ובסוף קאפלו ינצח

לקח לעובד קראוס סוף שבוע שלם לנתח את משחקי המונדיאל, אבל בסופו של דבר הוא משוכנע: מצפה לנו גמר אנגלי-גרמני ומונדיאל מפתיע ומלא תהפוכות. הנה תחזית בלתי-מחייבת על מה שיקרה לנו בעוד שישה חודשים וקצת

יום ראשון 06 דצמבר 2009
עובד קראוס

 קראתי בשקיקה את תחזיתו של ידידי אבי מלר בספורט 5. ובכן, כאן תמצאו ניגודים כמעט בכל בית ובכל שלב, אך בשורה התחתונה אין לי צל של ספק כי מלר ישמח גם ישמח לאמץ בחום ללבו את התחזית שלי דווקא...

בית 1 - דרום אפריקה, צרפת, אורוגוואי, מקסיקו

צרפת של דומנק איננה מלהיבה אך הוכיחה כבר כי במונדיאלים יש לה 7 נשמות. מי שבונה על הפתעות, ייאלץ להתאכזב: הצרפתים יעפילו מהבית הזה, אולי אפילו מהמקום הראשון. להערכתי, מקסיקו המלהיבה תצטרף אליה. דרום אפריקה? לא תעמוד בלחץ הקהל הביתי ומעבר לכך הייתה לה הכנה גרועה ולא מקצועית. אורוגוואי? אף פעם לא עמדה בלחץ המונדיאלים זה קרוב ל-60 שנה.

בית 2 - ארנגטיה, יוו, ניגריה, דרום קוריאה

ארגנטינה נראית חזקה מבחינת הכישרון, אך גם ההכנה תראה כי לדייגו מראדונה אין את זה מבחינת טקטיקה והכנה הדרושות לטורנירים מסוג זה. יוון ספגה קיתונות מכולם, הם אכן נראים עלוב, אך הם באים בעמדה הקלאסית האהובה עליהם: אנדרדוג. לא יודע למה, אבל יש לי הרגשה שהם יגנבו את המקום השני או הראשון. משחק המפתח בבית הזה הוא בין ארגנטינה לניגריה, כשהמפסידה תלך הביתה. לי יש את התחושה כי ליאונל מסי וחבריו לא יעמדו בלחץ והניגרים יסיימו שניים.

בית 3 - אנגליה, ארצות הברית, אלג'יריה, סלובניה

אנגליה של קאפלו לא תיקח שבויים ותסיים ראשונה. אלג'יריה, נבחרת נהדרת, צפויה להיות הסוס השחור שלי במונדיאל ותיקח את המקום השני מתחת לאפם של האמריקאים, שאפילו לא ינצחו את סלובניה.

בית 4 - גרמניה, סרביה, אוסטרליה, גאנה

גרמניה היא גרמניה ואת הנקודות היא תיקח כדי להמשיך הלאה. סרביה מסומנת ע"י יותר מדי מומחים להפתעה – מה שהופך את הלחץ עליה לבלתי-נסבל. סוסים שחורים נולדים מתוך אפס ציפיות והנבחרת המצויינת של אנטיץ' לא תתפקד ברגעי האמת. אוסטרליה תקדים את סרביה וגאנה במאבק על המקום השני ותהיה בשמינית-הגמר.

בית 5 - דנמרק, הולנד, קמרון, יפן

הולנד ודנמרק מועמדות להמשיך הלאה , אינני רואה את קמרון ובייחוד את יפן, מצליחות לדגדג את הכח והמשמעת האירופיים, כמעט באפס כשרון (חוץ מאטו?).


בופון, איטליה, חוגג

בית 6 - איטליה, פראגוואי, ניו זילנד, סלובקיה

איטליה לא יכלה לבקש הגרלה קלה יותר, אבל פרגוואי תעשה לה את החיים קשים. כמה קשים? עד כדי-כך שהמקום הראשון יהיה של הדרום-אמריקאים שישאירו לאלופת העולם בקושי את השני, לפני סלובקיה שתעשה צרות לכל נבחרת ותסיים שלישית לפני ניו-זילנד – אולי הנבחרת החלשה ביותר בטורניר.

בית 7 - ברזיל, פורטוגל, חוף השנהב, צפון קוריאה

בית המוות ייפתר בפשטות: ברזיל תעלה מן המקום הראשון, אך לא תצליח לנצח את פורטוגל שצפויה להערכתי לתת סוף סוף פירות לעבודתו של קרלוס קירוש הבלתי-מוערך. דרוגבה וחבריו אינם בנויים מנטאלית לשלבים גבוהים בטורניר גדול ויודעים מה? אני לא יודע אם הם אפילו מנצחים את צפון-קוריאה שתעשה את המוות לכולן ובייחוד לפורטוגל, לה הפסידה ברבע-הגמר ב-1966, 5:3 במשחק בלתי נשכח אותו שפט מנחם אשכנזי שלנו.

בית 8 - ספרד, הונדורס, שוויץ, צ'ילה

ספרד תעפיל ראשונה, אבל צ'ילה של ביאלסה תיתקל בקשיים מול שוויץ. בשביל זה הביאו השוויצרים את היצפלד ויתרון החוכמה של מאמן אירופי מתקדם, על פני זה מדרום אמריקה – אמורה לייצר הפתעה. כן, נאכל את הלב ונראה את שוויץ מתקדמת הלאה. הונדורס? חבל שבכלל הגיעה.

שמינית הגמר

צרפת תגבור על ניגריה בקלות יחסית, יוון ומקסיקו יגררו לפנדלים והיוונים ימשיכו להדהים את העולם עד לרבע-הגמר, אנגליה של קאפלו תמשיך לתת הצגות גם מול אוסטרליה הקשוחה, גרמניה תירק דם מול אלג'יריה אך תעלה לבסוף כמו שרק היא יודעת, הולנד תעשה לאיטליה את מה שעשתה לה ביורו ותכריח את אלופת העולם לשלם את המחיר על נבחרת מזדקנת ועייפה, דנמרק תעקוץ את פרגוואי ותמשיך לרבע, ברזיל תהיה גדולה על היצפלד ושוויץ והדובדבן: קרב ענקי בין ספרד לפורטוגל שמסתיים בהדחה מפתיע של דל-בוסקה וחניכיו. אלופי עולם? רק אצל הפרשנים שלא מבינים כי ספרד עדיין לא בשלה ללכת עד הסוף והמונדיאל אינו היורו.

רבע הגמר

אנגליה וצרפת בקרב ענקים כמוהו לא ראינו מאז יורו 2004, אלא שהפעם אצל קאפלו, כבר אמרנו, זה סיפור אחר: הממלכה בטירוף, אנגליה בחצי ודומנק מסיים את תפקידו בצרפת בראש מורם.

הגרמנים ימשיכו ליהנות מטיול נעים (כמו בכל מונדיאל כמעט) בדרך לחצי-הגמר, אחרי שיתגברו על היוונים התשושים שעשו את שלהם ומרוצים מההיסטוריה הקטנה שהשיגו. 

הולנד וברזיל יתנו לנו הצגה, אבל עם כל הכבוד, דונגה הכניס בנבחרתו טקטיקה ומשמעת אירופית שבנוסף לכשרון יביאו את הסלסאו לחצי-הגמר.

דנמרק ופורטוגל ילחמו על המקום האחרון שיהיה לבסוף של קרלוס קירוש, שמגיע ברגע הנכון לשיא תהילתו.

חצי הגמר

אנגליה וברזיל... אם כבר נסחפנו, כמה רומנטי יהיה לתת לפאביו קאפלו את הכרטיס לגמר מונדיאל אנגלי ראשון מאז 1966? למרות ששהיגיון אומר מעט אחרת.

פורטוגל תנסה לשחק כדורגל, אבל את לאב וחניכיו לא עשו מאצבע: הם גרמנים והם יודעים להגיע לגמר.

הגמר

את המקום השלישי תיקח ברזיל אחרי מפגש שני עם פורטוגל באותו טורניר. אבל הדובדבן יהיה שידור חוזר של גמר 1966 בין אנגליה לגרמניה. אצטדיון שלם, אי בנקודת רתיחה והגלובוס כולו פרט לבודדים, ירצו לראות את הכדורגל חוזר הביתה. אחרי הארכה, פאביו קאפלו יקבע מעמדו כגדול המאמנים בתבל, יחזור לאנגליה עם הגביע ויקבל את תואר ה"סיר".

נכון אבי מלר, שהיית קונה בכל זאת את התחזית שלי ומעדיף אותה על זו שלך?...

צילומים: GETTYIMAGES

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק