אנו פוחדים שיהרגו אותנו

חשיפה בלעדית: עשרות מאוהדי מכבי ת"א, מפחדים להגיע למשחקי הקבוצה, בעיקר בחוץ. אחד האוהדים: "סימנו אותנו. זה ממש מפחיד". אילן השועל מראשי האוהדים: הם צריכים לפחד רק בעזה. שיישבו ביציע אחר, רק שיבואו

יום שני 30 נובמבר 2009
דורון ברגר
 עשרות מאוהדי קבוצת הכדורגל של מכבי ת"א, הפסיקו להגיע בחודשים האחרונים למשחקי הקבצה, מחשש לפגיעה פיזית. האוהדים מתכנסים במספר פאבים בת"א וצופים שם במשחקי הקבוצה, בעיקר במשחקי החוץ.

מדובר בעיקר במשחקי החוץ של הקבוצה, שם מרוכזים כל האוהדים ביציע אחד, כאשר במשחקים שנערכים בבלומפילד, חלק מהאוהדים לא מגיעים למשחקים, וחלק יושבים ביציעים אחרים ולא ביציעים 11-12.

כך למשל היה בשבוע שעבר, כאשר עשרות אוהדים התכנסו בפאב תל אביבי וחששו לנסוע לב"ש מחשש שאוהדים אחרים יפגעו בהם.

ט', אוהד מכבי ת"א, ששמו שמור במערכת סיפר: "זה התחיל בעונה שעברה, אוהדים החלו להכות אותנו, בעיקר מחוץ למגרש. בתוך המגרש הם מפחדים כי יש משטרה ומצלמות. בחוץ, בחושך חלק מאיתנו חטפו מכות רצח. אני לא הפסדתי עד לפני שנה בחיים שלי משחק של מכבי. הייתי הולך מילדות למשחקי גביע הטוטו ומשחקי אימון, גם אם היו נערכים באמצע השבוע בזמן העבודה. לא האמנתי על עצמי שאני לא אלך למשחק ליגה, אבל עם כל הכבוד למכבי ת"א, הגוף שלי חשוב יותר ואנחנו יודעים שאם נגיע למשחק, פשוט יהרגו אותנו במכות".

המאבקים בין חלק אירגוני האוהדים נמשכים זה מספר שנים. האוהדים שחוששים להגיע נמנים עם אירגון "השחקן ה-12". מדובר באירגון שהצליח להפוך את עצמו לאירגון החזק ביותר בשנים האחרונות, עובדה שהכעיסה מאוד חלק מראשי האירגונים האחרים. 

בין המחנות החלו מאבקי כוחות, כאשר אירגון השחקן ה-12 מזוהה מאוד בתמיכתו הרחבה למנג'ר אבי נמני ואנשי הארגון נמנעים מלהביע מחאה נגד נמני ונגד הקבוצה בכלל.

אחד מהאוהדים המתנגדים ל"השחקן ה-12" סיפר ל- telesport: "אירגון השחקן ה-12 הופך להיות אירגון של ההנהלה, התמיכה שלו עולה לנו על העצבים. מפסידים בדרבי והם מקללים את איציק עובדיה. זה לא רציני וזה לעשות צחוק".

גם הערב במשחק מול מכבי תל אביב, מתכוונים מספר רב של אוהדים שלא להגיע לבלומפילד. האוהדים יתכנסו החל מהשעה 19:00 בפאב במרכז תל אביב ושם  יצפו במשחק.

אילן השועל מראשי האוהדים מנסה להרגיע: "הם צריכים לפחד רק בעזה, אבל הם לא חיילים קרביים. הם לא מגיעים למקומות האלה. אנחנו יושבים בשער 11. שיבואו לשבת בשער אחר אם זה כל כך ישוב להם. אף אחד לא ייגע בהם. כולם באים לאותה מטרה. מספיק לספר סיפורים בעיתונים".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק