הפתענו גם את עצמנו

עירוני בת ים עם מאמן שהוא מורה בבית ספר, התמקמה בראש הטבלה הלאומית, וקיבלה תיאבון. המאמן דורון ממן: "אנחנו לא נופלים מאף קבוצה בליגה". עכשיו הם חולמים על מפגש עם מכבי חיפה ועל חיזוק בדמות פיני בלילי

יום שלישי 08 דצמבר 2009
שלמה חסיד

מי שפתח השבוע עיתון ספורט והעיף מבט לטבלת הליגה הלאומית, הופתע למצוא במקום הראשון את עירוני בת ים האלמונית, שרק העפילה השנה ללאומית. בת ים, נכון להשבוע, היא הסיפור החם של הליגה ההפכפכה, שבכל שבוע ממציאה את עצמה מחדש עם מוליכה חדשה, כשבינתיים זה הזמן של בת ים לשמוח.

ינאי דרעי, כוכב הקבוצה, התעורר ביום ראשון בבוקר לשבוע חלומי: "זה נעים להיות במקום הראשון, אבל אי אפשר לבנות על זה יותר  מדי, כי כל שבוע יש מוליכה חדשה. אנחנו הפתענו גם את עצמנו עם המיקום הזה, ולא ציפינו להוביל את הטבלה, אבל זה רק תחילת חודש דצמבר, יש עוד כל כך הרבה מחזורים עד לסיום, וזה ממש לא משמעותי מי עכשיו מוביל".

 אז מה המטרה שלכם העונה?

"עם האוכל בא התיאבון וכרגע אנחנו רוצים להיות בפלייאוף העליון. אם זה יתגשם אנחנו נעשה את שלנו. בינתיים מה שחשוב שאנחנו באים לאימונים בכייף, משחקים את הכדורגל שלנו ולא נותנים יותר מדי ריספקט גם לקבוצות שנחשבות מועמדות לעליה. אני חושב שבינתיים אפשר להיות מרוצים, אבל הכול עוד יכול להיות והכול פתוח בליגה הזאת".

דורון ממן, מורה בבית ספר, הובא הקבוצה לקבוצה כמאמן: "מה שקורה אצלנו השנה משמח מאוד, אבל בטח שאי אפשר לסכם כלום. אני חשבתי שאם נתקע השנה יתד בליגה זה יהיה הישג גדול, אבל השנה כבר כמעט במחציתה, והתברר שאנחנו לא נופלים מאף קבוצה בליגה הזאת. היתרון שלנו שאנחנו באים קטנים, הלחץ לא עלינו, וזה נותן לנו שקט לייצר כדורגל טוב שבינתיים מספיק למקום הראשון".

ואתה חושב שתעלו?

אין כרגע אינדיקציה מי יהיו העולות. זה משהו שיקבע בסוף מאי, ועד אז יש המון המון זמן. בינתיים אין לנו ממה להסתנוור, אלא רק להמשיך בדרך הזאת. אם נגמור בפלייאוף העליון עשינו את שלנו".

עמי סלמוביץ', שחקן העבר של בת ים, ואביו של זיו, המשחק בקבוצה, הוא אוהד קבוע ביציעים של בת ים: "אני חושב שהסוד הגדול של הקבוצה הוא בלכידות שלה. יש הרבה צעירים, שמהווים תלכיד טוב וראוי, ובינתיים זה מספיק בשביל להיות בצמרת, אבל לא שכחנו מאיפה באנו ואם לא נעלה זו לא תהיה אכזבה. המטרה היא להכשיר את הסגל לשנים הבאות, נעשית כאן עבודה יוצאת מהכלל וכולם מרוצים".

יש לעיר כמו בת ים זכות לקבוצה בליגת העל?

"למה לא? זה אפשרי, אבל אי אפשר לעמוד עם סטופר ולשאול מתי זה יקרה. בינתיים האוהדים נהנים לראות את הקבוצה וזה מה שחשוב".

רמי סרוסי, מנהל האצטדיון, ולשעבר מנהל הקבוצה, באופוריה: "בחמש השנים האחרונות עלינו מליגה ב' לליגה הלאומית, ועכשיו אנחנו במקום הראשון בלאומית. איש לא יודע מה הסוד של הקבוצה הזאת, אבל היו"ר עמי בלולו, לא מרפה ועושה כאן עבודה מצוינת. כייף לראות את הקבוצה הזאת, ואני כבר חולם לראות את האיצטדיון שלנו, עם 3,000 מקומות, מארח פה את מכבי חיפה ומכבי תל אביב בליגת העל".

בינתיים איך האווירה אצלכם במגרש?

"משפתרת משבת לשבת. המקום הראשון זה רק צ'ופר, החשוב הוא שיש בקבוצה ובאיצטדיון אווירה טובה, של הישגיות, רוח ספורטיבית שאופפת את הקבוצה ומכניסה גאווה לעיר".
  

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק