חשד: משחקה של בני יהודה מכור

פירסום ראשון בישראל: אופ"א בודקת חשד למספר משחקים שנערכו העונה בשלבים המוקדמים בגביעי אירופה, ביניהם המשחקים בין בני יהודה מול דינאבורג הלטבית . בני יהודה לא מעורבת ולא נחקרת בפרשה

יום רביעי 25 נובמבר 2009
דורון ברגר
אופ"א הודיעה אחר הצהריים כי היא בודקת שבעה משחקים, החשודים ככאלה שהיו מכורים ושחלק מהשחקנים המעורבים בהם, הפסידו בכוונה.

המדהים הוא שבין שבעת המשחקים, נמצאים גם שני משחקי בני יהודה בשלב המוקדם של הליגה האירופאית מול דינאבורג הלטבית במסגרת הסיבוב השני של הליגה האירופית.

בני יהודה, ניצחה בקלות בשני המשחקים (0:1 בלטביה ו-0:4 בבלומפילד). בני יהודה, המשיכה ועברה לאחר מכן עוד שני שלבים בקלילות ובכל מקרה הרמה של דינאבורג היתה גרועה בשני המשחקים.

יש לציין שהחשד הוא לא כלפי בני יהודה, שלא נמצאת תחת חקירה. הקבוצות אותם אופ"א חוקרת בחשד של הטיית משחקים הן: דינאבורג, פ.ק טיראנה (אלבניה). ק.ס ולאזניה (אלבניה). נ.ק לובליאנה (סלובניה) ובודאפשט הונבאד (הונגריה).

ההתאחדות הלטבית הרחיקה את הקבוצה מהליגה הלטבית בחודש שעבר, בחשד שהיו"ר של פירסום ראשון בישראל: הקבוצה, אולג גברילוב והמאמן טאמז פרטיה, הימרו על תוצאות משחקים. השניים, הורחקו לכל החיים מההתאחדות הלטבית.

המשחקים הנוספים אשר לגביהם יש חשד להטיית הם המשחק בין סטאבק הנורבגית לטיראנה האלבנית, במסגת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות, שני המשחקים של ראפיד וינה מול ולאזניה במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית וכן שני משחקים מהסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית בין לובליאנה למטאלורג דונייצק וכן בין פנרבחצ'ה להונבאד בודפשט.

מנכ"ל בני יהודה, משה דמאיו אמר ל-TELESPORT: "הסיפור נשמע לי מוזר. מבחינתי מדובר בשמועות ואנחנו לא מתעסקים בשמועות. אותנו זה לא מעניין ואנחנו מתעסקים בכדורגל נטו. לבני יהודה אין שום קשר לחקירה ולכל דבר אחר, שלא קשור לכדורגל".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק