בראדלי ודונובן רוצים להתקדם

עם התקפה מוכשרת ובית נוח יחסית יכול הנבחרת ארה"ב להגיע עד שמינית הגמר בגביע העולם. לӠדון דונובן שינהיג על המגרש ובוב בראדלי מהקווים, מקווים להמשיך את ההתקדמות האמריקאית. כתבה נוספת בסדרה לקראת מונדיאל 2010

יום חמישי 13 מאי 2010
אסף בילגורי

 אחרי שהעפילה מהמקום הראשון בבית של צפון מרכז אמריקה, והרשימה מאוד כשסיימה שנייה בטורניר הקונפדרציות בשנה שעברה, הנבחרת של בוב בראדלי, נבחרת ארצות הברית,  תנסה להמשיך את ההתקדמות שלה במונדיאל וזה אומר להעפיל לפחות לשמינית הגמר. 

בראדלי, שמונה כמאמן ארה"ב באופן זמני, הוליך את האמריקאים לרצף של 10 משחקים ללא הפסד, מה ששיכנע את ראשי הנבחרת למנות אותו כמאמן הקבוע ולהפקיד בידיו את המפתחות להצלחה בדרום אפריקה. כמו בקמפייניߝ הקודמים, לנדון דונובן, החלוץ המצויין ששיחק באברטון בעונה החולפת, ימשיך להיות הכוכב והמנהיג של הנבחרת הזו גם בדרום אפריקה. קלינטון דמפסי מפולהאם, יחבור לדונובן בהתקפה המוכשרת של האמריקאים, כאשר טים האווארד אוג'וני אונאו הבלם המוכשר ינסו לשמור את הרשת האמרߙקאית נקייה.

הדרך למונדיאל: ארה"ב העפילה די בקלות לשלב הבתים המכריע, אותו היא פתחה בצורה אופנתית עם ניצחון 0:2 על מכסיקו, היריבה הכי חזקה שלה במוקדמות. תיקו 2:2 מול אל סלבאדור וניצחון קליל 0:3 על טרנידד וטובאגו, מיקמו את ארה&q͵ot;ב בראשות הבית, לפני ההפסד 3:1 לקוסטה ריקה, שהיה ההפסד השני בלבד בבית המוקדם. ההפסד הנוסף הגיע מול מכסיקו בחוץ, אך זה לא מנע מארה"ב להעפיל בקלות למונדיאל, יחד עם מכסיקו והונדורס.

לאן תגיע: נבחרת ארה"ב שובצה לבית ג' יחדȠעם נבחרת אנגליה, אלג'יריה וסלובניה. האמריקאים יותר איכותיים מאלג'יריה וסלובניה והם צפויים להעפיל לשמינית הגמר מהמקום השני בבית, רק כדי לעוף מול גרמניה בשמינית הגמר.

הידעת? ארה"ב רשמה רצף מדהים של 58 משחקי בית רצופים ללא הפסד מול יריבותיה מהקונקאקאפ, עד שהגיעה מכסיקו והביסה את האמריקאים 0:5 בגמר גביע הזהב.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8