קשטן: לוזון חוצפן והוא משקר

מאמן נבחרת ישראל יצא בהתקפה חסרת תקדים על יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, לאור הטענות כי סירב להגיע לישיבה בכנסת בעקבות כישלון נבחרת ישראל. קשטן: "לא הודיעו לי כלום. לא אמרו לי להגיע"

יום רביעי 23 דצמבר 2009
אשר גולדברג
סערה חסרת תקדים וחילופי קשים ביותר בין מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן, ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, במהלכה אמר דרור קשטן כי: "לוזון הוא חוצפן והוא משקר". 

היום התקיים בוועדת החינוך של הכנסת בירושלים דיון כשהכותרת היא "כשלון נבחרת ישראל בהעפלה למונדיאל שיהיה בקיץ בדרום-אפריקה".

אל הדיון הוזמנו ראשי ההתאחדות לכדורגל, שחקני עבר והווה בנבחרות ישראל, נציגים של איגוד המאמנים, איגוד השחקנים ומאמני עבר והווה בכדורגל הישראלי. למרות זאת, בלטו בהיעדרם מאמני נבחרת ישראל בקמפיין האחרון, דרור קשטן ומשה סיני.

במהלך דיון נרשם כעס רב כלפי דרור קשטן שהפגין זלזול רב בכך שלא הגיע. אבי לוזון אמר על כך: "הצוות המקצועי לא הגיע כי לא רצה להישאל שאלות ולתת על כך תשובות".

דרור קשטן נשמע המום היום לאור הטענות נגדו. קשטן אמר ל-TELESPORT: "מדובר בחוצפה ממדרגה ראשונה. ממש מעשה נוכלות. אף אחד לא הודיע לי לבוא ואף אחד לא הודיע לי שאני מוזמן לדיון. אף אחד מהכנסת לא יצר איתי קשר אבל אני מניח שאת הקשר היו צריכים ליצור ראשי ההתאחדות לכדורגל. לוזון לא דיבר איתי. המנכ"ל לא דיבר איתי. אף אחד לא הזמין אותי לשום מקום ואני לא מפחד לענות לאף אחד. לא ייתכן שיענו בשמי. לוזון הוא חוצפן שמדבר בשמי והוא משקר שהוא אומר שלא רציתי לבוא, כי פשוט לא הזמינו אותי. שאף אחד לא יאמר שאי אפשר להשיג אותי. יש לי טלפון סלולרי, טלפון בבית, יש לי מייל, יש לי דואר ואפשר היה להשיג אותי בקלות ולומר לי להגיע".

"קשטן מכבד מאוד את ראשי ההתאחדות ובטח שהוא מכבד מאוד נבחרי ציבור. הוא לא היה מעז שלא להגיע לישיבה כזאת", כך אמר היום אחד ממקורביו של המאמן הלאומי.

הדיון היה בעיקר בעקבות ההכרזות המוקדמות של ההתאחדות לכדורגל ומאמני הנבחרת הלאומית שהציבו כיעד קל את המונדיאל בדרום-אפריקה כמבצע אפשרי של הנבחרת. 

אבי לוזון התייחס גם לכך היום כשאמר: "הייתה לנו את ההגרלה הנוחה ביותר שיכלנו לבקש. השקענו 35 מיליון שקל בקמפיין הזה. אנחנו אמנם לא בגירעון אבל השקעת המדינה הייתה בסך-הכל 28,000 שקל. פחות מחצי אחוז. הכסף שקיבלנו ממועצת ההימורים הולך על השקעה בליגות נמוכות ובליגות הנוער. המדינה לא עוזרת לנו. את רב הכסף המושקע אני נאלץ לגייס מבחוץ".

נוכחים נוספים בדיון הם חברי הכנסת רונית תירוש, אופיר פינס, אלכס מילר וכמובן יו"ר הועדה, חבר הכנסת זבולון אורלב. מטעם ההתאחדות נכחו אבי לוזון ואורי שילה. גם ארגון השחקנים שלח כנציגיו את אבי כהן ואריה אלטר.

זבולון אורלב אמר בפתיחת הדיון: "הוועדה מודאגת מכישלון הנבחרת בקמפיין האחרון ואי הצלחת הנבחרת שהיתה חמורה מקמפיינים קודמים. אנו צריכים לגבש ראייה רחבה יותר תכנית אסטרטגית שתעשה סדר תקציבית ותבדוק את הצורך בשיטור במגרשים".

כזכור, הכישלון היה כבד, הנבחרת הלאומית בהדרכתו של דרור קשטן סיימה רק במקום הרביעי, ירדה בדירוג והשתיים שהעפילו מהבית הישראלי, שהיה הקל ביותר במוקדמות, היו שוויץ שסיימה במקום הראשון ויוון שהעפילה למונדיאל דרך משחקי ההצלבה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק