לוזון יודע. הלוואי וגם יפעל

כל מי שחושב שאבי לוזון משוכנע שהכדורגל הישראלי מושלם, לא מכיר את האיש. אבי לוזון יודע שהמוצר שלו קורס אך טוב ליבו לא מאפשר לו לפעול. וגם: מתברר שלא צריך לקטול את מי שלא ידע על פרשת פנאן

יום ראשון 13 דצמבר 2009
דורון ברגר
זה היה סוף שבוע עצוב. ביטול המשחק בין הפועל עכו להפועל תל-אביב הוא לא ארוע שכיח בכדורגל הישראלי. אומנם גם ברחבי אירופה מתבלטים לא פעם משחקים אם כי זה קורה רק בגלל שלג וכמעט אף פעם לא בגלל גשם.

זה לא היה הארוע העצוב היחיד בסוף השבוע. הקהל ברח מהמגרשים, האימפריה של פעם, ששמה הפועל פתח-תקווה, ממשיכה לקרוס ואפילו בית"ר ירושלים הפכה כבר ללא מעניינת ולראשונה מזה שנים משחק שלה לא הועבר בשידור חי.

הכדורגל הישראלי נמצא באחת משעותיו הקשות ביותר בשנים האחרונות. דומה שמאז פרשת נערות הליווי לא הפגין הקהל הישראלי כזה חוסר אכפתיות לנעשה על כר הדשא ברחבי ישראל. פה ושם יש איזה משהו שנדמה כמו משחק עונה, איזו חמישייה של הפועל תל-אביב באירופה או ניצחון מפתיע של אבי נמני, אבל חוץ מזה כלום. אני לא מכיר הרבה אנשים שראו את המשחק בשבת בין הפועל רעננה להפועל רמת-גן, אך אלה שראו אותו מקרוב מספרים על רמה שלא הייתה מביישת את ליגה א'.

הטלוויזיה כבר מזמן איבדה עניין. איש לא יודע מתי משודר המשדר המסכם, אם הוא לפני האח הגדול או אחרי החדשות של 19:00. מה שבטוח הוא שחגיגת הכדורגל של מוצאי שבת נעלמה ומי שרוצה להיזכר בספורט ישראלי במוצאי שבת חייב לקבל את רון קופמן עם מאיה דגן בריקוד לוהט. זה הכי קרוב לספורט ישראלי שאפשר לראות על המסך בשעות הערב המאוחרות של שבת.


שחקני רעננה מיואשים מהמצב

שיהיה ברור, אבי לוזון לא משלה את עצמו. מקורביו וחבריו יודעים לספר שהוא יודע טוב מאוד שחלקים מאוד של הכדורגל הישראלי נמצאים בהתמוטטות כללית. אבל לוזון נוהג שוב בטוב לב. כמו שהוא העניק לדרור קשטן גיבוי מלא למרות קמפיין ביזיוני, כך גם הפעם. לוזון יודע שהאשמה מוטלת לא רק עליו ועל שטרן חלובה. הוא העניק לא מעט סמכויות למספר חברים נוספים בהנהלת ההתאחדות ובמיוחד לצמרת פקידי ההתאחדות. מקורביו מספרים כי הוא מאוכזב באופן כמעט מושלם מכל הצמרת הפקידותית, אבל הוא נזהר לבוא בטענות ולהשפיל אותם ואת עבודתם.

יכול להיות שלוזון יפעל אחרי שהוא ייבחר פעם נוספת, אבל תסמכו עליו שזה יהיה בצורה אנושית. הוא לא יעז לפטר ללא רחם בחורים צעירים בעלי משפחות. זו גם הסיבה שהוא העניק גיבוי אפילו לטל בנין שהוביל את נבחרת הנערים אל מבחר השפלות מרשים. התקווה של מקורביו וחבריו היא שלוזון יהיה מספיק אמיץ כדי להבהיר לאותם פקידים שהסדר חייב להגיע והקדמה חייבת להיות  חלק מהנעשה באבא הלל 299.

עד שהוא לא ייעשה את זה, אתם מוזמנים לקרוא את הבלוג באתר ההתאחדות ולגלות שהאשמה היא  בעיקר בעיתונאים.

פרשת פנאן. ובגדול

אפרופו עיתונאים, לא מעט מהם קיבלו שלל ביקורות בחודש האחרון אודות העובדה שלא ידעו דבר וחצי דבר על הפרשות המביכות של מוני פנאן. מספר עיתונאים ותיקים ובעיקר בלוגרים פחדנים פרסמו בכמה כתבות דברי הכפשה על לא מעט אנשי תקשורת. 

אז למי שלא מתמחה מספיק בתחום, כדאי שישים לב למה שמתרחש בשבועיים האחרונים בארה"ב. טייגר וודס, הספורטאי העשיר בעולם ובוודאי המוכר ביותר בארה"ב, עשה לפני שבועיים תאונת דרכים לא קשה במיוחד ליד ביתו. הארוע המביך התברר רק כתחילתה של פרשה מופלאה. בזה אחר זה התברר כי וודס הפך מהספורטאי ההגון והשמרן לאיש שהפך את הניאוף והבגידות לחלק נכבד בחייו. מכיוון שאת אתר זה קוראים גם בני נוער צעירים לא נפרט יתר על המידה ורק נזכיר כי מספר רב של נערות ליווי וזונות צמרת סיפרו כי נהגו לבלות עם וודס בשנים האחרונות (זה החלק העדין של הפרשה), ביחד או לחוד ואף בקבוצות שעולות מספרן על קבוצת שחקני כדורגל כולל המחליפים המותרים.

וודס הוא המותג החזק ביותר בספורט העולמי. בישראל מכירים אותו פחות, אבל בארה"ב נוהגים לדווח על כל צעד שלו. בטח על כל חבטה ועל כל מהלך ספורטיבי. הוא אחד האנשים המסוקרים אי פעם בספורט העולמי והפך להיות אחד הספורטאים החשובים בתולדות האנושות. הוא, למי ששכח, הספורטאי שהרוויח את הסכום הגבוה ביותר שספורטאי הרוויח אי פעם, יותר ממילארד דולר במהלך הקריירה. 

ולמרות זאת, עד לפני שבועיים איש לא ידע על מעשי הזימה שלו. אף עיתונאי לא פרסם על כך שאיש המשפחה ההגון הוא בעצם נואף סדרתי. הפרסומים בשבועיים האחרונים גרמו לקריסה מוחלטת של המותג, המפרסמים ברובם בורחים ווודס זוכה לקטילות שהוא ממש לא חלם עליהם. 

הקהל האמריקאי זוכה למידע שהוא לא הכיר וזה כאמור על אחד הספורטאים המסוקרים בעולם. איפה היו אנשי התקשורת האמריקאית עד לפני שבועיים? לא ברור. אבל כן ברור שכשרוצים לשמור סוד, זה אפשרי. פעם מעורבות בו עשרות נערות פלייבוי ופעם עשרות שחקני כדורסל. ולא תמיד האשמה היא על כלבי השמירה של הדמוקרטיה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק