4

פינוק מהסרטים: נתניה ניצחה שוב ברוממה

פלייאוף: שלשה אדירה של דנילו פינוק בשנייה האחרונה העניקה לברۧ נתניה ניצחון ענק 75:77 על מכבי חיפה ומוליכה 1:2 בסידרה. פינוק: "הזריקה הכי גדולה בקריירה". אלפסי: "הלב שלנו לא נגמר". אשכנזי: "הכל עדיין בר השגה"

יום ראשון 09 מאי 2010
שלמה חסיד

 כמה כיף שיש פלייאוף: ברק נתניה, הסינדרלה של העונה המשיכה בסידרה מהאגדות לאחר ניצחון בשנייה האחרונה 75:77 על מכבי חיפה וכעת מוליכה 1:2 בסידרה, מרחק ניצחון אחד מפיינל פור היסטורי.

קולע השלשה הענקית בסיום, דנילו פינוק, אחד מכוכבי נתניה אמר בסיום: "הם שיחקו משחק נהדר, ריץ' שיחק מצויין. זו הזריקה הכי גדולה שלי בקריירה עד עתה. אני כרגע חושב על המשחק הבא, שיוביל אותנו לפיינל פור, שעשוי להוביל אותנו לאליפות. בבית שלߠו אנחנו רוצים לסיים את זה, לא רוצים לחזור לכאן שוב".

אריק אלפסי, מאמנה של ברק נתניה אמר בסיום: "יש לשחקנים הללו לב שלא נגמר. שיחקנו גרוע בחצי השני, הם האמינו שאפשר לנצח כאן. מה אפשר להגיד על שלשה כזו? הוא ווינר. אני גאה להיות המאמן שלהם. הסידרה הזאת מתישה, יום חמישי צריכים לגמור את זה בבית". 

מאמן מכבי חיפה, אבי אשכנזי: "איבדנו את הכדור בסוף וזה היה בידיים שלנו. זה כדורסל, התוצאה אותה תוצאה, אנחנו בפיגור. נגיע ביום חמישי לנתניה מוכנים. נצטרך לחשוב מה נגיד לשחקנים, הסידרה הזו תגמר שהיא תגמר, יש עוד שני משחקים, זה בר השגה. אנחנו יכולים לנצח בנתניה ביום חמישי כפי שניצחנו שם".

מהלך המשחק:

מכבי חיפה שוב פתחה בהרדӞות את הרבע הראשון, מה שאיפשר לדנילו פינוק המצויין לרוץ עם נתניה ליתרון 9 נקודות ( 18:27). ברבע השני לא השתנה הרבה, כאשר נתניה קולעת מכל מצב, בזמן שחיפה מתרסקת - 32:44 לקבוצה מהשרון. 

הרבע השלישי<įstrong> היה שונה בתחילתו לגמרי, כאשר ריץ' צולף מכל כיוון ומחזיר את חיפה למשחק וליתרון (47:52). חיפה כבר הוליכה ב-10 נקודות בשיאו של הרבע, אבל נתניה הצליחה לשמור היטב ולרדת בפיגור 6 נקודות - 53:59 לחיפה - 9:27 לחיפה נקודות ברבע !

בפתיח۪ הרבע האחרון
ריצת 0:6 של נתניה, וההפרש של חיפה צומצם ל-3 בלבד (66:69). נתניה לא ויתרה והמשיכה להראות נוקשות בזכות אסנטי המצויין ושוויון (71:71) שתי דקות לסיום. 

דקה לסיום, ג'ייסון ריץ' במהלך אדיר עם סל לאחור וההפרש של חיפה צמח לȭ4 נקודות (71:75).  הדרמה ברוממה סירבה להסתיים, כאשר חטיפה נהדרת של ברנר, התקפה סבלנית מצאה את פינוק בפינה שצלף שלשה וזה רק נקודה (74:75). 

חיפה יצאה להתקפה ואיבדה שוב כדור קריטי, הכדור בהתקפה הגורלית הגיע לדנילו פינוק, שהלך לבדו ובשנייה האחרונה קלע שלשה מהסרטים - 75:77 ענק לנתניה בסיום, מרחק ניצחון אחד מהפיינל פור. 

קלעו למכבי חיפה: ג'פרסון 23 נק', ריץ' 19 נק', מזרחי 10 נק', בן דוד 7 נק', פלוט רוסה 6 נק', אנג'איי 4 נק', חג'ג' 3 נק'., סטרונג 2 נק, רובי 1 נק'. 

קלעו לברק נתניה: דנילו פינוק 25 נק', וושהאם 15 נק', קילינגסוורת' 14 נק', ברנר 7 נק', רות'בארט 6 נק', אסנטי 4 נק', חכמון 3 נק', גואטה 2 נק', יאנגר 1 נק'.

תגובות