חשש: חולון תתפרק השבוע

בכירים בכדורסל הישראלי מעריכים: אם תפסיד לבני השרון תשחרר הפועל חולון את מרבית שחקניה. המאמן אמיר עוזי יתפטר והקבוצה תתבסס על שחקני נוער עד סיום העונה

יום ראשון 13 דצמבר 2009
דורון ברגר
הפועל חולון  עשויה להתפרק השבוע מנכסיה ולוותר מבחינה ספורטיבית על השתתפות בליגת ווינר, כך מעריכים בכירים בכדורסל הישראלי. ההערכה היא שאם חולון תספוג הערב (ראשון) את הפסדה השמיני העונה לבני השרון, ירימו ראשי הקבוצה ידיים וישחררו את מרבית שחקני הסגל כבר בימים הקרובים.

מי שיעזבו כמעט בוודאות הם צמד הזרים ג'ון תומאס ודיוויד מיטשל. בעקבות עזיבתם צפוי להודיע המאמן, אמיר עוזי, על התפטרותו מהקבוצה, זאת לאחר שבשבועות האחרונים הציע עוזי מספר פעמים לעזוב אולם הוא התבקש להישאר, מאחר ולחולון אין כרגע תקציב למינוי מאמן חדש.

חולון צפויה לפיכך להישאר עם זר אחד, טייטוס אייבורי, שקולי בממוצע למשחק 11.1 נקודות. חולון תתבסס בהמשך העונה על השחקנים הוותיקים עדי פרג ויריב יצקן, שיחד עם יוני ניר וליאור ליפשיץ יובילו את הקבוצה יחד עם מספר שחקני נוער.

חולון מנוהלת היום למעשה על-ידי אוהדי הקבוצה. מאז עזב את חולון הבעלים מיקי דורסמן, התקשה היו"ר טובי שוורץ לגייס כספים ולמרות זאת הקבוצה הצליחה בעונה שעברה עם המאמן דני פרקו לזכות בגביע המדינה ולהגיע למשחק הכרעה על העפלה לפיינל-פור. העונה העדיפו ראשי הקבוצה למנות מאמן בסכום צנוע יותר ולצרף שחקנים בעלות נמוכה במיוחד.

ככל הנראה חולון לא תודיע על פירוק רשמי של הקבוצה ותמשיך להשתתף בליגה אך עם סגל חסר סיכוי להתמודד באופן ספורטיבי מול קבוצות ליגת ווינר.

יש להזכיר כי מתוך שבעת הפסדיה של חולון עד כה, ארבעה היו בבית והיום תערוך חולון את המשחק החמישי בביתה מתוך שמונה משחקים, כך שבהמשך צפוי לקבוצה לוח משחקים קשה הרבה יותר.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק