ליוסי מזרחי מגיע גביע

המאמן שהצליח להביא קבוצה אלמונית וזולה לפלייאוף העליון, שעובד נונסטופ, לא בוחש בפוליטיקות, ונשאר בנאדם צנוע ומחובר לשורשים שלו גם כשהוא מצליח - מגיע ללחוץ את היד של הנשיא, ולהניף את הגביע

יום רביעי 14 אפריל 2010
שלמה חסיד
 המאמן הכי טוב בארץ כיום לדעתי הוא יוסי מזרחי. המאמן של מ.ס אשדוד קיבל השנה לידיו קבוצה של צעירים, כשחוץ מעידן שריקי ודמיטרי מקרייב, איש לאȠמכיר את שאר השחקנים. מזרחי עבד ללא לאות במשך עונה שלמה ולקח את הקבוצה לפלייאוף העליון. הישג בקנה מידה שאף מאמן באף קבוצה לא משתווה אליו.

מזרחי הוא סוס עבודה. מקצוען טוטאלי. התוצאות שלו לא מקריות. הוא הצליח בכל מקום בו עבד, ותמיד חזר לסיבוב נוסף, כי כשמרוצים ממך קוראים לך שוב ושוב.

למזרחי אין סיכוי בקבוצות הגדולות כי הכדורגל שלנו מסריח מפוליטיקות. יוסי לא מתחנף לבעלים, אין לו צי של עיתונאים שדוחפים אותו, הוא לא מתקרב לתל אביב, לא יושב בבתי קפה ואת הזמן הפנוי שלו הוא ߞקדיש לארבעת בנותיו ולאשתו אורית שהן כל עולמו.

את יוסי מזרחי אני מכיר אישית כבר עשרים וחמש שנה, מאז שהיה שוער בבית"ר ירושלים. גם אז הוא היה פרפקציוניסט. קראו לו "המתאבד", כי מזרחי תמיד זינק לכדורים אבודים, לא פעם סיכן את גוۤו במגרש, ושבר כל עצם בגוף שלו כשהגן בחירוף נפש על שערה של בית"ר במשך עשרים שנה.

כל זה לא עזר לו כמובן לקבל לידיים את אימון בית"ר. הקהל הבוגדני שכח לו את ימיו כשחקן, וארקדי גאיידמק השתלח בו בצורה מכוערת בעיתון אחרי שמזרחי העיז ל۩חרר את פבריס פרננדז, בן טיפוחיה של בתו קטיה, אבל גם משוגע עם תעודות שהתנהגותו הפרועה הפכה את האימונים בבית וגן לקרקס.

ובגלל שקבוצות גדולות לא לוקחות אותו לאמן אותן, למזרחי אין ברירה אלא לקחת קבוצות קטנות ולעשות מהן גדולות. תהיו בטוחים, למשל, שאשדוד תעלה למשחק היום מול נצרת עילית עם הכנה ראויה, לא כפי שקרה למכבי פתח תקווה אתמול, כשפרדי דוד כשל במשימתו להתכונן כראוי לרמת השרון.

אי אפשר לסיים את הטור הזה בלי לתת קרדיט גדול לכל העושים במלאכה באשדוד השנה. המנכ"ל רפי נידם, עוזר המאמן חנן אזולאי, הדוברת הנפלאה בריז'יט ומעל כולם ג'קי בן זקן שממשיך לתרום לקהילה באשדוד באמצעות מ.ס אשדוד.
       

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8