עצה לברקוביץ'. נזיפה באורלב

אייל ברקוביץ', המתן בשקט. אין היום בעולם מאמן זר ראוי ובכל מקרה הקמפיין שלך לא יועיל. הכדורגל הישראלי כבר מפורק, אז תן ללוזון לרוץ אחריך. ומר זבולון אורלב, תלמד קצת היסטוריה לפני שאתה מדבר על כדורגל

יום חמישי 24 דצמבר 2009
אשר גולדברג
 בסופו של יום, באחד הימים היפים או הגשומים של סוף חודש ינואר, בואכה חודש פברואר 2010, יבחר מאמן לאומי חדש לנבחרת הלאומית של מדינת ישראל. הכדורגל הישראלי של סוף 2009, נראה גמור. פשוט הזוי וכאילו אינו קיים, בדיוק כמו יו"ר ועדת הספורט של הכנסת, ח"כ זבולון אורלב.

בהתאחדות היה מי שפינטז על צוות משולש שיקבל באחד מימי ינואר 2010, את הכותרת "הקוסם בכחול-לבן".  אותו גורם ביחד עם אנשי תקשורת, שיחרר את הניצרות מגורמים אינטרסנטיים שפתחו בקמפיין מחודש למינויו ולהכרזתו כבר עכשיו של איל ברקוביץ' לראש ממשלת הנבחרת. במקביל לרעש ולצלצולים שאליהם גויסו באמירות שונות אנשים כמו יעקב שחר, יוסי בניון, טל בן חיים ותופסי עט ומיקרופון אחרים. אלא שאבי לוזון ממשיך להתחפר באמירתו: "אני רוצה מאמן זר לנבחרת ישראל".

לוזון, בן חיים, ברקוביץ' ואחרים ראויים בהחלט לקיים דיון מעמיק בנושא הנבחרת, מאידך יש כאלה שהחליטו לתפוס טרמפ.  גם זבולון אורלב רצה בישיבת בוקר אחת, מבלי שיש לו מושג להבדיל בין מדונה למראדונה ובידע כללי לפתור את הבעיות סביב האמירה "כישלון של נבחרת ישראל".

אורלב הפוליטיקאי יכול לדבר על "פרשת השבוע", אבל בכדורגל אין לו ידע, מעבר לזה של אחד מהרחוב. אורלב אמר: "נבחרת ישראל לא העפילה מ-1970 לשום מונדיאל ושום אולימפיאדה". מר זבולון אורלב, הכן את עצמך לחורף, ובדוק את ההיסטוריה: ב-1976 מר אורלב, היתה אולימפיאדה במונטריאול קנדה. מאמן אלמוני ולא מוכר לך, מר אורלב, בשם דוביד שוויצר, העפיל לטורניר היוקרתי. סתם שתדע, לוועדה של הכנסת, הגיע אחד בשם אבי כהן, אפשר לשאול אותו. 

 חזרה ללוזון.  אבי לוזון יכול לבחור בחסות מינויו הקרוב את כל מי שחפצה נפשו ולשונו. באירופה אין מאמנים בעלי שם שהאוהדים יקבלו עם פרחים בנתב"ג. אפילו אחד כמו מאמן נבחרת קרואטיה, ששמו מתחיל באות' ב' ומסתיים ב-ליץ'. אינו אטרקטיבי, הוא כשל בגדול, אפילו יותר מדרור קשטן לנוכח שמות השחקנים שיש לו. 

אז האם ברקוביץ' ימונה? האם בכלל יש לו סיכוי?. מקורבי לוזון טוענים שלא. הקמפיין שלו לא הועיל. הצעתי הכנה לברקוביץ': "אל תתרגש מהם. הם צריכים לרוץ אליך על ארבע. הם הרי עושים מה שהם רוצים. הם אלו שמנעו מגיורא שפיגל ומרדכי שפיגלר את התפקיד. הם יבחרו במי שהם רוצים, עם קמפיין או בלי קמפיין. מאמן זר הוא בעיניהם הפיתרון? שיהיה מאמן זר. הרי תמיד אפשר לסמוך על אחד כמו ריצ'ארד מולר נילסן  שיוציא את הכדורגל הישראלי מהאבדון.

ולסיום שוב אורלב.  לדעתי, אפשר היה לזמן לאותה ישיבה בכנסת ישראל, גם את מאמן הכדורסל צביקה שרף וחלק גדול מראשי איגוד הכדורסל. הם לא הצליחו הרבה יותר.

צילום:  אתר ONEתגובות

1

טלספורט בפייסבוק