מכבי, יש רק אחת, תל אביב

הקומנדו של אבי נמני מתחבר מחדש לאוהדים. ז'אן, מלול, גפני וקפילוטו מגדירים מחדש לנמני (גווארדיולה) את המושג מכביזם. רלדס ושטראובר מתחברים למכבי של פעם

יום שלישי 01 דצמבר 2009
אשר גולדברג
 היה כיף לראות את אבי נמני עומד במשך 95 דקות, עם רגל וחצי מחוץ למתחם המאמן, ומנצח בגדול על מכבי תל אביב. נמני ניצב בדיוק כמו פפ גווארדיולה של ברצלונה ונותן לרבבות אוהדי הצהובים במגרש ובבית לחלום.

במהלך השבוע הרבה לשוחח איתי ידידי צביקה רון, מכביסט בן מכביסט שדם צהוב זורם בעורקיו. הוא היה בטוח שמכבי תל אביב תנצח את מכבי חיפה בדיוק כמו שהשמש תזרח ותעלה במזרח. לאחר הניצחון על הפועל באר שבע פקפקתי במכבי תל אביב וחשבתי שחולשת קבוצת בירת הנגב גדולה יותר מהדברים שנראו בוסרמיל.

מכבי תל אביב ניצחה בצדק במשחק "המכביה". במאבק על הכבוד והיוקרה, ניצחה מכבי הצהובה. מכבי החזירה לכר הדשא טיפות זיעה וחיברה אותם למושג "מכביזם" עם טעם של פעם. אין לי ספק שאבי נמני צומח וגדל אל תוך המושג האהוב עליי יותר מכל :"כדורגלן עבר גדול ומאמן". אבי נמני לא ישב אפילו שניה בודדת על הספסל. בעמידת קרב נוסח המאמן של ברצלונה, ניצח אבי נמני על הקומנדו הצהוב שלו בנוסח שגווארדיולה ניצח יום קודם לכן את "הבלנקוס" של ריאל מדריד.

לירן שטראובר היה רב בריח של עוצמה וביטחון בין הקורות. רוני גפני ודור מלול הראו מה ההגדרה של מגינים עולים ותוקפים. חסרונו של איגור טומאסיץ' לא הורגש לנוכח תצוגת כדורגל הירואית וראויה לתשואות של ניסו קפילוטו, שהעלים את הגיאורגי דבלאשווילי והכובש המלכותי, שלומי ארבייטמן.

יניב קטן היה כנה בסיום כשהחמיא לבוליביאני, רונלד ראלדס, וטען שהוא אחד מהבלמים הטובים ביותר שפגש. אבל מעל כולם היה ליאור ז'אן. מפגש מכביסטי מרהיב של ליאור, שעשה אור בהרבה בתים מכביסטים. אי אפשר לפסוח על הגיבורים מבלי לציין את שירן ייני, שבטוח כי אחרי ביקור אצל הספר יראה כמו שחקן אנגלי.

מכבי חיפה נעצרה. אין שיא ניצחונות אך יש לאלישע לוי קבוצה נהדרת שתסיים בסופו של יום במקום הראשון בטבלה. 

אהבתי את ההסברים השקטים של אלישע לוי ואת ניפוק ההסברים בשקט ובסבלנות לנשיא מכבי חיפה יעקב שחר. מכבי חיפה ואנשיה עשו טעות טקטית גדולה כאשר לפני המשחק לא התייחסו למכבי תל אביב ופארו את הפועל תל אביב. הדברים חילחלו ללבבות של שחקני מכבי תל אביב והוסיפו להם חומר ושמן לבערה.

במשחק צפו ראובן עטר ממכבי נתניה ומרקו בלבול מבני סכנין שיפגשו ביום שבת את תל אביב וחיפה. הם יצאו לביתם עם המון נושאים מקצועיים שיאלצו למצוא להם פיתרונים.

כשיצאתי מבלומפילד לביתי פגשתי על המדרכה הסמוכה לאיצטדיון את יענקלה שחר. שחר מיהר לקבוע "אתה נראה מאושר מהניצחון של מכבי תל אביב". האמת, הייתי מרוצה אך עדיין לא מאושר. במכבי מאושרים רק עם אליפות

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק