אוהדי הפועל שולטים בתקשורת

הם מצליפים בקבוצות הפועל ת"א בכדורגל ובכדורסל, אבל קורעים לחתיכות גם את מכבי ובית"ר. כך מעצבים אוהדי הפועל תל אביב בתקשורת את דעת הקהל אצל חובבי הספורט

יום ראשון 06 דצמבר 2009
שלמה חסיד

הפועל תל אביב, בכדורגל ובכדורסל, היא הקבוצה האהודה על מרבית עיתונאי הספורט. במקומונים, באינטרנט, בעיתונים הארציים, בטלביזיה, ברדיו ובכל מקום אחר שמדווח על ספורט - יש הרבה אוהדי הפועל. מדובר ברוב מוחלט, עניין שבולט לעין.

מי שלא מרוויח מזה כלל ועיקר, ואולי אפילו להיפך, אילו הן קבוצות הדגל של הפועל, בכדורגל ובכדורסל. אוהדי הפועל ידועים באופי הביקורתי שלהם. כל פיפס הכי קטן שמתרחש בהפועל זוכה מהם לקיטונות של רותחין. הם מבקרים את הפוליטיקות בהנהלה, מכניסים קטנות למאמן, ועוקצים את השחקנים שלהם.

את כל זה הם עושים בשפה שנונה, קולחת ומצחיקה. אין ספק שהשנים הרבות שעברו עליהם בתור אנדרדוג חידדו את ההומור שלהם, והפכו אותו לסרקסטי, דק ואנין. עד כאן הכול סבבה, ובטוב טעם.

אבל מה קורה כשאותם עיתונאים אדומים צריכים לדווח על עניינים שמתרחשים במכבי או בבית"ר -  האויבות הרשמיות שלהם? או הו, איזה שישו ושמחו.

אבי נמני למשל, חוטף מהם על בסיס קבוע. שמעון מזרחי גם, וכך גם יושבי שער 11. הם נהנים לדווח על הפסדים של מכבי ביורוליג, מחכים להתחלקויות של פיני גרשון, וגם כאשר הם ממש צודקים בביקורת שלהם, כמו במקרה הבנק של פנאן, מתגנב החשש שמא את הכתבות הארסיות שלהם בעניין הם כותבים בחדוות יתר, אחרי הכל מדובר במכבי.

גם בענייני בית"ר זה אותו הדבר. הלה פמיליה הכהניסטים מקבלים את שלהם, שמעון גרשון החמדן מקבל טיפול מיוחד,  ובכלל בית"ר זה פיכסה.

באופן אישי אני אוהב לקרוא את המאמרים הכתובים היטב של ארי שמאי, נהנה להקשיב למשה שלונסקי בגלי צה"ל ומזדהה עם כאבו של בן כספית כשהוא מדבר או כותב על הריסת אוסישקין, השם יקום דמו.

אני רק חושב שמוטב שגם קולם של אוהדי בית"ר, מכבי או חיפה ישמע מדי פעם. אחרי הכול תשעים אחוז מסך האוהדים בארץ,  אוהבים דווקא את הקבוצות האלה. 

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק