אוהדים כבר לא רואים אותנו

יו"ר בית"ר איציק קורנפיין קיים אסיפת שחקנים קשה עם שחקני הקבוצה בין הכותרות : "תפסיקו לספק כותרות לעיתונאים", "זו לא אותה קבוצה כבעבר"

יום ראשון 29 נובמבר 2009
אשר גולדברג

 בעקבות ההפסד אתמול לאשדוד 0:2, ובעקבות הפגנת האוהדים נגד המאמן והקריאות שאין לקבוצה כבוד, ושכל דבר שנעשה הוא ביזיון, קיים בצהריים יו"ר בית"ר ירושלים איציק קורנפיין אסיפת שחקנים באווירה מתוחה. 

קורנפיין אמר לשחקנים: ""הדברים לא נראים טוב וזה לא סוד. למי שמתבונן מהצד זה נראה אחד מהשניים: או שלא כל כך אכפת לכם או שמכריחים אתכם לשחק כדורגל ומשהו עוצר אתכם. אתם כולכם התחלתם לשחק כדורגל באהבה ואני בטוח שאתם עדיין אוהבים כדורגל. אם האפשרות הראשונה תתברר כנכונה שלא אכפת לכם כל כך, אז זה חמור מאוד ואפשר לפתור את זה ברגע אחד אבל אנחנו לא כל כך מעוניינים בכך, אני בטוח שכולכם רוצים. אני באופן אישי מאמין בכם גם כי שיחקתם עם רובכם וגם בגלל שאני יודע שתם אוהבים את הכדורגל".

"בתקופה האחרונה זה לא נראה טוב, לא מבחינת כדורגל, אלא מבחינת הרצון והמחויבות לקבוצה ולמועדון", המשיך קורנפיין בדבריו, "אתם צריכים להבין שהסמל שאתם לובשים ליד הלב הוא קודם כל מסמל רוח של לחימה ועבודה, של קבוצה שבאה מהעם ולא קבוצה מתנשאת שמשדרת כלפי חוץ שלא אכפת לנו לה. נכון שיש את כל הסיבות והתירוצים- אם זה התלונות על השכר שירד, הטענות שיש כאן הרב הצעירים, הזרים לא טובים, המאמן לא בסדר, ההנהלה לא בסדר, אבל בסופו של דבר בנאדם שמסתכל על עצמו בראי צריך לשאול את עצמו: האם עשיתי את הכל או לא? ואני אומר לכם שיש כאן בודדים שיכולים להגיד עשינו את הכל".

"כולנו באותה סירה –אתם כקבוצה, המאמן, אני וההנהלה, כל האוהדים. לכולנו יש אותה מטרה להביא את הסירה לא למקום של אליפות – לא נשלה את עצמנו, כי אולי טעינו כשהגדרנו בתחילת העונה על כך, אבל אנחנו צריכים לגלות מחויבות, רצון. אנחנו לא יכולים להיראות ככה, הקהל לא מגיע. משחק בית אחרון באו רק 5,000 אוהדים, אוהדים לא רואים אותנו אפילו בטלוויזיה ולא באים למשחקים".

"תשמרו על הכבוד שלכם, לחברים שלכם כשחקנים, לכבוד של המאמנים שלכם, למועדון ולפני הכל לכבוד שלכם כשחקנים. אני בטוח שיש כאן שחקנים שיודעים מה צריך לעשות בשביל לצאת מהמצב הזה. יש כאן שחקנים עם המון ניסיון, הכי וותיקים בכדורגל הישראלי. יש כאן שחקנים שהמחויבות לא זרה להם – יש כאן הרבה שחקנים ירושלמים – אם זה הדור הוותיק יותר ואם זה הדור הצעיר יותר. בית"ר ירושלים לא יכולה להיראות ככה, לא משנה מה. ולא ניתן לזה להיראות כך – חד משמעי. אנחנו גם ככה מפסידים לפחות שאנשים יראו את המחויבות - זה מה שהם רוצים לראות, לא משולשים אלא מחויבות זה מה שהם רוצים".

בשלב זה התייחס היו"ר לנושא המשמעת: "אני לעיתים רחוקות מתערב בנושא של משמעת, זה לא מענייני ואני לא רוצה להתעסק בזה. הדברים שהיו בשבוע שעבר בין קובי לעידן זה היה חמור ואני מבקש שזאת תהיה הפעם אחרונה. אנחנו לא רוצים להתעסק בזה – אל תבחנו אותנו. אל תעברו על החוקים, תקפידו על המשמעת ותתחילו לעבוד במגרש, פחות דיבורים ויותר מעשים".

לסיום העביר קורנפיין מסר לשחקנים: "בואו תיהנו – זה כדורגל. אני פרשתי לא מזמן לפני שנתיים וחצי ואני מתגעגע לאווירה, למגרש, להיות בחדר ההלבשה – גם ברגעים הפחות טובים. כאן נמדדים אנשים, כאן גדלים מנהיגים ויש כאן ביניכם הרבה כאלה, יצא לי הזכות לשחק עם שחקנים כאלה ואני יודע מה יש בכם – אבל אתם לא נותנים כלום. אל תהפכו אותנו לקבוצה בינונית כי לא ניתן, לא נתפשר על הדרך, אנחנו בית"ר ירושלים, לא באים לעבוד כאן – אלא לתת הכל למען המועדון. האוהדים באים למשחקים, סובלים ומתוסכלים ויש להם סבלנות אבל גם הם יכולים להשתנות – לא רק מהניצחונות אלא מהדרך. יש לכם משהו ביד אל תהרסו אותו. יש כאן שחקנים צעירים שצריכים ללמוד מהשחקנים הוותיקים יותר.שחקנים כאן מוותרים לעצמם – אל תוותרו לעצמכם תתנו הכל".

בבית"ר ירושלים האווירה היא קשה ביותר, ובקבוצה מתכוונים לבצע שינוי מקצועי בהרכב, ובמקביל לבדוק את נושא המשך הניסיון להחזיר את הקבוצה לידיו של הספונסר גומא אגייאר ולא ללכת למהלך של פירוק דרך בית המשפט.
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק