הספין סביב הפועל תל אביב

נדמה כאילו כל אירופה רודפת אחרי שכטר, ורמוט, אניימה, ידין, דה סילבה, נאתכו ויבואה. הסוכנים מפיצים "לוקשים" שאולי יסתיימו בגנט, גנק או דן האג. אשר גולדברג מבדיל בין ציפיות ומציאות

שבת 26 דצמבר 2009
אשר גולדברג
החלום האמיתי של מרבית הכדורגלנים הפעילים היום הוא להגשים את המסע בתוכו נמצאים היום יוסי בניון, טל בן-חיים, דודו אוואט ותמיר כהן. הישראלים חולמים על כסף קל וכותרות רומנטיות שאחרי הצלחות. הזרים המעטים רוצים כסף לשלוח הביתה לאפריקה ואולי להצטרף למאות השחקנים מאותה היבשת הפזורים בליגות באירופה לאורכה ולרוחבה.

השם החם של מאגר שחקנים בכושר וביכולת ביצועית, נוסח אירופה, נמצא בהפועל תל אביב. אין ספק, מספר מחזורי ליגה ומספר הופעות מרשימות בליגה האירופית יצרו הילה סביב השחקנים שמאמינים שגם הם יוכלו בקרוב לקרוא על עצמם כבעלי שכר של בין 30 ל-60 אלף ליש"ט לשבוע, כמו בניון ובן-חיים. הלחץ על סוכני השחקנים המקיפים אותם גדול, כמו הניסיות לסדר להם מועדונים גדולים ביבשת. 

אבל דברים שבאו עד לפני שנה-שנתיים בקלות, כמעט ואינם ניתנים לביצוע חוזר. הליגות הבלגית וההולנדית חלשות ואין בהן כבר את הרומנטיקה ובעיקר את המשאבים הכספיים. אפשר להביא לשם שחקנים שסיימו חוזים בחצי חינם או כאלו שסעיף השחרור שלהם עד 300 אלף דולר שווה מאמץ.

הפועל תל אביב נמצאת בעין הסערה וכבר לפני שנה פנטזה על מכירתם של וינסנט אניימה וסמואל יבואה בסכום כללי של שישה עד שבעה מיליון יורו.

בשבועות האחרונים עולה מדיווחים ופרסומים על סוכני שחקנים ועל סקאוטים שבאו לחטוף את שכטר, יבואה, אניימה, ורמוט, דה סילבה, ידין וכו'. מהמבורג ודורטמונד. פרנקפורט ואייאקס אמסטרדם. דרך הליגות של קרואטיה, צרפת וספרד. גם ברוסיה ממתינים לישראלים ולזרים של הפועל (כשגם ברק יצחקי וברוכיאן הבית"רים בתמונה).

הפועל תל אביב משחררת הצהרות של כאילו התעניינות, אבל למען האמת הניסיונות רבים ובינתיים הספין הגדול עובד. הוא משאיר את אותם רודפי כסף ותהילה מפוקסים ומאמינים שבכל משחק שלהם, כשהם מרימים ראש לעבר היציע מרכזי, יושבים שם בעלי קבוצות שהמזוודות עם הכסף הגדול ממתינות לחילופי ידיים.

אבל לא רק שחקני הפועל תל אביב חולמים כסף ואירופה. גם במכבי חיפה ישנם שמות אייל גולסה ובירם כיאל שחושבים שהם קופצים היישר להרכב של באיירן מינכן. 

ורמוט כבר היה שם ונכווה. ברק יצחקי נמלט, וכדאי להרים טלפון לעומר גולן, אבי סטרול ויואב זיו ופשוט לשאול אותם אם הם באותה יבשת של בניון ובן-חיים. וגם אם כשבחוץ קר, להם בפנים חם מהכסף.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק