אחרי דרמה - פאר בשלב הבא

אליפות אוסטרליה: הטניסאית הישראלית לא עוצרת - דהרה לשמינית הגמר אחרי ניצחון על טטיאנה גולובין 6:3, 5:7 ו-5:7. בשלב הבא מחכה לה סבטלנה קוזנייצובה המדורגת שלישית בטורניר

יום שישי 19 ינואר 2007
מערכת TELESPORT

שחר פאר הוכיחה היום בפעם המי יודע כמה שהיא קורצה מהחומר הטוב ביותר. הטניסאית הבכירה של ישראל דהרה לשמינית הגמר לאחר ניצחון בשלוש מערכות על טטיאנה גולובין 6:3, 5:7 ו-5:7.

פאר פתחה לא טוב את המשחק והפסידה במערכה הראשונה. במערכות הבאות הקהל עשה את שלו והמשחק שנמשך שלוש שעות הסתיים בניצחון של פאר. פאר תפגוש בשלב הבא יריבה מהדרג הראשון, את סבטלנה קוזנייצובה המדורגת שלישית בטורניר, ותנסה לחולל סנסציה.

מערכה ראשונה: 3:6 לגולובין

טטיאנה גולובין זכתה בהגשה במשחקון הראשון. פאר נאבקה ואף הוליכה 0:40, אך לבסוף נכנעה לגולובין שעלתה ל-0:1 במשחקונים. שחר הגיבה במשחקון הבא כשהיא מגישה לניצחון במשחקון ומשווה ל-1:1.

פאר הצליחה לשבור את ההגשה של הצרפתיה ולאחר נדנדה שנמשכה כמה דקות בין שוויון ליתרון עלתה שחר ל-1:2. גולובין לא נשארה חייבת ושברה בחזרה את שחר כדי להשוות ל-2:2.

גולובין המשיכה במומנטום וניצלה את ההגשה שלה לעלות ליתרון 2:3.  גולובין שברה שוב את ההגשה של שחר ועלתה ליתרון חשוב במשחק 2:4. שחר נכנעה גם במשחקון הבא לסרבים של הצרפתיה שהגיעו ל-171 קמ"ש והביאו את גולובין לעמדת הכרעה של המערכה כולה- 2:5. 

פאר לא ויתרה והמשיכה להילחם כשהיא זוכה במשחקון ומצמקת ל-3:5. גולובין לא התרגשה לקחה את המשחקון האחרון וניצחה את המערכה הראשונה.

מערכה שנייה: 5:7 לפאר

פתיחה לא טובה של שחר נתנה לגולובין את השבירה והיתרון הראשון במערכה השנייה 0:1. שחר שהבינה שהיא חייבת להתעורר שברה בחזרה והשוותה ל-1:1. נראה שהמומנטום חזר לפאר שניצלה את ההגשה לעלות ל-1:2.

שחר המשיכה במגמה והצליחה לשבור שוב את ההגשות של יריבתה כשהיא עולה ל-1:3. גולובין נלחמה וזכתה בשבירה משלה כשהיא מצמקת ל-2:3. גולובין המשיכה להציג נחישות והשוותה ל-3:3. פאר התרכזה ועלתה ל-3:4.

גלובין הפגינה שליטה ושקט נפשי כשהשוותה ל-4:4 ולא נכנעה למכות טובות של פאר. פאר השקיע מאמץ רב מול גולובין שענתה כמעט על כל חבטה טובה בחבטה טובה יותר, אך לבסוף נכנעה לשחר 4:5. הצרפתיה הצעירה לקחה את המשחקון הבא בצורה חלקה ללא מענה מצידה של שחר והשוותה ל-5:5.

ממצב של 0:30 לקול תשואות הקהל עלתה שחר ליתרון 30:40 ולקחה לבסוף את המשחקון החשוב 5:6. משחקון ענק של פאר שהצליחה להגיע לכדורים שהיו אבודים והראתה חוסן מנטאלי מדהים כשהיא זוכה במערכה 5:7.

מערכה שלישית: שחר עושה את זה

גולובין פתחה את המערכה המכרעת עם שבירה שהעלתה אותה ליתרון 0:1. גם במשחקון הבא גולובין השתלטה על העניינים והובילה, וגם חזרה של פאר לא איפשרה לה לקחת אותו, והיא הפסידה 2:0.

פאר לא איבדה את הראש ובמשחקון שבו הגישה היא ניצחה ואף שברה בהמשך כדי להשוות ל-2:2. את המהפך היא השלימה עם משחקון כמעט מושלם (2:3), אך בשלב הזה הגשם עצר את המשחק ואיפשר לשתיים לנוח. לאחר כרבע שעה חודש המשחק וגולובין שמרה על ההגשות כדי להשוות ל-3:3.

התמיכה והדחיפה של הקהל הישראלי שעודד באיצטדיון איפשר לפאר לעלות ליתרון 3:4. גולובין לא נכנעה, שמרה על ההגשות ושברה כדי לעלות ל-4:5 מבטיח. המשחקון הבא היה הארוך ביותר במשחק, גולובין פספסה שני מאצ'-פוינטים ופאר שברה כדי להשוות ל-5:5. משחקון מושלם העלה את פאר ל-5:6. פאר לחצה את יריבתה ומשחקון מושלם שלה הביא לה את הניצחון, 5:7.

תמונות: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק