אור אדום על אירופה

הפועל תל אביב על המפה האירופאית ובצדק. גוטמן והאדומים שלו ראויים להימנות על 32 הקבוצות של הליגה האירופאית. אפשר לחלום על מסע שסיפוריו יהיו לנכדים

יום חמישי 03 דצמבר 2009
אשר גולדברג
 בעוד שבועיים תגיע לבלומפילד המבורג הגרמנית לקרב על המקום הראשון בבית 3 של הליגה האירופאית. ההכנה למשחק היוקרתי כבר החלה בחדר ההלבשה בגלזגו, כשאלי גוטמן ושחקניו הבטיחו לעצמם ולאלפי האוהדים לתת את הלב והנשמה במטרה לנצח.

המקום הראשון מאתגר את האדומים ואפשר להרגיש אצלם את האדרנלין זורם. מבחינת הפועל תל אביב, הם היו מוכנים להדליק את בלומפילד כבר עכשיו.

הפועל תל אביב מוכנה יחסית להמשך הדרך האירופאית. הקבוצה בתוך קהילת הכבוד של אירופה, יחד עם הקבוצות שיצטרפו מהצ'מפיונס ליג. אפשר לראות שאיתי שכטר, גילי ורמוט ביבראס נאתכו וחבריהם אינם משפילים מבט אל מי שנחשבו ל"קבוצות אגדה" בעבר.

הפועל אמנם הפסידה 2:0 לסלטיק, אך זו תוצאה של השלמות מנטליות ושכר לימוד שהתשלום האחרון עליו ישולם במחזור האחרון, שיהיה גם המחזור בו יגישו אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס, בשם שחקניהם, את עבודת הגמר.

הפועל מיישרת קו עם אותה הפועל תל אביב מודל של המסע האירופאי המופלא של דרור קשטן מלפני שש שנים. החבורה האדומה של אניימה, דה סילבה, נאתכו, ידין, ורמוט ושכטר יוצרת את "מסע הקסם 2" בסידרת ההמשך לדרור קשטן, אלימלך, גרשון, הולמאי, אבוקסיס, פישונט, וחבריהם במסע הקודם.

המשחק נגד סלטיק חייב ללמד את גוטמן ושחקניו להתנהג באירופה, כמו שהגדולות מתנהגות. ההצהרות של רבים בקבוצה עדיין חובבניות ומראות דווקא על חוסר מנטליות בוגרת.

ההצהרות על ניצחון, על "אנחנו נוכיח להם" ו"אנחנו לא חוששים", מיותרות. בכדורגל של היום, הולכים על פחות דיבורים של התגרות, על התעלמות מוחלטת מהפגנה, כביכול, של פרו פלשטינאים ולא כל דגל שמונף ביציע חייב לגרור תגובה.

להפועל תל אביב יש קו קדמי מהטובים באירופה משום שהצמד חמד שכטר את ורמוט הוא מהבולטים ביבשת. שניים שעושים התקדמות ענקית וימשיכו לעשות אותה עד שיקלטו במועדון אירופאי בכיר, ללא קיצורי הדרך הנאיבים של עצירת בלימה בליגה של בלגיה.

הפועל הנוכחית היא קבוצה שיריבותיה לומדות אותה, קבוצה שורמוט-שכטר מסחררים את ראשיהם של מגינים ובלמים כאחד. למרות היכולת החלשה והלא מחוברת של המחצית הראשונה, ראינו שיש עוד משאבים שלא שוחררו בזמן, יכולות שיצוצו ויעלו בשלב המשחקים הבא.

האדומים חוזרים לישראל, לבצע עוד מספר השלמות ותגובות מהביקור בסקוטלנד ומיד להוריד מסך על אירופה. קבוצות מקצועיות יודעות ועושות במהירות את ההפרדה. אלי גוטמן חייב להנחית את בחוריו לקרקע ולהתכונן למשחק מול הפועל חיפה בבלומפילד. 

הפועל תל אביב אינה מעוניינת לבזבז את המתנה שנתנה לה היריבה העירונית, מכבי תל אביב: אפשרות לחלום על השתתפות בשנה הבאה בליגת האלופות. חוזה המדינה כבר אמר :"אם תרצו, אין זו אגדה"

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק