זנדברג העלה את הכתומים לחצי הגמר

גביע המדינה: שער יחיד של מיכאל זנדברג הוליך לניצחונה של בני יהודה 0:1 בוינטר נגד הפועל רמת גן ומקום בחצי הגמר היוקרתי. יובל נעים: "אוהדי בני יהודה הם תת רמה". גיא לוזון: "היינו שווים יותר מגול אחד"

יום רביעי 14 אפריל 2010
שלמה חסיד
 תל אביבית נוספת הצטרפה לחצי גמר גביע המדינה - בני יהודה תל אביב שגברה היום (רביעי) 0:1 קטן אך גדול מול הפועל רמת גן באיצטדיון וינטר, שיכולה להתנחם בשוערה הותיק והמצויין, רפי כהן שמנע מספר שערים בטוחים. 

בני יהודה עשתה את העבודה, לא בטוח כי יכולת כמו הערב תספיק למעמד חצי הגמר באיצטדיון הלאומי והססגוני, אבל לעת עתה יש לקבוצה הקטנה מהשכונה הצדקה למעמדה בטבלת ליגת העל. 

מאמן בני יהודה, גיא לוזון, הۙה מאוד מאושר בסיום: "אני מאוד רוצה גביע. במיוחד לבני יהודה ולאוהדים. המשחק הזה היה יותר מחשוב לי. היינו שווים יותר מגול אחד, החמצנו מספיק שערים. בגביע לא זוכרים מה היה. הניצחון הכי חשוב, היה ניצחון ענק נגד קבוצה משתפרת כמו ר"ג. הקבוצה היותר טובהȠניצחה. לא משנה לי מי תהיה מולי, אני רוצה גביע".

הצד המפסיד של הערב, יובל נעים, רתח בסיום בעיקר על הקהל הכתום: "אני מרגיש גועל נפש מהכל, מהשופט, מהמגרש. שלחו שופט שלא שרק פנדלים. בושה. ההתנהגות של אוהדי בני יהודה הם ߪת רמה, בושה וחרפה. אם לא יעשו לזה סוף, ברגע שהקהל של הקבוצה מקלל את המאמן של היריבה ללא הפסקה, זה לא כדורגל. זה לא כיף. ניסינו לשחק כדורגל, הגענו למצבים. היה משחק שקול, בני יהודה השיגו מצב אחד והבקיעו. הקהל של בני יהודה זה גועל נפש אחד גדול". 

כובש שער הניצחון, מיכאל זנדברג אמר: "באנו למשחק מאוד קשה ברבע הגמר. נתנו כאן משחק לחימה, לא משחק גדול. המשחק היה טוב מבחינה הגנתית. נתתי גול, עלינו זה מה שחשוב. כרגע הפועל ת"א נראים מצויין, אבל בגביע אין פייבוריטים. נותנים הכל. עברתי ۢונה קשה כל העונה הזאת לאחר הפציעה. בבני יהודה נתנו לי את ההזדמנות, הייתי צריך להסיר חלודה ולהתאושש מהפציעה. אני שמח שאני חוזר לכושר".

מהלך המשחק:

בדקה ה-11 בדק סרג' איילי את המשקוף של בני יהודה עם בעיטה אדירה. לאחר חצי שעה של משחק אף קבוצה לא סיכנה ממשית את השער. דווקא מספר דקות לאחר מכן מיכאל זנדברג היה חופשי ברחבהĠונגח מצויין פנימה. 

בני יהודה יכלה להגדיל ובצדק את היתרון, אבל רפי כהן הדף מצויין. דאוטורו כמעט ואיזן את התוצאה שתי דקות למחצית, אך איינוגבה הדף שער בטוח, גם זנדברג החמיץ שער בטוח בתוספת הזמן ובעט החוצה. 

בפתיחת המחצית Ӕשנייה בני יהודה המשיכה לשלוט וחיפשה את השער השני. בדקה ה-70 שלח אבו זייד פצצה ורפי כהן עמד במקום והדף לקרן. חמש דקות לאחר מכן שוב רפי כהן הדף עוד 2 שערים בטוחים. לקראת הסיום רמת גן תקפה יותר, אך לא הייתה מספיק מסוכנת.

הפועל רמת גן: רפי כהן, קובי מוסא, פאבל פרגל, גולן חרמון (תומר תייר, 76), תמיר בן עמי, בני חדד (עמית אוחנה, 82), שי חדד (ג'ורג' דאטורו, 34), אנדרה קלדיירה , קרלוס צ'קאנה, מור גולן, סרג' איילי.

בני יהודה: דלה איינוגבה, עוז ראלי, איבן גארידו, אביב חדד, כפיר אדרי, מהראן ראדי, חסן אבו זייד, מיכאל זנדברג (לירוי צעירי, 70), אסי בלדוט (ג'ורג' אמסיס, 89), משה ביטון, אלירן עטר (דין מורי, 93).

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק