והם עוד באו לטייל...

בורדו הגיעה לכאן עם ההרכב השני כדי לטייל וליהנות בישראל. בדרך, העניק לורן בלאן שיעור אחרון וכואב לאלישע לוי, שהליגה הזאת – מה לעשות – אינה הליגה שלו. עובד קראוס במסקנות כואבות בסיום קמפיין האלופות

יום רביעי 09 דצמבר 2009
עובד קראוס

 יש בעלי קבוצות שמרוויחים ביושר את כשלון קבוצתם. לא זה המקרה עם יעקב שחר. מגיע לנשיא הראשון בכדורגל הישראלי הרבה יותר מאפס נקודות ואפס שערים בליגת האלופות. התנאים הנפלאים שמעניק שחר למערכת, שווים לבדם לפחות שני שערים ו-2 נקודות בליגת הטובה בעולם, אך אם אפילו את זה לא השיגה מכבי חיפה בבית הכי חלש שקיבלה אי-פעם נציגה שלנו במפעל הזה, זה אומר משהו על האחראי המרכזי לביזיון הזה.

שישה משחקים, שישה הפסדים וכל אחד דומה לשני: אין דמיון, אין יצירתיות, אין שום ניסיון להפתיע. תראו את בורדו: הקבוצה שהכול חשבו שתלך לליגה האירופית מהמקום השלישי, מעפילה גאה וראשונה לשמינית-הגמר ועוד עם פור מדהים של 6 נקודות על-פני באיירן ו-8 על-פני יובה. ממכבי חיפה, קבוצה פחות או יותר בקליבר שלה, היא סופרת לא פחות ולא יותר מ-16 (!) נקודות. וזה ב-6 משחקים.

יש גם אחראי להצלחה של בורדו וקוראים לו לורן בלאן. המאמן הצרפתי המצוין,  שהגיע לכאן בכלל כדי לטייל, העניק לאלישע עוד שיעור חשוב בטיול של לוי החביב בליגת האלופות. גם דרך הרכב משני ואווירת קייטנה. זהו אקורד סיום מביש ומביך לקמפיין מעליב: אודה ואתוודה, אפילו אני חשבתי שאת המתנה שהעניקה לה בורדו, תדע הפעם חיפה לקחת. 

ונעבור לעובדות כדי שלא יגידו חלילה שמדובר בהשמצות חסרות בסיס: 2002/3, יצחק שום, בבית קשה בהרבה נגד יריבות קשוחות ואיכותיות בהרבה, בלי בית (חיפה לא שיחקה את משחקיה בישראל) ועם הופעת בכורה ראשונה של קבוצה ישראלית בליגת אלופות – השיג 7 נקודות ו-12 שערים. הלאה – 2004/5, ניר קלינגר, נגד באיירן חזקה מאוד, יובה של קאפלו ואיאקס של קומאן, עם קבוצה צעירה, מוגבלת ועמוסת בעיות – לקח 4 נקודות, הבקיע ארבעה שערים והפך ליחיד שסחט מיובנטוס נקודה. 

לא שום ולא קלינגר חיפשו תירוצים וסיפרו סיפורים, הם פשוט הוכיחו כי הם מאמנים ברמה הגבוהה שמתאימים לאמן קבוצה בליגת האלופות. אלישע לוי, מה לעשות, לא הוכיח וכנראה גם לא יוכיח. הוא לא בליגה הזאת ובואו נהיה הגונים ונודה כי הוא ממש לא לבד. אין הרבה מאמנים ישראלים שמסוגלים להצליח ברמות האלו. 

כאוהד הקבוצה וכמי שפועלו של יענקל'ה שחר יקר ללבו, כולי תקווה שבעונה הבאה, ינהיג את מכבי חיפה מאמן שהמעמד הזה פשוט לא גדול עליו (שום, קלינגר, קשטן או מאמן זר למשל), כי לא שחר ולא המערכת הנפלאה שהוא מנהיג ראויים למפגן מביש שכזה.

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק