן. אלישע לוי בחר ב-11 הבאים: דוידוביץ'; משומר, קינן, מיימון, מסיללה: כיאל, קולמה, עותמאן, גאדיר, קטן; דבאלשווילי .

המאמן נענה להפצרותיו של ג'ון קולמה לשחק, כאשר הקולומביאני הוכיח באימון המסכם כי הוא כשיר לשחק. בהיכון על הספסל נמצא אייל גולסה, שעדיין ניכרים בו שרידי הפציעה.

הכותרת בעיתון ה"בילד" הגרמני הייתה הבוקר: "עכשיו או לעולם לא". הכתבה מתייחסת כמובן לסיכויי באיירן מינכן להעפיל לשלב הבא בליגת האלופות. הגרמנים חייבים לנצח את חיפה ולצפות שבורדו לא תפסיד בבית ליובנטוס, כדי שההכרעה תעבור למשחק הבא והאחרון בשלב הבתים, בטורינו מול יובנטוס.

במכבי חיפה ראו את כותרות העיתון הגרמני ומבחינתם הכותרת מתאימה להם. האלופה והמובילה שלנו מחפשת אחר שער ראשון ונקודות ראשונות בליגת האלופות. ההרכב של אלישע נראה סביר על פניו, אבל יהיו בו שתי נקודות חלשות שיחייבו עזרה מהשחקנים האחרים. הבלם, שי מיימון, הועדף על פניו של הפורטוגלי, ג'ורג' טישיירה, אך יתקשה מול קלוסה וגומז. הצבתו של עותמאן פעם נוספת בקישור היא משגה מקצועי מכיוון שאין למכבי חיפה שום שחקן יצירתי בקישור, שיכלול את הלוחמים כיאל וקולמה.

היחידים שמסוגלים להיות איום על שער הגרמנים הם הקפטן, יניב קטן, ומוחמד גדיר, שנחלש לאחרונה אחרי שירד לספסל. בתום האימון אמר אחד משחקני מכבי חיפה: "באיירן תתקוף ברב הזמן ואנחנו רוצים גול ונקודות נגד המועדון הכי גדול בגרמניה, בביתו. צריך להביא לכל המשחק משמעת ומנטליות שיא".

החלוץ החם של חיפה, שלומי ארבייטמן שכובש בלי הפסקה בישראל, יפתח על הספסל וימתין כמו ליאור רפאלוב ואייל גולסה לקריאה מאלישע לוי ולהיכנס במהלך המשחק. נראה כי דווקא הצעיר, ישראל זגורי, הוא זה שאמור להיות המחליף הראשון לחיזוק מרכז השדה.

הבלם הפורטוגלי, טישיירה, נראה מכונס בתוך עצמו ושומר על ריחוק משאר השחקנים. 

ציון גבוה לאוהדי מכבי חיפה שמלווים את קבוצתם. הערב, למרות מזג האוויר הקר, יהיו באליאנז ארנה במינכן למעלה מ-1,000 ירוקים. חלקם יהודים המתגוררים בפרנקפורט, כשגם במשחקה של מכבי תל-אביב במינכן לפני כ-5 שנים הם הראו נוכחות.

ההרכב המשוער של לואיס ואן-חאל, מאמן באיירן מינכן: בוט, באדשטובר, ואן בויטן, דמיקליס, לאם, ואן-בומל, טימושצ'וק, שויינשטיינגר, מולר, קלוסה וגומז.

לצפייה במהדורת המלצות ה-WINNER לחץ כאן.


צילום: Getty Images

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק