פתח תקווה נתקעה בגשם

ליגת העל: בגשם שוטף ובמשחק כמעט ללא קהל הצליחה הפועל כפ"ס לנצח 0:1 משער בודד של יבואה. קאקו הורחק. גיא לוזון: שיחקנו רע הערב

שבת 20 ינואר 2007
מערכת TELESPORT

לא הכדורגל היה העניין המרכזי הערב (שבת) בפתח תקווה, אלא הגשם השוטף והסוער ששטף את המגרש. אולם בדקה ה-18, ראינו מבצע מבריק של ג'יזרמו ישראלביץ' עם בישול נהדר לסמואל יבואה, שכבש והעניק ניצחון חוץ חשוב מאוד לירוקים מהשרון.

הניצחון הערב של הפועל כפר סבא מוריד הרבה לחץ מאלי אוחנה ואלי טביב. לאחר השבועות האחרונים, שבהם שיחררה כפ"ס את שוערה אושרי כהן וההפסדים לא אחרו לבוא. 

בחמשת המחזורים האחרונים, השיגה כפר סבא רק 3 נקודות והערב עם הניצחון החשוב שיחרר הרבה לחץ אצל אלי אוחנה וקבוצתו.

מכבי פתח תקווה בתקופה גרועה מבחינתה. מתוך ארבעת המשחקים האחרונים השיגה הקבוצה רק ניצחון אחד בודד בדרבי והשאר הפסדים. גיא לוזון לא ציפה לכזאת נפילה וכעת לוזון חייב למצוא פתרונות למצב העגום. אם לא די בכך, במשחק הבא יחסר בהרכב, הקשר האחורי, בלסינג קאקו שהורחק בכרטיס אדום. 

ההפסד הערב של מכבי חיפה בוינטר השאיר את פתח תקווה במקום החמישי בטבלה.

מאמן הקבוצה המפסידה הערב, גיא לוזון, התבייש מסגנון המשחק ומשחקניו הערב ואמר בסיום: "שיחקנו רע מאוד הערב מול כפר סבא, לא הגיע לנו לנצח. לא הגענו כלל למצבים".

מחצית ראשונה: יבואה כובש - הגשם לא מפסיק

הגשם השוטף הבריח אומנם את הקהל, אבל לאחר 18 דקות של משחק הגיעה התקפה מבריקה של כפר - סבא. ג'יזרמו ישראלביץ', בישל נהדר עם הקפצה לעבר סמואל יבואה, שמקרוב מ-5 מטרים החליק את הכדור מתחת לאוהד כהן - 0:1 לירוקים מכפר סבא. 

חלוץ הפועל כפר סבא, ז'וזה דוארטה יכל להגדיל את התוצאה בדקה ה-38, ניסה לעבור את אוהד כהן, אבל החטיא והכדור יצא החוצה. 

עד סיום המחצית שתי הקבוצות שיחקו בעיקר במרכז המגרש. הגשם השוטף קצת מעיק על המשחק המסודר. כפר סבא שמרה על שער נקי וירדה ביתרון - 0:1 במחצית. 

מחצית שנייה: הגשם שלט, הכדורגל לא!

פטריק סופו נכנס במכבי פתח תקווה במחצית השנייה, והכניס רוח מרעננת בהתקפת הקבוצה. בדקה ה-61 נשארת פ"ת ב-10 שחקנים, לאחר בלסינג קאקו פגע בלא כדור באביחי ידין. אלון יפת לא נשאר חייב ושלף את הכרטיס האדום לעבר קאקו. 

עד הסיום שתי הקבוצות המשיכו לשחק חלש ובעיקר בשליטת הפועל כפר סבא. היתרון המינמלי של כפר סבא נשמר עד הסיום - אוחנה חייך בסיום 0:1 לכפר סבא.

הרכבים: 

מכבי פתח תקווה
: אוהד כהן; איסמעיל עאמר, קובי גנון, סולי צמח, נאור פסר; אנדרה קאלדיירה, אסי משיח (רוביל סרסור 56'), בלסינג קאקו (הורחק 64) , דני פרדה (אורי לוזון 62'), דובב גבאי, רון גליק (פטריק סופו 46').

הפועל כפר סבא: אוהד לויטה; עופר טלקר, דגלאס דה סילבה, לירון זרקו, עמנואל פאפו; אביחי ידין, אבובקרי יעוזה, גיז'רמו ישראלביץ', בן לוז (שליו מנשה 88'); סמואל יבואה, ז'וזה דוארטה (אבי כנפו 79').

שופט המשחק: אלון יפת.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק