ורק שום עוד מאמין

התקופה הטובה שעוברת על טוטו טמוז לא עושה רושם על שלמה שרף, אורי מלמיליאן וזאביק זלצר שבטוחים שהוא צריך לעבוד קשה יותר. דווקא בבית"ר מפרגנים לו

יום שני 21 דצמבר 2009
שלמה חסיד
"אני מודע לביקורת עליי ויודע שהכול ענייני ולא אישי. זה טוב שמבקרים אותי כי זה גורם לי לרצות להוכיח את עצמי. מבחינתי,  זו באמת שנת מבחן ואני מקווה להוכיח את עצמי. נדבר בסוף העונה  ונראה אם הצלחתי או לא. אני מאמין גדול שזה תלוי בי ואם אני אעבוד קשה אוכל להצליח ולעמוד בציפיות שתלו ותולים בי".

הדובר הוא טוטו תמוז. האיש שהבקיע את שער הניצחון בשבת האחרונה לזכות בית"ר ירושלים מול הפועל רמת גן והשלים בכך סיבוב ראשון (שהסתיים השבוע) מצוין מבחינתו אחר שנתיים קשות מאוד
   
אז האם החלוץ טוטו טמוז סוף סוף עומד לפרוע את השטרות ולהפוך לחלוץ מוביל בליגת העל? מסביב לבית"ר יש ויכוח חריף בין אלה שטוענים שכן ואלה שאומרים שלא. הנה מקבץ דיעות של מומחי הכדורגל בעיניין.

שלמה שרף, חברו הטוב של מאמן בית"ר יצחק שום, אמר: "טוטו טמוז חייב לקחת את עצמו בידיים אם הוא לא רוצה שהקריירה שלו תתפספס באופן סופי. כל הכבוד ליצחק שום שעדיין מאמין בו כי אצל מאמנים אחרים הוא כבר היה גומר בחוץ. הוא לא מנצל מספיק מצבים ליד השער, לא עובד קשה והוא חייב להשתפר".

אתה לא מתרשם מהתקופה הטובה שלו?

 "לא. הוא צריך שינוי יסודי, מבפנים, ואני עדיין לא רואה את זה קורה. שייקח מאמן אישי, שיבין שזו ההזדמנות האחרונה שלו , שאוטוטו יגמרו לו ההזדמנויות. הכדורגל אכזרי ביותר, ומי שלא עובד קשה נשאר הרחק מאחור".

אורי מלמיליאן, הסמל של בית"ר, גם כן לא מתרשם: "מבחינתי טוטו טמוז הוא אכזבה. יש לו את היכולת להיות הכי טוב בליגת העל בתפקיד שלו, אבל כנראה שהוא לא מספיק רוצה. הוא כבר לא צעיר ובקרוב יגמרו לו הצ'אנסים. זו העונה האחרונה שמישהו מהמר עליו. מבחינתו זה עכשיו או לעולם לא".

מה הוא צריך לעשות?

 "לעזוב בצד את הכל ולהתרכז מאה אחוז בכדורגל. שיעבוד עשר שעות ביום. יקום בבוקר וייתן מאתיים אחוז. שיעשה החלטה שהוא כדורגלן נטו בלי כל הבלופים שמסביב. כשזה יקרה כבר כולנו נדע מזה כי הוא יהיה הכי טוב בארץ".

זאביק זלצר, שאימן את תמוז בנבחרת הנוער, אמר:  "לצערי אני מסכים עם אורי ושלמה. בנבחרת הנוער עבדתי איתו באימונים אישיים וזה באמת הביא אותי לשיא שלו. לא יכול להיות שהוא יסתפק ביכולת הנוכחית שלו והוא חייב מאמן איש שימקסם את היכולות שלו. כי זה שהוא לא מציג היום את היכולת של איגביני יעקובו זה רק בגלל שהוא לא עובד מספיק קשה".

אז אתה מיואש ממנו?

"עוד לא. הוא עדיין צעיר, אבל עבר כבר הרבה, ואולי זו בדיוק נקודת הזמן שבה הוא מבין שרק מקצוענות נטו תגרום לו להצליח, וכל השטויות שמביב רק תוקעות אותו".

מנחם נידם, מנהל בית"ר, מסכם: "בתקופה האחרונה טוטו מגלה רצינות רבה באימונים, ולכן הוא עולה בהרכב. הוא נהיה האס של שומי שלא היה מאמין בו אם הוא לא היה רואה אותו עובד קשה באימונים. כל מה שאומרים על טוטו נכון אולי לתקופה שקדמה לזו האחרונה. עכשיו הוא מאה אחוז".

אז בבית"ר מרוצים ממנו?

"הוא צריך להמשיך ככה והכול יהיה בסדר. ברור שיש לו נתונים, והוא מבין שבלי עבודה קשה ובלי להוכיח את עצמו במגרש - הוא יחשב כישרון מבוזבז. אני מספיק קרוב אליו בשביל לדווח שהדברים הופנמו על ידו".

צילום: בית"ר.נט

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק