פיפא דחתה את האירים

הנבחרת האירית, שביקשה להיות הנבחרת ה-33 במונדיאל קיבלה דחייה מפיפ"א ותחכה להזדמנות באליפות העולם 2014. מזכ"ל פיפ"א: "מתפלא שמדברים רק על המשחק הזה"

יום שלישי 01 דצמבר 2009
מערכת TELESPORT

העירעור שהגישה ההתאחדות האירית בעקבות אירועי פאריז לא עוררו את הועד הבינלאומי לכדורגל, פיפ"א, שדחה את הבקשה, שאמורה הייתה לצרף את אירלנד כנבחרת מספר 33 למונדיאל הקיץ. 

אירלנד הגישה עירעור (בתוך הכתבה) ובקשה מיוחדת להשתתף במונדיאל בקיץ הקרוב, בעקבות השער השנוי במחלוקת של וויליאם גאלאס, שהחל במהלך של תיירי הנרי שנגע באופן ברור בידו. 

ג'רום ואלק, שנמצא בתפקיד ניהולי בפיפ"א אמר: "לא ייתכן כי יהיו מעל 32 נבחרות במונדיאל. ידוע לנו כאבם של האירים, אבל הבקשה שלהם היא בלתי אפשרית" בנוסף הוסיף מזכ"ל פיפ"א באופן חסר רגישות: "היה לנו כל כך הרבה משחקי ידידות, אני מתפלא למה מדברים רק על המשחק הזה".

אירלנד דורשת מקום נוסף בדרא"פ

נבחרת אירלנד מסרבת להשלים עם ההדחה שלה מהמונדיאל ע"י צרפת, מאותו שער שערורייתי של וויליאמס גאלאס, שהובקע אחרי בישול של תיירי הנרי בידו.

בצעד דרמטי ומפתיע, הגישה היום ההתאחדות האירית בקשה רשמית מספ בלאטר, נשיא פיפ"א, בדרישה להיות הנבחרת ה-33 שתשחק במונדיאל בקיץ הקרוב בדרום אפריקה.

בלאטר אישר את הדברים ולא שלל את האפשרות על הסף: "אני אביא את הנושא הזה לתשומת ליבה של הוועדה המבצעת". הוועדה המיוחדת של פיפ"א תקיים פגישת חירום בקייפטאון ביום רביעי, יומיים לפני הגרלת המשחקים של המונדיאל ותשקול את העניין.

הצעד הראשון של האירים אחרי המשחק מול צרפת, היה לדרוש משחק חוזר מול צרפת, אולם דרישתם נתקלה בסירוב מוחלט מצידה של פיפ"א. תיירי הנרי עצמו, התראיין יומיים אחרי אותו משחק וטען ש"משחק חוזר" יהיה הצעד הכי הוגן שיש".

בלאטר הוסיף שאירלנד אינה היחידה שטוענת לקיפוח. נבחרת קוסטה ריקה הולכת בעקבות האירים ודורשת משחק חוזר מול אורוגוואי, בטענה שספגו מהם שער בנבדל ברור.

תמונה: גטי אימג'

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק