חרזי צריך לנהל את חיפה

אחרי שנפרדה מאלון חרזי כיאות, חיפה צריכה להציב אותו בראש המערכת, כדי שיחנך את הדורות הבאים על הערכים המצויינים שלו

יום שלישי 08 דצמבר 2009
שלמה חסיד

הערב, מול בורדו, תיפרד מכבי חיפה מאלון חרזי, שעליו כבר באמת נאמר  הכל בימים האחרונים. 

חרזי הוא מופת של ספורטאי ואדם דגול, הסמל האמיתי של מכבי חיפה, וטוב עשו בקבוצה שנפרדו ממנו כיאות. עכשיו צריך לחשוב איך משאירים אדם כזה במערכת, כדי שיחנך את הדורות הבאים, ויעביר להם את הרוח שלו. לי נראה שיש למנות את חרזי לתפקיד ביצועי בכיר, ולהציבו בראש הפירמידה הירוקה.

חרזי הוא מנהיג. אדם בוגר, אחראי, צנוע, והגון. מתאים לו להיות הפנים של מכבי חיפה. את רוח המועדון הוא משקף הרבה יותר מאשר צ'יזיק או אלישע, וסך תכונותיו החיוביות מקרב אותו לדרגה של יענקל'ה שחר.

חיפה, שלא נפרדה יפה מאיל ברקוביץ', ראובן עטר, ושחקני עבר גדולים אחרים, צריכה לכל הפחות לדאוג לכך שמאלון חרזי כן תהיה פרידה מכובדת, וזאת רק באמצעות הצבתו בתפקיד יו"ר הקבוצה, או המנג'ר. מכל מקום ראוי שיהיה ברור שהוא הסמכות השניה בקבוצה אחרי יעקב שחר.

בספורט הישראלי, לצערי, עדיין לא השכילו לתת את הכבוד המתאים לשחקני עבר. מיקי ברקוביץ' נזרק ממכבי תל אביב, משה סיני הוא אישיות בלתי רצויה במתחם חודרוב (לפחות מבחינת האוהדים), אייל ברקוביץ' הורחק מחיפה ונאלץ לפתוח בית ספר לכדורגל, והיוצאים מהכלל הם אבי נמני שמאמן את מכבי, ואיציק קורנפיין המכהן כיו"ר בית"ר.

ככל שיותר ויותר דמויות כמו חרזי יעמדו בפרונט של הספורט, יובטח שהחינוך לערכים ומצוינות ישלוט בקבוצות. וכשבני הנוער יחפשו דמות לחיקוי הם יאמצו את חרזי כמודל, וחיפה תהיה הראשונה שתרוויח מכך.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק