פוליטיקה ביציעי סלטיק ?

ארגון בשם "הקונגרס הסקוטי המאוחד" קורא לאוהדי סלטיק להניף דגלי פלסטין ביציע, במשחק מול הפועל ת"א, לציון שנה למבצע עופרת יצוקה. לאלה בהרכב מול בני יהודה

שבת 28 נובמבר 2009
אשר גולדברג
ביום רביעי תשחק הפועל ת"א בגלאזגו, סקוטלנד, מול אחת משתי האימפריות הגדולות של הכדורגל הסקוטי, סלטיק. המשחק יהיה במסגרת המחזור החמישי בבית ג' של הליגה הארופית ויתקיים בסלטיק פארק, המגרש הביתי המפורסם של סלטיק, שנחשב לאחד המגרשים הביתיים באירופה. הפועל ת"א כבר שיחקה בעבר בסלטיק פארק, בשנת 1999 במסגרת גביע אופ"א והפסידה שם 2:0 לירוקים-לבנים עם אייל ברקוביץ' בשורותיהם.

לסלטיק, שסוגרת את בית ג' עם 2 נק' בלבד, עדיין קיים סיכוי תאורטי לעלות לשלב הבא, אך הוא קלוש ביותר ובכל מקרה היא חייבת כמובן לנצח את הפועל ת"א במשחק הקרוב.

בתוך כך מתברר, כי לא רק כדורגל צפוי להיות ביום רביעי בגלאזגו, אם כי גם פוליטיקה. ארגון בשם "הקונגרס הסקוטי המאוחד" הוציא הודעה לפיה הוא קורא לכל אוהדי סלטיק להניף ביציעים דגלי פלסטין רבים במשחק מול הפועל ת"א כאות לציון שנה למבצע עופרת יצוקה.

בסלטיק הביאו דאגה בעניין ואמרו כי אין מקום לערב פוליטיקה במשחק כדורגל, למרות שכדורגל ופוליטיקה הולכים ביחד בגלאזגו מאז ומתמיד, במאבק העקוב מדם בין הקתולים של סלטיק לפרוטסטנטים של ריינג'רס. כמו כן, חוששים במועדון הסקוטי שבמקרה ותבוצע המחאה יענש המועדון ע"י אופ"א.


בינתיים במחוזותינו, כחמשת אלפים מאוהדי הפועל ת"א כבר הבטיחו את נוכחותם בבלומפילד במשחק הצמרת החשוב מול בני יהודה, הנחשב למשחק חוץ.

שחקני הקבוצה קראו לאוהדים להגיע למשחק בהמוניהם ולעודד. שחקן בהפועל ת"א: "אני בטוח שהאוהדים שלנו יגיעו בהמוניהם לבלומפילד. האוהדים באדום צריכים להיות הרוב המעודד במשחק הקשה הזה כי הם אלו שנותנים לנו את האנרגיות החיוביות על המגרש".

המאמן אלי גוטמן אינו מתכוון לבצע שום שינוי בהרכב, מזה שפתח בשבוע שעבר. גוטמן ואבוקסיס יתנו ל-11 שהביסו את הפועל פ"ת 1:7 להמשיך לרוץ. הפירוש הוא שסמואל יבואה, שהחלים מפציעתו, ישב על הספסל ויחכה להזדמנות, כשבמקומו ימשיך לשחק מהארן לאלה.

בהפועל ת"א רוצים להוריד מסדר היום את נושא מכירתם של שחקנים בינואר למועדונים באירופה. ראשי הקבוצה הבהירו לנציגיהם של גילי ורמוט, איתי שכטר, אביחי ידין ודגלאס דה סילבה, כי איש מהם לא יעזוב בחלון ההעברות בחודש ינואר.

רק אחרי שהפועל ת"א תשוב מהמשחק מול סלטיק, יודיע המאמן אלי גוטמן באילו תפקידים הוא מבקש להתחזק, אם בכלל, בחודש ינואר.

נכון לעכשיו, אמור ניר אברבאנל המחלים מפציעה לשמש כשוער הראשון של האדומים, כשוינסנט אניימה יצא לאליפות אפריקה בתחילת חודש ינואר, יחד עם נבחרת ניגריה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק