הגדול בכל הזמנים? ממש לא

ליונאל מסי הוכיח בשבוע האחרון כי הוא רחוק מאוד עדיין מלהיות השחקן הגדול בכל הזמנים כפי שכל פרשן ממוצע הכתיר אותו. שוב הוכח כמה אנייסטה שחקן חשוב ושוב הוכח כמה מוריניו מאמן ענק

יום חמישי 29 אפריל 2010
דורון ברגר

 בבוקר יום המשחק של ברצלונה מול אינטר שוחח עימי אחד מהעיתונאים הבכירים והותיקים בישראל.  הוא אמר לי בזו הלשון: "ברצלונה זו הרמאות הכי גדולה אי פעם. קבוצה שנהנתה מהרבה מזל ושנהנתה בישראל מקמפין חסר תקדים של ערוץ הספורט".

אני לא חושב שברצלונה זה רק מזל, אבל אני כן חושב שיצאנו קצת מכלינו  בשנה האחרונה נוכח השערים של ליונאל מסי. נכון, בארסה זכתה בשנה שעברה בכל תואר אפשרי, אבל את צ'לסי היא עברה רק בקושי בחצי גמר ליגת האלוۤות ובגביע הביניבשתי היא זכתה למרות  שממש לא הגיע לה.

אלא שברצלונה היא לא הנושא העיקרי. הנושא הוא ליונאל מסי, הפנטזיסט המוכשר שקיבל  בחודש במה כאילו העולם צריך להשתחוות בפניו, רק בגלל שהוא כבש שלישיה ורביעייה בשבוע אחד. מסי שחקן גדול, אחדȠהגדולים בעולם כיום. אבל הטוב בכל הזמנים? עכשיו כבר ברור שנסחפנו.

למי ששכח, עד לפני שנתיים מסי היה אומנם  אחד השחקנים הבולטים בבארסה, אבל לא כוכב על. בעונה שעברה הוא באמת היה גדול מהחיים, אם כי בשני משחקי חצי הגמר הוא נעלם לגמרי ונהנה רק משער של אנייסטה.

העונה התסריט חזר על עצמו. מסי שיחק אומנם 180 דקות מול אינטר, אבל קייטה, צ'אבי ופיקה השכיחו אותו. מסי היה חסר? האמת שדווקא אינייסטה היה חסר.

למי ששכח, רק לפני ארבע שנים סגדנו לרונאלדיניו. רבים טענו שהוא הגדול מאז ומעולם. חשבנו שהעובדה שהוא הבקיע  בכמעט כל סופרקלאסיקו, הופכת אותו לגדול בכל הזמנים.  קרויף? פלה? מרראדונה? זידאן? אוסביו? רונאלדו (הברזילאי)? מי הם היו ליד הקשר החינני מברזיל? היום, אם תשאלו כל חובב כדורגל, רונאלדיניו לא ידורג בין 20 הגדולים בכל הזמנים. עם כל הӛבוד, רונאלדיניו בלט רק במשך שתיים עד שלוש עונות, ונעלם.

מסי? בינתיים, היו לו שנה וחצי גדולות. אז נכון, הוא הצטיין בחלק ניכר מהמשחקים, אבל מול מאמן ענק כמו מוריניו הוא היה כלא היה.  בקרוב כשילמדו אותו, טוב יותר, החיים שלו יהפכו למיני גיהנום.  ואנחנו נחפש את הכוכב הגדול הבא.

צילום: GETTYIMAGES

 

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק