טוני באמת משוגע, מואן חאל

ליגת האלופות: מכבי חיפה תפגוש את באיירן מינכן. הגרמנים בלחץ אטומי והעדות, היחסים העכורים בין ואן חאל ללוקה טוני, שפתח פה על המאמן: "יש בינינו חומות. אני לא יכול להשאר כאן יותר"

יום רביעי 25 נובמבר 2009
אייל כהן
 באיירן מינכן בלחץ - המועדון הגרמני כל כך בלחץ, שהתקשורת הגרמנית מפחדת להלחיץ את שחקניה לקראת המפגש מול מכבי חיפה הערב. מאין יבוא עזרו? הכוונה לעזרה שלואיס ואן-חאל יזדקק לה. שם אחד שעומד על הפרק, או יותר נכון על הספסל, זהו לוקה טוני, החלוץ האיטלקי המיובש, שמבחינתו הקבוצה חייבת לעבור זעזוע, אבל הכיוון בהחלט ברור: המאמן.

עוד לפני שלוקה טוני הגיע לבאיירן מינכן, הוא עבר בערך קרוב ל-10 קבוצות (אולי אפילו יותר). מודנה, אמפולי, פיורנצואלוה, לודיג'אני, טרוויזו, ברשיה ועוד ועוד עד עכשיו במועדון הפאר הגרמני. אין ספק שבתקופה הזו בגרמניה  מדברים בעיקר  על קצר ענקבתקשורת עמוק בין המאמן הולנדי לשחקן שנולד בפבולו דל פירנאנו, ומצבו הנפשי לא בשיאו.

כזכור, ואן חאל הדיח מהסגל את לוקה טוני מההזדמנות לשחק נגד מכבי חיפה, במשחק שמתואר בגרמניה " להיות או לחדול" מהמשך המאבק בליגת האלופות: "אנחנו לא יכולים לקבל את ההתנהגות שלו (טוני), הוא חייב להשתנות" - אמר ואן חאל למגזין הגרמני 'קיקר' לפני מספר שבועות.

את מצב רוחו של האיטלקי קשה מאוד שלא לראות ולהרגיש. טוני נראה מאוכזב, שבוז ומאוד מדוכדך כתוצאה מהמצב. הרבה קבוצות התעניינו בשחקן כבר בקיץ האחרון, אבל באיירן סירבה לנהל מו"מ עם אחת מהן. למרות זאת לוקה טוני לא מוכן לוותר וכבר בינואר הקרוב הוא מקווה למצוא עתיד חדש יותר, לפני שהקריירה בורחת לו.

תשוקתו של טוני הוא לחזור לליגה האיטלקית, למולדתו, לבית. החלוץ בן ה-32 מתגעגע לכבוש, אבל מאוד קשה לו העונה עם צירופם של חלוצים נוספים למערכת: מריו גומז והצעיר תומאס מולר ועוד החלוץ הגרמני הותיק,  לוקאס פודולסקי. 

האיטלקי מרגיש שזה ההזדמנות היחידה שלו  לחזור לאיטליה ואף שוחח לאחרונה עם קפטן רומא, פרנצ'סקו טוטי להתארגן כבר בינואר. טוני התראיין בטלוויזיה האיטלקית וחשף את שעל ליבו: "ארבעה חודשים יש לי כאן בעיות עם ואן חאל. יש לנו חומות ביני לבינו, אני לא יכול להישאר כאן. רוצה לחזו לאיטליה, לכבוש שערים ולחזור לנבחרת". 

אין ספק שמכבי חיפה תפגוש הערב קבוצה עם לא מעט בעיות. ואן חאל כבר מתקרב ל"חבל התלייה" סביב לצווארו, במיוחד אם יאבד נקודות מול האלופה הישראלית, שיסבכו משמעותית את הבאוורים לכדי השלב הבא בליגת האלופות. ומה בקשר ללוקה טוני? "המשוגע" ימצא לוודאי את דרך המלך חזרה לארץ המגף כבר בינואר הקרוב. אין ספק שהתגעגענו לשיגעון.

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק