מוטו זושעה ל-9 חודשים

אדיריאן מוטו, החלוץ של נבחרת רומניה ופיורנטינה, הושעה לתשעה חודשים מהמגרשים אחרי שנכשל בבדיקת סמים. זו הפעם השניה בקריירה שמוטו מושעה בעקבות סמים

יום שני 19 אפריל 2010
מערכת TELESPORT
החלוץ המוכשר, אך בעייתי, של נבחרת רומניה וߤיורנטינה, אדריאן מוטו, הושעה מכל פעילות לתשעה חודשים. מוטו נכשל בבדיקת סמים על-ידי הועד האולימפי האיטלקי שאחראי על בדיקות הסמים בענפי הספורט השונים, אחרי שהתגלו בדמו סמים מדכאי תאבון האסורים על-פי חוק. 

זו הפעם השניה בקריירה בה מוטו מושע۔ בגין שימוש בסמים, בפעם הקודמת ב-2004 הוא היה שחקן צ'לסי והוא נתפס עם קוקאין בדמו. בעקבות הפרשה, הושעה מוטו לשבעה חודשים ועבר לנסות את מזלו ביובנטוס, לאחר שצ'לסי נפטרה ממנו. ביובה לא השאיר החלוץ הרומני חותם משמעותי ודווקא כשנדמה היה שהקריירה שלו דועכת, עבӨ מוטו לפיורנטינה בשנת 2006 ומאז היה בפריחה מחודשת, עם 50 שערים עד היום.


לאחר שנגזר עליו העונש אמר מוטו: "אני מאוד לא שמח על ההחלטה. זה נראה לי עונש מוגזם מאוד בשביל החומרים שנמצאו בדמי. נכון שעשיתי טעות והייתי ראוߙ לעונש, אך לא כזה מוגזם. אני רוצה בעיקר להתנצל בפני המועדון והאוהדים של פיורנטינה על כך שלא אהיה לרשותם בתקופה הקרובה".


כעת, שוב תעצר הקריירה של החלוץ הצבעוני, כשיחזור למגרשים בעוד תשעה חודשים יהיה הוא כבר בן 32 וקשה להאמין כי יחזەר לככב באחת מן הליגות הבכירות, בעיקר לאור העובדה שאינו ידוע כמקצוען מן השורה הראשונה ולא סביר להניח שאת תקופת ההשעיה יעביר מוטו באימוני כושר קדחתניים ואימונים אישיים כדי לחזור משופר למגרשים.

מלבד פיורנטינה, גם נבחרת רומניה תיפגע מההרחקה ߩל הכוכב הכי גדול שלה שיחמיץ בוודאות את תחילת הקמפיין של נבחרתו במוקדמות יורו 2012.


תמונה: גטי-אימג'.

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק