ברוך השב, טל בורשטיין

יורוליג: מכבי ת"א כבר פיגרה ב-16 הפרש מול ציבונה במחצית הראשונה, אך ערב קאמבק ענק של טל בורשטיין, עם 16 נקודות ומשחק גדול של ווצ'יץ סייעו לצהובים לעשות את המהפך בסיום ולנצח 83:91

יום חמישי 18 ינואר 2007
מערכת TELESPORT
  כמה זמן חיכו במכבי ת"א לחזרתו של טל בורשטיין לכשירות. נבן ספאחיה הצהיר שהוא בונה על בורשטיין, שנחשב לשחקן שיודע לקבל החלטות ברגעי האמת. 

בורשטיין שמע, הפנים ונתן משחק קאמבק גדול, עם 16 נקודות, רובן ברבע הרביעי המכריע, בו ברחה מכבי לקרואטים וניצחה 83:91. הניצחון של מכבי איפשר לה לחזור למקום השני בבית, בזכות הניצחון המפתיע של רומא בספרד על חובנטוד באדלונה.

מכבי כבר פיגרה ב-16 הפרש במחצית הראשונה המחרידה שלה, אך שיפור עצום בהגנה במחצית השנייה ויכולת מצויינת של ניקולה ווצ'יץ, עם שיא קריירה של 29 נקודות במשחקו ה-100 ביורוליג ותרומה בלתי צפוייה של טל בורשטיין סייעו למכבי לנצח את המשחק ולהמשיך לפנטז על המקום השני בבית.

בשבוע הבא תצא מכבי לעוד משחק חוץ מול אולימפיה לובליאנה המפורקת.

קלעו למכבי: ניקולה ווצ'יץ 29, דרק שארפ 19, טל בורשטיין 17

רבע ראשון: אין הגנה למכבי

מכבי פתחה עם ביינום, הלפרין, יסאייטיס, אליהו ו-ווצ'יץ.

ציבונה פתחה עם שלשה של לוקשה אנדריץ', אך ליאור אליהו וניקולה ווצ'יץ מהקו החזירו את היתרון למכבי. המשחק המשיך להיות צמוד, כאשר דאנק של ליאור אליהו קבע שיויון 9:9. סל של דאבור קוש החזיר את היתרון לקרואטים. מכבי הצליחה ליטול את ההובלה, בזכות שני סלים רצופים של ניקולה ווצ'יץ וליאור אליהו, אך דאבור קוש המצויין קבע 14:15 לקרואטים בזכות שלשה שנייה שלו.

ציבונה ברחה למכבי, אחרי שתי נקודות נוספות של וורן להבור מהקו ועוד סל במתפרצת של וויניילבסקי. סלים של שארפ ו-וורןן שמרו על יתרון 5 לאורחים. 2 דקות לסוף הרבע נכנס למשחק טל בורשטיין, על רקע תשואות הקהל בנוקיה. אולם זה לא עזר למכבי, כאשר שלשה של ווישנייבסקי קבעה יתרון 8 לקרואטים וסל עצמי! של נואל פליקס העלה את הקרואטים ליתרון שיא 16:26. שלשה של שארפ ועוד סל של הקרואטים הורידו את הקבוצות להפסקה הרבע עם יתרון 19:29 לאורחים.

רבע שני: מכבי מתעוררת

ציבונה המשיכה להיות חמה מבחוץ ופתחה את הרבע השני עם עוד שלשה של וורן להבור, נואל פליקס החזיר עם סל משלו. האיזורית של מכבי נכשלה שוב ושוב, כאשר באריסה קראסיץ' דפק שלשה שישית לזכות ציבונה. ציבונה המשיכה לצלוף, אך סל בכורה העונה של טל בורשטיין החזיר את מכבי לפיגור 12 והפיח רוח חיים במכבים.

נקודות מהקו של יסאייטיס וליאור אליהו קבעו את התוצאה על 30:39 לציבונה. מכבי שיפרה את ההגנה ורצה שוב למתפרצת שבסיומה הקטין יסאייטיס ל-32:39. ציבונה שוב ברחה ל-10 הפרש עם עוד שלשה, אך ניקולה ווציץ' צימק עם סל יפה אחרי אסיסט של אליהו. מכבי ניסתה לחזור, אך לא הצליחה לעצור את דאבור קוש, שקלע עוד סל. דרק שארפ החזיר שוב את מכבי למשחק עם 3 זריקות עונשין מדוייקות וקבע 39:46 לקרואטים בסיום המחצית.

רבע שלישי: מכבי משווה

מכבי פתחה רע מאוד את הרבע השלישי, ואיפשרה לקרואטים לצלוף שתי שלשות רצופות של דאבור קוש. ווציץ' הקטין, אך שלשה שלישית רצופה! של וורן להאבור קבעה יתרון 41:55 לקרואטים. ליאור אליהו היה היחיד שקולע במכבי, כשמנגד דפק בארישה קריסה עוד שלשה, מספר 11 שלהם במשחק! מהלך של שלוש נקודות של ניקולה, החזיר את מכבי למינוס 8, 50:58 לאורחים.

מכבי המשיכה לקזז את הפער של הקרואטים, בזכות הגנה מצויינת וסל של שארפ קבע 52:58. הקרואטים איבדו את האיפוס שלהם מבחוץ ועוד שתי נקודות של ניקולה השלימה ריצת 0:9 וקבעה 54:58 בלבד לציבונה. בורשטיין והלפרין עשו ריצה מצויינת וקבעו שיויון 64, חצי דקה לסיום הרבע. קראסיץ החזיר את היתרון לקרואטים, אך ווצ'יץ עם הוק שוט מצויין קבע שיויון 66 בסיום הרבע.

רבע רביעי: מכבי סוגרת עניין

מכבי פתחה מצויין את הרבע הרביעי עם 4 נקודות קריטיות של טל בורשטיין. ציבונה איבדה את הראש ואיפשרה לניקולה ווצ'יץ להעלות במתפרצת את היתרון ל-66:73. בורשטיין נכנס לעניינים בגדול והעלה את מכבי ליתרון 10, 66:76. ציבונה קלעה שלשה, אך טל בורשטיין, בערב קאמבק אדיר החזיר את מכבי ליתרון 69:80. כריס וורן עם שלשה מספר 14 של הקרואטים החזיר את ציבונה למינוס 8. מכבי נכנס ללחץ מסויים ושתי נקודות נוספות של וורן קבעו 74:80 בלבד למכבי. 

ניקולה ווצ'יץ איבד כדור בהתקפה שלאחר מכן וספאחיה לקח פסק זמן. שלשה גדולה של דרק שארפ החזירה את מכבי ליתרון 9. 2.40 לסיום. מכבי לא הרפתה מהדוושה ועוד סל של הלפרין קבע יתרון שיא של 74:85. שתי נקודות מהקו של אנדריץ העלו את ציבונה ל-76. ווצ'יץ החמיץ שלשה ודאבור קוש המשיך לקזז את הפער של מכבי עם עוד שתי נקודות עונשין שקבעו 78:85 למכבי. שלשעה ענקית של שארפ העלתה את מכבי ליתרון 10 וסגרה למעשה את המשחק עבור הקרואטים. קוש צימק מהקו, אך מי אם לא טל בורשטיין עם שלשה קבע 80:91 למכבי ציבונה עם מהלך שלוש נקודות של וורן חזרה למינוס 8 אך זה כבר לא עזר לה בסיום.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק