האהבה פורחת בין גרנט ובן חיים

טל בן-חיים הפך למאמן על המגרש של אברהם גרנט בפורטסמות'. מערכת היחסים בין השניים פורחת מחדש לאחר הפיצוץ ביניהם בצ'לסי. גרנט נעזר בטל ורואים שאת ההוראות לשחקנים מעביר בן-חיים

יום חמישי 17 דצמבר 2009
אשר גולדברג
 פורטסמות' עדיין במקום האחרון בטבלה האנגלית, כשאתמול היא הפסידה 1:2 לצ'לסי בסטמפורד ברידג'. הפערים בליגה בין המקום הראשון של צ'לסי למקום האחרון של פורטסמות' לא נראו למעט בדקות בודדות וצריך להתחשב שמדובר במשחק חוץ של אברהם גרנט.

השחקן הבולט בפורטסמות' היה הבלם טל בן חיים, שמלבד טעות אחת בלט בארגון ההגנה ולא אפשר לכוכבי צ'לסי, שרגילים לדרוס בעיקר דרך המרכז, להגיע למצבי הבקעה אותם הם מנצלים בקלות ברב המשחקים. רק פנדל של מגן מחליף וחסר ניסיון גרם להפסד החוץ של בן חיים, אברהם גרנט וחבריהם.

הסיפור המרכזי של קבוצת עיר הנמל האנגלית שייך למערכת היחסים החדשה והנקייה שמפתחים אברהם גרנט וטל בן חיים. השניים, שהיו בעבר ובעיקר בעידן גרנט בנבחרת ישראל מיודדים ובעלי קרבה מיוחדת במינה, הסתכסכו במהלך תקופת האימון של גרנט בצ'לסי ולא נוצר ביניהם כל קשר. גרנט אף הדיח את בלם נבחרת ישראל בשלהי העונה ולא נתן לו את ההזדמנות לשחק.

הנתק היה כה עמוק שאף נשמעו דיבורים על כך שהגעתו של גרנט לפורטסמות' תגרום לעזיבתו של בלם נבחרת ישראל. אבל ההיפך הוא הנכון. השניים פיתחו מחדש את מערכת היחסים ביניהם, גרנט מקרב אליו את בן-חיים ולפי שחקנים בקבוצה הוא למעשה המאמן על המגרש. אפשר לראות את גרנט קורא אליו במהלך המשחק את טל בן חיים, נותן לו הוראות ובן חיים מעביר אותם לשחקנים האחרים. 

בן-חיים חזר שוב לעמדת הבלם שאהובה עליו במיוחד, אחרי שבפתיחת העונה שיחק בעיקר כמגן ימני ואף כשמאלי. גרנט מפרגן לבן חיים ובשיחות עם ידידים הוא מדבר על חזרתו של בלם נבחרת ישראל לכושר שאפיין אותו כששיחק בבולטון ובתחילת דרכו בצ'לסי.

בשבת עוד משחק מעניין לאברהם גרנט וטל בן חיים, כאשר את יפגשו את יוסי בניון ואת ליברפול במשחק הפותח של המחזור.

צילום: Getty Images

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק