משחק שחשוב לדעת לנצח

פיני גרשון אחרי ה- 67:75 על מארוסי במסגרת היורוליג: "ידענו למה אנחנו הולכים. עם שניים וחצי שחקנים טובים לנצח משחק, לא משנה נגד מי, זה לא פשוט. הכי חשוב שיצאנו מהמשחק הזה בשלום"

יום חמישי 26 נובמבר 2009
שלמה חסיד
מכבי תל אביב גברה הערב (חמישי) על מארוסי היוונית בתוצאה 67:75, במשחק במסגרת המחזור ה-5 של היורוליג.

המאמן פיני גרשון אמר במסיבת העיתונאים לאחר המשחק: "זה היה משחק מסוג המשחקים שצריך לדעת לנצח. בחלק מהמשחק הם הצליחו לעצור אותנו ובחלק פחות. כנראה שיש לנו בעיה בריבאונד. אנחנו שומרים טוב, וזה אומר שצריך לסיים את העבודה ובשלב הזה אנחנו לא עושים את זה טוב". 

"במשחקים כאלה מילת המפתח היא סבלנות. הרבה מאוד מאיבודי הכדור שלנו היום היו לא מחוייבי המציאות. ידענו למה אנחנו הולכים. בכל מקרה, עם שניים וחצי שחקנים טובים לנצח משחק, לא משנה נגד מי, זה לא פשוט. הכי חשוב שיצאנו מהמשחק הזה בשלום".

"במחצית השניה היו פחות חדירות, וגם אחוז הקליעה שלהם השתפר מבחינתנו. הם קלעו במחצית השניה אחוזים יותר טובים בצבע. במחצית השניה שמרנו יותר טוב. למרות שהם קלעו באחוזים לא רעים מהשלוש, עדיין הם קבוצה שלא רגילה לקלוע באחוזים כאלו."

"לבורל מפסידים בשעה זו בבית לצסק"א. אם לא הערכתם מספיק את הניצחון שלנו פה על צסק"א, אולי עכשיו תעריכו יותר. זה אומר שכל דבר בבית הזה, בין 3 הקבוצות, יכול לקרות. אני לא אגיד שהבית הזה הוא הכי קשה, אבל זה בית ששווה בין 3 קבוצות וזה בית קשה".

"הכניסה של דרק למשחק היתה פקטור לשינוי המשחק. הוצאתי את פניני למרות שהוא היה בסדר, וטוב שהחזרתי אותו בזמן. פניני מחזק אותנו בכמה פרמטרים, הוא משחק עם שכל ועושה מה שצריך. אני חושב שוישנייבסקי מסוגל ליותר, הוא לא לוקח יותר אבל. הוא שחקן קבוצתי יותר מדי. הוא משחק אחראי ולא מאבד כדורים, אבל צריך גם נקודות- והוא קודם מחפש מסירה ורק אחרי זה קליעה".

גיא פניני אמר: "המשחק לא היה יפה במיוחד, באיזשהו מקום הם גררו אותנו למשחק שלהם. אני לא יודע איך הם חיים עם עצמם ועם צורת משחק כל כך מגעילה".

אנדרו וישנייבסקי הוסיף: "בסך הכל אני מאוד מרוצה. זה משחק שהיינו צריכים לנצח ואת זה עשינו. נכון. היו לנו כמה איבודי כדור, אבל הכי חשוב זה לנצח. אנחנו יודעים שקבוצות באות ורוצות לתפוס כותרות עלינו, רוצות לנצח אותנו רק בגלל שאנחנו מכבי תל אביב, אבל אנחנו צריכים להתמודד עם זה".

דיוויד בלותנ'טאל אמר: "היו לנו לא מעט בעיות בהגנה. בעיקר במחצית הראשונה. במחצית השנייה השתפרנו, אבל עדיין יש לנו המון עבודה".

בילי קיז, שחקנה של מארוסי: "זה מאוד מאכזב להגיע כל כך קרוב ולא לנצח את המשחק. היו לנו יותר מדיי איבודי כדור ויותר מידי החטאות מהעונשין. מכבי היא קבוצה גדולה וקשה מאוד לשחק נגדה".

 

 

 

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק