נס גדול יהיה פה?

סקציה נס ציונה היא גיבורת השבת בליגה הלאומית עם ניצחון חשוב בלוד. האם הקבוצה של רפי כהן תמחיש לשאר הקבוצות שלא חייבים רכש בשביל להצליח?

יום ראשון 13 דצמבר 2009
שלמה חסיד
סקציה נס ציונה מהליגה הלאומית השיגה בשבת ניצחון חשוב כשניצחה בחוץ את בני לוד 0:1. הסקציה מרוחקת רק 5 נקודות מהמקום הראשון, ככה שמבחינתה כרטיס לליגת העל עדיין יכול לבוא בחשבון, במיוחד אם היכולת תמשיך להיות בקו העליה. אז מי את סקציה נס ציונה?

הבעלים, עובדיה שמש, נהנה מכל רגע: "פתחנו את העונה בצורה לא טובה אבל לא נבהלנו. אנחנו הולכים צעד צעד, וגם עכשיו שאנחנו בתקופה טובה יותר אנחנו לא מסתנוורים. יש לנו דרך, אנחנו מאמינים במאמן ובשחקנים, ונתונים להם שקט כדי שיוכלו לבוא לידי ביטוי. אנחנו מרוצים מהניצחון בלוד, אבל צריך להמשיך".

 אז מה המטרה כרגע?

"המטרה היא להתקדם למקום השישי, ולהיות חלק מהצמרת. כשנגיע לשם, נסתכל הלאה. אנחנו רצים למרחקים ארוכים ולא כל שבת עושים סיכומים. בין אם הולך לנו או לא, אי אפשר כל רגע לעצור ולסכם. הייתי מרוצה מאוד מהניצחון החשוב בלוד, עשינו תוצאה טובה, אבל עכשיו הראש כבר במשחק הבא".

המאמן רפי כהן מסביר: "אנחנו הקבוצה היחידה שבתחילת העונה לא הביאה יותר מדי שחקני רכש, אלא רק שלושה. עלינו ליגה רק בשנה שעברה אבל המשכתי להאמין בשחקנים שלקחו אותנו לליגה הלאומית. אז היו לנו חבלי קליטה בליגה הזאת, אבל לשמחתי אני חושב שאנחנו מתקדמים בכיווןן הנכון. עובר עלינו תהליך חיובי וצריך להמשיך".

תוכלו לאיים על המקום הראשון?

"בזמן המיידי המטרה שלנו היא להמשיך ולשחק טוב, ואז גם יבואו התוצאות. אני מאמין בשחקנים שנמצאים פה, ואני חושב שממשחק למשחק יודעים יותר להעריך את היכולת שלנו. עכשיו צריך להמשיך".

זיו כבדה, כוכב הקבוצה, התכבד בהבקעת שער היצחון בלוד: "ניצחנו במגרש קשה יריבה בייתית מאוד וזה מראה על אופי שיש לקבוצה שלנו. מה שחשוב הוא שחיברנו 2 ניצחונות ברציפות, וזה נותן לנו ביטחון שאנחנו יכולים להמשיך ולהתקדם לעבר הצמרת. יש אצלנו בקבוצה אוירה מצוינת וחיבור מצוין בין כל השחקנים והמאמן. ממש כייף להיות שייך לקבוצה הזאת".

 באופן אישי מה התפספס בקריירה שלך?

 "כמה דברים, אבל זה לא הזמן לסכם, כי כלום לא נגמר. אני בן 31, יש לי שני ילדים, ואני נהנה מכדורגל, אז סך הכול אני מבסוט, גם אם אני לא בליגת העל".

אחד השינויים שביצעה העונה נס ציונה היה בשיתוף העפולה עם משרד יסי הציבור, "ברנדי". שיתוף פעולה שלא נהוג בליגה השנייה. אסי קוטין, דובר הקבוצה, אמר: "נס ציונה לא פחות טובה מהחבורה שמובילה את הטבלה, ורק חוסר מזל מנע ממנה להיות היום במקום הראשון, ולא עם יותר מדי מאמץ. היו לפחות ארבעה משחקים שבהם הקבוצה שלטה, אבל לא הבקיעה ולכן לא ניצחה. מה שמשמח הוא שגם בימים פחות טובים הקבוצה המשיכה להאמין בעצמה, והנה באות התוצאות".

איזה עתיד יש לקבוצה?

"היא יכולה להמשיך לפרוץ קדימה. נס ציונה הוכיחה לכל הקבוצות בליגה שלא חייבים לצאת למסע רכש גרנדיוזי בשביל לעלות. שלושה שחקני רכש מספיקים לה בשביל לייצר כדורגל טוב ולהתקרב לצמרת".
  

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק