נמני הדליק מחדש החנוכייה

מכבי תל אביב שוב מחייכת בזכות המאמן פפ נמני גוורדיולה. הצהובים על הרכבת הדוהרת, אבל ברור שנגד יריבות כמו אשדוד החלשה והמרדימה קשה להביא אנרגיות מול יציעים שוממים

יום שלישי 15 דצמבר 2009
אשר גולדברג
אוהדי מכבי תל אביב לא הגיעו לבלומפילד. בלומפילד נראה שומם כאילו מתקיים בו רק משחק אימון. אין ספק שההפסד לפני כשבוע של הצהובים למכבי נתניה עשה לאוהדי האמת הצהובים עצוב על הנשמה. עצוב עד כדי כך, שבחג המכבים הם העדיפו לעשות דברים אחרים ולא להגיע ולעודד את הקבוצה האהודה. 

בלומפילד היה כל כך עצוב, שאפילו טקס הדלקת החנוכייה נראה לא שייך לחג המכבים, אבל בתום המשחק בו היכה אבי נמני את שחקניו של יוסי מזרחי,  הספיק אבי נמני לקפוץ על הרכבת הדוהרת. הוא עדיין בתמונה הכללית של האמירה: "אליפות". 

גווארדיולה הישראלי ממשיך לחפש את ההרכב הקלאסי, כדי ליצור רצף של ניצחונות, כדי להתקרב לליגת העל האמיתית המורכבת ממכבי חיפה והפועל תל אביב, שעדיין לא תפסו את המשבר שלהן.

כמו בכדורסל אצל פיני גרשון, אבי נמני עדיין חייב לבצע מספר התאמות בהרכב. לעשות מספר עצירות ולתת את הכדור בדקות ההכרעה לעושה משחק אמיתיים ולא סתם למי שרצים, ללא כתובת או יעד על המגרש, כשג'ייז'רמו ישראלביץ' הוא רק דוגמא קטנה. 


יוסי מזרחי אפתי בבלומפילד. "לאשדוד אין שיטת משחק. אין לה כלום"

מכבי תל אביב עדיין לא בתוך הקצב האירופי. מ.ס אשדוד, היא קבוצה חלשה מאוד, חלשה מאוד. חלשה עד כדי חמלה. קבוצה שרק מאמן כמו יוסי מזרחי הוא הגורם שג'קי בן זקן מספר לסובבים אותו, שהוא במרכז הטבלה. לאשדוד אין שיטת משחק, אין לה כלום

שחקנים שנמצאים בקו מגננה, יוצאים למתפרצות ומצפים לנס ספורטיבי, כשאחד הקולות שהשיג אליי דיבר על שיטת משחק, שגומרת את הקריירה לאחד הכובשים הגדולים של הליגה - דמיטריי מקרייב, שאינו מוצא את מקומו בשום עמדה על המגרש.

אבל מכבי תל אביב אולי גילתה את פניה האמיתיים. זו קבוצה שמתקשה, לא מסתדרת ולא מסוגלת לשחק כדורגל נגד אנטי קבוצות, שסידרה לה ליגת העל הנוכחית. שיטת ה"בומבום" של היריבות מסרסת שחקנים יצירתיים. במכבי תל אביב צריכים משחקי אתגר ונכון לעכשיו, רק מכבי חיפה הוציאה ממנה את האנרגיות האלו. 

יכול להיות שאם מכבי תל אביב תשמור על פער סביר מהאדומים והירוקים, כשיגיע רגע המבחן בבית העליון, הפצצה הצהובה תתפרק לה ותשנה את הצבע מול הירוק של מכבי חיפה והאדום של הפועל תל אביב. 

ובינתיים מכבי תל אביב ואבי נמני יכולים להדליק את החנוכייה ולשיר שירים, כי מאיוקה עושה את הגולים ויובל אבידור יכול לשיר "על הניסים ועל הנפלאות, שעשית בחג המכבים".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק