יש משהו שאי אפשר לדבר עליו

יובל שפונגין, התקווה של מכבי תל-אביב ונבחרת ישראל, איבד את מקומו בהרכב ומסומן כמי שיעזוב בסיום העונה את הקבוצה בה נולד. אז למה שפונגין מדוכא? והאם מדובר ביכולת מקצועית בלבד?

יום שני 21 דצמבר 2009
אשר גולדברג
יובל שפונגין איבד את מקומו בהרכב בשבועות האחרונים לטובת הצעיר דור מלול, שהפך למגן הימני של מכבי תל-אביב. כל זאת כשדור מלול הוא בכלל שחקן התקפה שהוסב לעמדת המגן הימני, תפקיד לא אהוב עליו בלשון המעטה.

כבר במשחק האחרון בנצרת, אחרי שני משחקים סבירים, מלול היה מהחלשים במגרש והוכיח שהתפקיד מתאים לו למשימות מיוחדות אבל לא לאורך זמן. צריך להזיז אותו חזרה לצד ההתקפי ולא לאזורי הבלימה.

השאלה הגדולה היא מה עובר על יובל שפונגין, אחד משחקני מכבי תל-אביב אמר היום: "זה לא אותו יובל שאנחנו מכירים, חדוות המשחק נעלמה ממנו. יובל נראה כמי שכל בעיטה היא האחרונה שלו במכבי".

ואכן נראה כי שפונגין ממתין לקיץ כדי לעבור לאחת הקבוצות מאירופה, ככל הנראה לליגה הבלגית, שם מי שתרכוש אותו תקבל אותו כמעט ללא כסף מתוקף סיום חוזהו במכבי תל-אביב ומהיותו מחזיק בדרכון אירופאי, כך שמכבי ת"א לא תקבל עבורו אגורה מלבד דמי השבחה מינימאלים הקבועים בחוק. בדיוק כפי שקרה בזמנו עם טל בן-חיים שעבר לבולטון.

ביובל שפונגין מתעניינת הפועל תל-אביב, שהייתה רוצה אותו כבר בחודש הבא, אבל נראה שהוא לא ישוחרר בחלון ההעברות ובקבוצה האדומה יאלצו לעבוד קשה כדי שהוא יחליף את הצבע הצהוב ויעבור ליריבה העירונית. הפועל פתח-תקווה ביקשה את המגן בשבוע שעבר אולם מכבי תל-אביב סירבה לשחרר את שפונגין.

לשפונגין אגב, אח צעיר אשר מצטיין בקבוצת הנערים של מכבי תל-אביב. מקורבים לנעשה סביב יובל מספרים: "יש משהו שאי אפשר לדבר עליו ומרחף כעננה על פרשת השחקן. הוא כבר היה קרוב לחתימה על חוזה חדש אבל במכבי תל-אביב לא הראו שהם רוצים אותו. אם כך הדבר, ליובל נשארו לספור חמישה חודשים, עד חודש מאי 2010, ואז נדע בדיוק מה הסיפור של שפונגין מול מכבי ת"א".

גורם נוסף המקושר לפרשה סביב מכבי תל-אביב והמגן הצעיר סיכם: "התקשורת לא יודעת לפצח את הפרשה כפי שהיא באמת. גם אם יובל אכן הפגין יכולת חלשה במשחקים האחרונים, זאת לא הסיבה לוותר עליו, בטח לא בעונה המוקדשת לצעירים".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק