סיפורו של האוהד הסגול

אבי אבני ז"ל (1951-2009) היה האוהד המפורסם ביותר של הכח רמת גן, חברים מספרים כי הכח הייתה אהבתו הראשונה: יהודה שהרבני: "האוהד מספר 1. לופא קדוש: "חבר אמיתי". מוטי חביב: "אדם של נתינה".

יום שישי 04 דצמבר 2009
אביחי קרבצ'יק

במשך כל שנות חייו נשם אבי (אברום) אבני ז"ל את הצבע הסגול של הכח רמת גן, השבוע הוא הלך לעולמו. אבי היה אדם אהוב שלא קיים כיום בנוף של הכדורגל הישראלי, אחד כזה שהיה מוכן לוותר כמעט על הכל בשביל אהבתו הראשונה מרמת גן. אבי היה ונשאר אוהד שרוף בכל רמ"ח איבריו, אדם נדיר וכריזמטי, שאף זכה לכינוי "אבי המשוגע" מכוון שלא ידע דבר אחר מאשר נתינת האהבה לקבוצתו האהודה.     

 

הצבע הסגול זרם בוורידים של אבי אבני. אוהדים מספרים שהיה האוהד המפורסם ביותר של הקבוצה, אחד כזה שלא הפסיד רגע עם אהבת חייו. כל מי שהיה נוכח במגרש היה רואה בעיניו שכדורגל אצלנו זה בנפש ובנשמה.  

יהודה שהרבני, הסמל הגדול של הכח לא יכול לשכוח את הרגעים הנפלאים עם האוהד שהיה לוקח לטענתו כל דבר ללב: "מבחינתי אוהד נשמה זה אבי אבני. אחד שדאג לכל השחקנים כאילו היו בניו. הייתי קורא לו האוהד מספר אחד. אבי היה עובד במשאית ונוסע המון בדרכים, אבל כל יום הוא מצא זמן להקדיש לקבוצה שלו". 

שהרבני גם לא יכול לשכוח כמה האוהד המדהים של הסגולים היה דואג לו: "אני זוכר שכמעט נגמרה לי הקריירה, הייתה לי פציעה בקרסול ומי שהיה שם בשבילי כל יום ודאג לשלומי היה אבי. כל יום הוא היה מגיע לבית החולים, הייתה לו מסירות ונתינה שאי אפשר לשכוח".   
 

לופא קדוש, מאמן שמשון ת"א כיום, ובעבר שוערה של הכח לא יכול לשכוח את הרגעים המרגשים עם האוהד הבלתי נלאה: "הוא היה טיפוס מיוחד. בתקופה בה שיחקתי הוא היה מבין האוהדים השרופים, אם לא השרוף שבניהם".

באמצע שנות ה-60 התקיים משחק ליגה בין הכח רמת גן לבן מכבי שעריים. בדקה ה-90 למשחק, כבשה שעריים שער שיוויון, לאחר עבירה ברורה שנעשתה על שוער הכח דאז, לופא קדוש. הקוון באותו משחק אישר את השער, עובדה שגרמה לאוהד המושבע לצאת מדעתו. 

לופא לא יכול לשכוח את מה שקרה אחרי: "אבי לא יכל לראות איך קבוצתו נשדדת ובחמת זעם רדף אחרי הקוון על כך שנגנבו מאיתנו 2 נקודות יקרות, כתוצאה מכך ספגנו עונש רדיוס של שני משחקים, דבר שאי אפשר לשכוח, ולא יודע אם יחזור. התקשורות אז לא הפסיקה להתעסק עם המקרה הזה". 
 

"אברום" (אבי) היה מהאוהדים המוכרים ביותר, היה מחובר לשחקנים ולמועדון בצורה חזקה. בפן האישי הוא היה חבר טוב שלי ושל צ'יקו פרקש (שחקן עבר בהכח) ויהודה שהרבני (הסמל של הקבוצה באותם שנים)".

מוטי חביב, שדרן בחברת צ'רלטון וחבר אישי של האוהד המסור ביותר לטענתו, מתקשה לעכל את העובדה שאיבד חבר יקר: "אברום היה מאוד דומיננטי, כל יו"ר של הקבוצות באותה התקופה הכירו אותו, הוא היה יותר נותן מאשר מקבל, החברות אצלו הייתה ערך עליון. הוא היה מוכן לעשות הרבה יותר מאשר שיעשו בשבילו, לא נתפס לי שאדם כזה חזק וגדול, שלא פחד מכלום נכנע לבסוף למחלה, לא האמנתי שזה יקרה לו כי הוא תמיד היה הכי חזק שיש הן מבחינה גופנית והן נפשית".  

"הפרגון אצלו הוא דבר שקשה לתאר במילים. הוא תמיד היה מחמיא לאשתו, שלומית. תמיד הוא היה אומר לי שמזל שהילדים שלו יצאו יפים כמו האמא ולא כמו האבא, והרי אבי היה אחד הגברים היפים. אהבתו למשפחה ומה שהוא היה מוכן להקריב בשבילם קשה להסביר במילים".

האוהד המושבע לא היה מסוגל לנוח לרגע בשעת משחק, מסביר חביב: "תמיד היית רואה אותו על הגדרות, לא נח לשנייה, צועק, מקלל את כל העולם. תמיד היה לו את המבט המאיים, אבל מי שהיה מכיר אותו יותר מפעם אחת היה נכסף לחיוך הכובש שלו וללב הענק שלו".

אבי תמיד ייזכר בזכות בית הקפה המפורסם שלו ברחוב הארבעה שפעל בשנים 79-83, באותן שנים ההתאחדות לכדורגל הייתה סמוך למפגש של האחרון, עובדה שסללה את דרכם של אישיות הספורט למקום.  

 אשר גולדברג, העיתונאי הוותיק נזכר באותם הימים: "המקום שלו היה מהמפורסמים בת"א. כל העיתונאים, אנשי הספורט השונים כמו שלמה שרף, קשטן, דדש ואחרים היו יושבים אצלו במקום. כל פעם שרצינו ידיעה או סקופ, בית הקפה של אבי היה הכתובת, אי אפשר לשכוח את המקום שלו מכיוון שמשם יצאו הידיעות החמות ביותר".  

 אוהדי הכח וחברי הנהלה של הקבוצה ידעו לכבד את האדם המיוחד והגיעו אמש (חמישי) לבית העלמין בקריית שאול בכדי להניח זר על קברו של האוהד שתמיד ידברו עליו בפרלמנט של אוהדי הכח. יהי זכרו ברוך. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק