ההבדל בין כמעט לליגת העל

מבחינתי מכבי חיפה לא נכשלה. יעקב שחר למד שהתקשורת סביבו היא סתם עלה תאנה. אלישע לוי חייב לתקן דברים מנטליים ולהוציא חלק מהשכונה. הבה נקרקס את הליגה. אשר גולדברג בטוח שמכבי חיפה בדרך הנכונה

יום חמישי 26 נובמבר 2009
אשר גולדברג
הכותרת סביב מכבי חיפה שייכת כנראה לשינוי החשיבה של הבעלים, יעקב שחר, אל עדת הסובבים אותו בימים האחרונים. כשכולם היו וחגגו במטוס ובאוטובוס של מכבי חיפה, כמו בימי הנוסטלגיה בכדורסל של מכבי תל-אביב, התקשורת הייתה בתוך "גן החיות" והתנהגה כמו הקוף המפורסם: "לא רואה, לא שומע, לא מדבר".

בודדים כותבים על מכבי חיפה, מתוך מכבי חיפה. הרוב הם כמו אותם כתבי מכבי תל-אביב בכדורסל שניסו למכור לציבור סיפורי פוגי על מנהל שמגיע ספיישל להחליף את המנורה, אפסנאי שמתקן פנצ'רים במשרה מלאה,  ועובד בכיר שהוא זה שנותן בקבוק חלב לילד, והכל  קורה ב-3 לפנות בוקר.

אין לי ספק, שאם מכבי תל-אביב (כדורגל) הייתה סופגת חמישה הפסדים בליגת האלופות, מבלי לצבור נקודה ובלי שער זכות, הכותרות השליליות היו מעלות את מימיו הסרוחים והמזוהמים של הירקון ומציפים את כביש חיפה. לפי פרסומים ממתחם ה"אליאנז ארנה", זעם ובצדק הנשיא הראשון של הכדורגל כשנשאל (בטח בלחץ העורכים מישראל) אם הקמפיין הוא כישלון. שחר מיהר להבהיר לאנשי העלה תאנה במקום את קו החשיבה שלו על משחק לא מוצלח של מכבי חיפה, אבל הבהיר כי שאלות נוספות על כישלון יגרמו שהתקשורת לא תשמע אותו יותר.

לדעתי, מכבי חיפה לא נכשלה. היא נכנסה באומץ יחסי לאירופה החדשה, שם מצאה יבשת חלשה ומבולבלת. מכבי חיפה, למרות ההפסדים, לא משפילה מבט אל מול באיירן מינכן, יובנטוס ובורדו. היא לא גדולה מהם, היא בהחלט קרובה אליהם וזה צריך לעודד את רבבות הירוקים הנאמנים.

מכבי חיפה חוזרת למה שמכונה "ליגת העל" כדי לקטוף בקלילות את התואר שיחזיר אותה בעונה הבאה לליגת האלופות. יותר מנוסה, יותר מחוייבת ויותר עם יענקלה שחר מחייך. מכבי חיפה היא מעל הליגה שלנו, אבל מה שסביר לארץ הקודש, דל ולא בשל לאירופה.

יש במכבי חיפה יותר מדי התנהלות מנטלית שכונתית של בודדים שמדביקים את כולם. אלישע לוי, מאמן העונה בכל מצב, חייב לפעול במהירות. אלישע לא חייב הסברים לאיש על המהלכים המקצועיים שלו. לא חובה להסביר ולנמק את הקנס שקיבל שחקן זה או אחר בסכום של 500 דולרים. לא חובה להוציא הודעה על ארוחת צהריים שהזמין שחקן סורר זה או אחר. 

אלישע, גול של ארביטמן לרשת האחים של נצרת לא מחייב פרקי תהילה לכובש. חסרה אמירה בנושא הכישלון ברכש של צמד הליגה ב', דוטרה ושטרכמן, רק בגלל העמודים המלאים טרם ועם בואם בתקשורת הכתובה והאלקטרונית. מבחינתי, המסע הזה של שחר, אלישע ומכבי חיפה אינו כישלון. ואני מתכוון לכל מילה.

נ.ב. 
קשה לי לאפשר לכם לנצח ביום שני את מכבי תל-אביב. תוצאת תיקו של 3:3, בנוסח טעם של פעם, הכי מתאימה לכאן.

 צילום: Getty Images

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק