עוד תיקו למכבי ראשלצ

'ליגת בנק יהב' בכדוריד: שוויון 24 בין מכבי ראשל"צ ובני הרצליה. משחק שני רצוף לאלופה ללא ניצחון. אס"א ניצחה בדרבי של ת"א, הפועל ראשל"צ את רמה"ש

יום שישי 25 דצמבר 2009

עם פתיחת המחזור הראשון של שלב הבתים ב'ליגת בנק יהב' בכדוריד גברים היום, כבר זכינו להפתעות, משחקים צמודים וכדוריד ברמה גבוהה.

בבית העליון, באולם בית מכבי בראשון לציון, נפגשו הערב האלופה מכבי 'צבר ספורט' ראשון לציון ובני הרצליה. ראשון לציון הגיעה למשחק לאחר שהפסידה נקודות ראשונות העונה מול מכבי תל אביב. מולה ניצבה בני הרצליה, שהראתה כבר כי היא יודעת לקחת נקודות מהגדולות בניצחון על אס"א ת"א בפתיחת העונה.

מפגן ענק של השוער הענק ליאוניד דורשנקו, עם שמונה עצירות מ-18 זריקות, הביאו את הרצליה למשחק מעולה שנעצר רק עם שריקת המחצית, 16:10 מפתיע לאורחים. המחצית השנייה הייתה בשליטה של ראשל"צ, שהחלה לנגוס בהפרש ולצמק. בדקה ה-56, ארבע דקות בלבד לסיום, נרשם שוויון 23 ולאחר דקה העלה חן בירנבאום במתפרצת את ראשל"צ ל-23:24. דקה לסיום יוני רוזנטל הצליח להשוות ולקבוע את תוצאת המשחק 24:24. יוהאן רושקה, שהיה חלש מאוד במשחק (2 מ-9 מהשדה) עוד ניסה לכבוש מתשעה מטרים ולהשיג הכרעה, אבל דורשנקו היה שם כדי לעצור בפעם ה-14 ולהשאיר להרצליה לפחות נקודה. משחק שני ברציפות לראשל"צ ללא ניצחון.

הכובשים המובלים לראשל"צ: יואב נאמן עם שמונה שערים מ-11 זריקות, חן בירנבאום ואריאל רוזנטל עם ארבעה ושחר הבר עם שלושה שערים.

להרצליה: מירקוס דויאנוביץ' עם שבעה שערים מ-13 ניסיונות, דימה ינדוביצקי עם שישה, תומר שמעוני ארבעה, אלון רם ויוני רוזנטל שלושה.

שפטו: יורם פרץ ושלמה כהן, 800 צופים באולם מכבי בראשון לציון. 

450 צופים הגיעו למרכז הרב ספורט בהדר יוסף, כדי לצפות בדרבי של תל אביב, בין מכבי לאס"א. המשחק התאפיין בכמות מעטה של שערים ושוערים טובים משני הצדדים, גם צביקה גרוס עם 15 עצירות מ-34 זריקות וגם מישה לוין, עם 17 מ-35. לאחר 14 דקות נכבשו במשחק שישה שערים בלבד והתוצאה הראתה 3:3. אס"א הצליחה בהמשך לפתוח הפרש קטן ושמרה עליו עד למחצית, 10:8. עוד לפני השריקה הורחק באדום ישיר נמרוד כהן ממכבי, לאחר עבירה בלתי ספורטיבית.

בפתיחת המחצית השנייה עלו האורחים ל-17:13, עם משחק מעולה של מאריו סאריץ'. מכבי תל אביב סבלו מהרחקות רבות לשתי דקות (10 בסך הכל) ומ-17 איבודי כדור. הפרש ארבעת השערים נשמר עד לסיום, 22:18 לאס"א, שנצמדת למכבי תל אביב כשלשתיהן 18 נקודות.

הכובשים המובלים במכבי: אמי צ'וקמיקה עם חמישה שערים וארבעה אסיסטים, מאיר פרוז'ן ואוריאן ליפיץ עם ארבעה שערים משמונה ניסיונות.

הכובשים המובילים באס"א: מאריו סאריץ' עם שמונה שערים  (ב-66%) ועוד ארבעה אסיסטים, אלכסנדר ז'דיק עם ארבעה מתשעה ניסיונות ורוני גבאי עם שלושה.

את המשחק שפטו דודי לוין ויאיר דורנפלד.

א.ס 'סטולי' רמת השרון התארחה היום אצל הפועל ראשון לציון באולם רוזנשטיין והראתה כי היא לא מתכוונת להוריד את הרגל מהגז השנה. המשחק בין סגנית האלופה לקבוצה שבמקום החמישי היה צמוד והפכפך, כשהפער עובר בין קבוצה לקבוצה. המחצית הראשונה הסתיימה ב-19:17 לרמה"ש, שנהנתה ממשחק מעולה של עמיר אהרון, עם עשרה שערים וארבעה אסיסטים.

במחצית השנייה התעורר עידן מימון, שסיים עם תשעה שערים ועוד שבעה אסיסטים, החזיר את ראשל"צ למשחק והוביל אותה ליתרון. בדקה האחרונה, במצב של 30:31 לראשל"צ, נשאר לשתי הקבוצות זמן לעוד התקפה אחת, אך בשני הצדדים לא הצליחו השחקנים לכבוש והתוצאה נותרה בעינה, ניצחון בנקודה להפועל ראשל"צ. חמש דקות לסיום הורחק באדום ישיר גיא כהן, לאחר עבירה בלתי ספורטיבית.

בשורות ראשל"צ הצטיין שחר מיארה, שנתן יום גדול על 11 שערים מ-13 ניסיונות. אליו הצטרף גם אמיר לנגליב, שחילק ארבעה אסיסטים והיה מצויין.

ברמה"ש, מלבד עמיר אהרון, הצטיין כמובן הזר טונדיי עבדולראשיד עם תשעה שערים וארבעה אסיסטים. לצידו הצטיינו גם עומר לוסטיג ואלס סיצ'נקו.

שפטו: ליאונרד ינקו ואלי שהרבני.

הבית התחתון של 'ליגת בנק יהב' יצא גם הוא היום לדרך. באולם צימרמן בנס ציונה נפגשו א.כ נס ציונה ומכבי מ.כ חולון. המחצית הראשונה הייתה בשליטה מוחלטת של המארחים, שהובילו בהפסקה בבטחה, 11:20. ריצת 4:0 של האורחים בפתיחת החצי השני החזירה אותם למשחק והם אף צימצמו את ההפרש לשני שערים, 23:25, בזכות משחק מצויין של פטריק נוואו. נס ציונה לחצה שוב על הגז, בעזרת משחק טוב של השוער טולי ליבגוט, שסיים עם 46% הצלחה, פתחה פער חשוב ובסיום ניצחה 29:36. לקראת הסיום יצא באדום שחקנה אסף פאר, שכבש חמישה שערים במשחק, לאחר שהורחק בפעם השלישית לשתי דקות.

הכובשים המובילים לנס ציונה: ברק פריד ועמית כהן עם שבעה שערים (כהן הוסיף עוד שישה אסיסטים), אבי עטון עם שישה, גניה קיגל עם חמישה (ועוד חמישה אסיסטים) ורביב גרוס עם חמישה גם הוא. 

הכובשים המובילים בחולון: פטריק נוואו עם 11 שערים ב-85% וארבעה אסיסטים, כריס אוגדובה ואלירן מצקי עם חמישה.

שפטו: ירון בן דן ואסף פארן.

באולם העירוני בפתח תקווה נפגשו עירוני מכבי פתח תקווה והפועל רמת גן. פתח תקווה שלטה במשחק ולאחר 11:19 במחצית, ניצחה 29:35. פתח תקווה מתרחקת מעט מהתחתית, רמת גן ממשיכה לחפש ניצחון שלישי העונה.

הרבו לכבוש לפ"ת: רועי רחמים עם 12 שערים מ-22 ניסיונות, מאנדיי סאט עם שמונה מ-14 וסשה דוזנובסקי עם חמישה שערים. נועם רויטר הרכז כבש רק שער אחד אבל חילק שבעה אסיסטים.

הרבו לכבוש לר"ג: מילאן סטאניץ' המצויין עם 16 מ-27 (שמונה מ-10 בפנדלים) וגיא קנריק עם שישה שערים.

שפטו דורון קזום ורונן פישר, 200 צופים באולם העירוני בפ"ת.

באולם 'גושן' בקריית מוצקין נפגשו מוליכת הבית התחתון, מכבי אבישי קריית מוצקין והאחרונה, מכבי רעננה. מוצקין הובילה מהפתיחה, הוליכה במחצית 8:19 ובסיום ניצחה 20:36, כשהיא מותירה את רעננה ללא ניצחון מפתיחת העונה.

הרבו לכבוש במוצקין: ישראל פישר עשרה שערים מ-11 ניסיונות (ועוד חמישה אסיסטים), מאור אפוטה שמונה, זלטקו שושה וניר קולוביץ' חמישה כל אחד. 

לרעננה: גלורי אופור חמישה שערים מחמישה ניסיונות, ג'קי מנדיל ארבעה ובר גצל שלושה שערים.

שפטו: שלומי בראון ואורן איטין כ-300 צופים במוצקין.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק