אפילו תיקו יהווה סנסציה

היא אחת הנבחרות החלשות במונדיאל. היא עלתה בצורה הכי דרמטית למשחקים, אין לה אף שחקן מוכר ואין לה שום סיכוי להעפיל לשלב הבא. קבלו את נבחרת הונדורס בעוד כתבה בסדרה לקראת המונדיאל

יום רביעי 12 מאי 2010
אסף בילגורי

 נבחרת הונדורס היא  אולי הנבחרת הכי אלמונית ומפתיעה במונדיאל, שהעפילה לדרום אפריקה ממש בשניה האחרונה בזכות שער שיוויון של ארה"ב במשחק שלה מול קוסטה ריקה.


למרות ההעפלה הדרמטית שלה, החניכים של ריינאלדו רודאס, לא מתכוונים לשמש כתפאורה. הכוכב של הנבחרת הזו, שאלמונית לרוב חובבי הכדורגל, הוא החלוץ בן ה-36 קרלוס פאבון, שכבש את השער הכי חשוב לנבחרת שלו במוקדמות מול אל סלבאדור. לצידו של פאבון בהתקפה, יככב החלוץ היותר מוכר, דויד סואזו, לשעבר באינטר וכעת בגנואה מהסרייה א'. גם ווילסון פלאסיוס, חוליו לאן ואמאדו גואווארה, צפויים לעשות לא מעט צרות ליריבות הקשות שמצפות להם בבית 8.


הדרך למונדיאל: הדרך של הונדורס למונדיאל הייתה הכי דרמטית ۩אפשר. הונדורס פתחה רע את הופעותיה בבית הצפון-מרכז אמריקאי עם הפסד 2:0 בחוץ מול קוסטה ריקה, היריבה העיקרית שלהם בבית. לאחר מכן הם סיימו בתיקו 1:1 מאכזב מול טרנידד, אך ניצחון ביתי מרשים 1:3 על מקסיקו החזיר אותם לתמונת ההעפלה. הונדורס הפסידה בחוץ 2:1 לארה&quůt;ב החזקה, אך התאוששו עם 4 ניצחונות רצופים על אל סלבדור, קוסטה ריקה, טרינידד ומקסיקו. במשחק הלפני אחרון שלה, הונדורס נוצחה בבית 2:3 ע"י ארה"ב. משמעות ההפסד הייתה שהיא חייבת לנצח במחזור האחרון בחוץ את אל סלבדור ולקוות שקוסטה ריקה לא תנצח את ארה&qŵot;ב במשחק המקביל. הונדורס עשתה את העבודה שלה עם ניצחון 0:1 באל סלבדור, ושער שיוויון דרמטי של ארה"ב מול קוסטה ריקה קבע 2:2 ושלח את הונדורס למונדיאל שני בתולדותיה.


לאן תגיע: עם כל הכבוד להעפלה המפתיעה שלהם למונדיאלȬ הונדורס שובצה בבית 8 עם 3 יריבות חזקות ממנה כמו ספרד, צ'ילה ושוויץ. הונדורס תגרד אולי נקודה משוויץ, אך לא יותר מזה ותיפרד מדרום אפריקה כבר בסיבוב המוקדם.


הידעת? המונדיאל היחיד בו שיחקה עד עתה הונדורס היה ב-1982 בספרד ובו היא רשמה את אחת ההפתעות הכי גדולות בטורניר, כשהוציאה תיקו 1:1 מול ספרד המארחת.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק