צהובים חסרי כבוד

מכבי תל אביב הפכה למחצית אחת להיות הפועל בית שאן. אם יש משהו שהאדומים יכולים לעשות זה להביס את החניכים של אבי נמני שפעם היו אימפריה והיום דומים הרבה יותר לשחקני מ.ס אשדוד

יום שלישי 04 מאי 2010
דורוןĠברגר

 13 שנה עברו מאז אותו משחק השרוכים. אז נכון, אין להשוות בין מה שעשו שחקני הפועל בית שאן באותן שבע דקות אומללות למה שעשו שחקני מכבי תל אביב מול מכבי חיפה במחצית הראשונה, אבל זה היה הכי קרוב שאפשר לאיתן טייב.

המשחק הטוב ביותר של מכבי תל אביב העונה היה בבלומפילד מול מכבי חיפה . שער של עמנואל מאיוקה הספיק לצהובים לנצח את מכבי חיפה, לה היה זה הפסד ראשון העונה. בהמשך במכבי תל אביב עוד עשו קולות של אליפות, עד שהפועל תל אביב הכניסה את אבי נמני Ӝפרופורציות. אבל לזכות הצהובים של נמני יאמר כי אפילו בדרבי בו הובסו הם נלחמו. הם נלחמו גם מול מכבי חיפה בחוץ ונלחמו מול בית"ר ירושלים, בני יהודה, מ.ס אשדוד (אנחנו עוד נחזור אליהם) והשאר. לא תמיד הם ניצחו, אבל לפחות הם ניסו.

חשבנו ששחקני מכבי תߜ אביב יתעלו קצת מעל אוהדיהם. לא שציפינו ללחימה כאילו אין מחר, אבל בדקה ה-21 כשלוח התוצאות הראה 0:1 היתה ברור שזה לא ייגמר באחד אפס קטן, למעשה, כבר אז חיפה הייתה ראויה למשהו כמו שלושה שערים. המדהים הוא שחיפה כבשה רק צמד במחצית הראשונה.  היא יכלה לכבוש שישייה לפחות, אפילו שביעייה.

 ביום שני בערב הבינו כל חובבי הכדורגל למה מכבי תל אביב נראית כמו שהיא נראית בשנים האחרונות. אם מישהו רצה הסבר איך מכבי  הידרדרה להיות מאימפריה לסתם עוד קבוצה בליגת העל, הוא קיבל אותו. מכבי תל אביב היא פשוט קבוצה בלי כבוד, בלי דרך ובלי שום קשר למשהו שדומה לספורטיביות. פה ושם יזכו הצהובים בגביע, יגנבו אליפות וישיגו איזה ניצחון מקרי באירופה, אבל שלוש קבוצות בלטו בעשור האחרון בישראל- מכבי חיפה, הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים. מכבי תל אביב היתה ונשארה בליגה של מۛבי פתח תקווה ובני יהודה.

בעצם, מכבי תל אביב היום הכי קרובה למ.ס אשדוד, עוד קבוצה עם בעלים שעושה קולות של אחד ששולט בכדורגל הישראלי ובינתיים זכה באפס הישגים. צריך להיות הגונים עם מכבי תל אביב - רמת המשחק של אשדוד מול מכבי חיפה והפועל תל אביב ߔייתה אפילו נחותה מזו שהציגה מכבי תל אביב, אבל מאשדוד לפחות לא ציפינו. ממכבי תל אביב ציפינו פשוט ליותר. בכל זאת, מדובר קבוצה שהייתה פעם הקבוצה של חצי מדינה.

מה יקרה בשבת? חיפה תביס את בית"ר, זה די בטוח. בדרבי? כמו שמכבי והפועל נראות, גם הפועל ۪כבוש לא מעט, וכל הפלייאוף הזה יאבד כל ערך ספורטיבי בעונה בלי ערך ספורטיבי עם קבוצות ושחקנים שאיבדו מזמן את ההבנה מה זו ספורטיביות.


תגובות

טלספורט בפייסבוק