קול הגול לא נשמע בחיפה

540 דקות ציפו אוהדי מכבי חיפה לראות את הכדור מפרפר ברשת. בורדו, באיירן מינכן ויובנטוס הוציאו חוזה על האלופה. איך התנפצו חלומות ופרשנויות שחצניות

יום רביעי 09 דצמבר 2009
אשר גולדברג
 המשימה במשחק הכדורגל ברורה, כמו שהשמש עולה מהמזרח: לראות את הכדור מפרפר ברשת, לראות את החיבוק המרגש של הכובש או המבשל עם חבריו, לחזור עם חיוך של אושר למרכז המגרש ולהביט כמו גלדיאטור אל האוהדים ביציעים אשר קופצים ומפזזים כמו דוד המלך.

אבל קול הגול לא נשמע בחיפה. הוא בושש להגיע, נתקע בדרך והוכיח כי רבבות המילים ופרשנויות המומחים שווה לגשם שירד בקרית אליעזר בעונת המשחקים של חורף 2008.באירופה לא ירימו גבה. ההופעה של מכבי חיפה תתקבל שם בהבנה ובחמלה.

על רקע ההופעות ההירואיות של אפועל ניקוסיה, נציגת האי השכן שלנו, אפשר להבין את האימרה "אפס" סביב משחקיה של חיפה בליגת האלופות. בקרב מי שהשמחה לאיד מניעה אותם, הם צריכים רק לחבר מנגינה למילים האלו :" אפס שערים, אפס נקודות, מכבי חיפה אנא את באה??"

540 דקות באיצטדיונים מלאים באוהדים המבקשים רק לראות את הכדור חוצה את הקו. שחקני מכבי חיפה נכשלו, עד חמלה. מספר שחקנים, שהוכתרו כמלכים בעודם עדיין אינם כשירים, כמו ג'ורג' טישיירה, פיטר מסיללה, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, שלומי ארבייטמן וולדימיר דבלשווילי הוכיחו כי אחי נצרת, הפועל רעננה, הפועל עכו והפועל באר שבע כדוגמאות סתמיות הם שמים וארץ בהבדל בין מה שמוכרים לנו על הכדורגל הישראלי.

יכול להיות שהפציעה המסובכת של הקפטן יניב קטן, שלא התייצב לליגת האלופות, היא זו שהפכה את הרצון של הירוקים להיות מאלופה אל העלובה של אירופה?

עכשיו, בימי שלישי ורביעי יישבו ניר דוידוביץ' וחבריו מול מכשירי הטלויזיה ויצפו בבאיירן מינכן ובורדו בשלב הבא. אל תגידו כלום כשאיל גולסה, ג'ון קולמה ודקל קינן יקפצו ויזהו כל שחקן של באיירן ובורדו.

אבל חשוב להבהיר: השמים לא נפלו והשמש תמשיך לזרוח. בשבת יוצאת מכבי חיפה לאורווה, שם תפגוש את הפועל פתח תקווה. שם יכולה האלופה להמשיך ולפרפר כדורים ברשת הרטובה.

נ.ב. אלון חרזי היה החילוף השלישי והאחרון של אלישע לוי, ביום פרישתו הרשמית מכדורגל. ושאלתי היא: מה היה עושה אלישע לוי אם השוער ניר דוידוביץ' היה נפצע או מורחק?? אלישע היה פשוט מונע מחרזי פרדה חגיגית ויוצר כותרות משפילות מרמת גן ועד בורדו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק