מכבי מתייחדת עם החללים

מועדון מכבי ת"א ערך הערב את טקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. משפחתߕ של אילן סביאטקובסקי ז"ל וחבריו ליחידת גולני היו אורחי הכבוד של הטקס. יו"ר הקבוצה, אביב בושינסקי: "הספורט זה דרך לזכור את אלה ששומרים עלינו"

יום ראשון 18 אפריל 2010
אביחי קרבציק
הערב (ראשון) ערך מועדון הכדורגל של מכבי תל אביב טקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. את הטקס אירגנה יונית נקרי ביחד עם אורטל רודיטי.

בטקס נכחו קבוצות מחלקת הנוער, הוריהם, הצוות המקצועי של מחלקת הנוער, עובדי המועדון, שחקני הקבוצה הבוגרת, ציון צמח, שרן ייני, דור מלול וניסו קפילוטו, מנהל מחלקת הנוער ניר לוין, מנכ"ל המועדון עוזי שעיה, יו"ר המועדון אביב בושינסקי. 

אורחי הכבוד של המועדון בטקס היו משפח۪ו של החייל אילן סביאטקובסקי ז"ל שנהרג בהיתקלות עם חמושים ברצועת עזה לפני כשלושה שבועות, אילן היה אוהד מסור של הקבוצה ולפני תחילת המשחק מול אחי נצרת נערך טקס לזכרו. יחידתו של אילן מגולני הגיעה גם היא לטקס שנערך הערב ואף חייל היחידה, רועי, שקרא את &quoʹ;יזכור".

ניסים סידי, איש מחלקת הנוער הוותיק אמר: "משפחת סביאטקובסקי היקרה- הכאב והאובדן ילוו אתכם לכל המשך החיים. אנחנו, משפחת מכבי ת"א יכולים להבטיח לכם שעם מותו של אילן הפכתם להיות חלק בלתי נפרד ממשפחתנו. מחלקת הנוער הבטיחה לߐמץ את מחלקה מספר 8 של אילן מגדוד 12 בגולני, שכיבדו את זכרו בנוכוחתם כאן איתנו וכן תעשה את המיטב להנציח את זכרו של יקירכם, אילן ז"ל".


שירן ייני, דור מלול, ציון צמח וניסו קפילוטו

בתחילת הטקס הורד דגל ישראל לחצי התורן ולאחר מכן הוזמן אביו של אילן סביאטקובסקי ז"ל להדליק את נר הזכרון. אביו של אילן נשא מספר מילים כאשר ניתן היה לראות את העצב בעיניו, אחיו של אילן תירגם את דברۙו מרוסית לעברית: "לאילן היו חיים קצרים, אחת מההנאות הגדולות שלו הייתה מכבי, תמיד היה אפשר להרגיש את האהבה שלו למכבי".

"למרות השירות הקרבי, לכל משחק שאילן יכול היה להגיע הוא היה במגרש, כל פעם זו הייתה שמחה או כעס במידה והם היו מפסידים. אני מודה לכולם, למכבי ת"א, לילדים, לנוער ולכל מי שגרם לו שמחה".


שחקני קבוצת הנוער

יו"ר הקבוצה, אביב בושי۠סקי אמר הערב: "נפגשתי עם המשפחה של אילן במשחק נגד אחי נצרת, הצטערתי שלא יכלנו להסב נחת למשפחה מהתוצאה. הייתי מדוכא מהתוצאה אבל גם עכשיו, כשאנחנו בתקופה טובה, אנחנו נכנסים לפרופורציות והניצחונות בטלים בשישים. לצערנו משפחת השכול רק גדלה משנה לשנה"Ȯ 

"הספורט מעבר לאתגר הספורטיבי זו דרך לזכור את אלה ששומרים עלינו ונלחמים בשבילנו כדי שנוכל לשחק כדורגל, הספורט הוא לא רק הנאה אלא דבר שמשמר זכרם של הנופלים. אנחנו צריכים לחשוב איך אנחנו תורמים ושיש אנשים ששומרים עלינו לא משנה מה התוצאות אלא לשמור על הקיום של כולנו. המועדון ימשיך לזכור את חיילנו".

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8