גווארדיולה מעצב מכבי חדשה

כשקיבלתי הודעת SMS מחברי צביקה: "מכבי יש רק אחת - ת"א", הבנתי שישנה צהלה צהובה ושמכבי תל אביב חוגגת סביב המאמן אבי (גווארדיולה) נמני. ההצגה בבלומפילד היא בטעם של פעם

יום ראשון 27 דצמבר 2009
אשר גולדברג

מכבי תל אביב ניצחה 3:4 את בית"ר ירושלים, תוצאה שבוודאי גורמת לאלו שלא היו ביציעי איצטדיון בלומפילד לדבר על פיספוס, אבל מכבי תל אביב יחד עם בית"ר ירושלים היו שותפות לכדורגל עם טעם של פעם.

גולים, שהעין רוצה לראות שוב ושוב בהילוכים חוזרים. מבצעי כדורגל מבריקים, לצד המון טעויות נוסח השכונה. בסיום המשחק קיבלתי SMS מידידי צביקה, שאמר: "מכבי יש רק אחת - ת"א" ומיד הגיע הטלפון ממנו עלו צהלות ההמונים, שסוף סוף יכולים לפתוח שבוע בטעם של להגיע גם בשבוע הבא למשחק החוץ נגד בני סכנין.

מכבי תל אביב עדיין רחוקה מעט ולפעמים הרבה ממכבי חיפה והפועל תל אביב, אבל הכיוון נכון. בדיוק כמו ברצלונה, ייקח עוד קצת זמן למאמן הצהוב, אבי נמני להיות דמותו ורוחו של פפ גווארדיולה, השחקן לשעבר של ברצלונה ונבחרת ספרד, שבדיוק כמו אבי נמני חושבים על כדורגל התקפי, כדורגל סקסי, כדורגל שמדמיינים אותו על הכרית וגם בין כוס קפה אחת לשנייה.

השבוע אמרו לאבי נמני שהוא גווארדיולה. נמני חייך בצניעות ואמר: "אני בקושי גווא", אבל שמע מאנשי שיחו, שהוא בדרך הנכונה ובקרוב יוכל להשלים את המשפט "רדיולה" ולצרף אותו יחד לחיבור שעובד טוב היום על הקווים בקאמפ נואו - גווארדיולה.

מכבי ת"א שיחקה כמו הקבוצה של גיורא שפיגל בסוף שנות ה-60. כדורגל עם מעברים מהירים בין ההגנה להתקפה, עם מסירות חותכות הגנות, כידרורים בטעם של פעם והבעיטות לשער היו מפוקסות בדיוק כפי שבעטו שייע גלזר, ויקי פרץ ובני טבק.

 נראה שאבי נמני הולך ומטפח על כר הדשא את בן דמותו הסרבי, איביצה אייליב, שעדיין חסר כושר ועדיין לא הפך למכביסט ישראלי, אבל כשזה יקרה ואייליב יתחבר ויהיה סוג של ג'ובאני רוסו משופר, הצהובים תוכל בשנה הבאה לפתוח ידיים, לרוץ קדימה ולהזיז ביד ימין הצידה את מכבי חיפה וביד שמאל את הפועל ת"א, בדרך להצהרות וחשיבה על מילת הקסמים: אליפות.

חשוב לציין את העבודה הנאמנה שעושים לצידו של נמני, איציק עובדיה, ניר לוין ושורה אובראוב, שעדיין מכוונים את הברגים ובכל זאת  כדורגל כפי שראינו בבלומפילד 3:4, הלוואי הלוואי הלוואי, שנראה בכל שבת אחר הצהרים. כי פרט למכבי תל אביב גם מכבי חיפה, הפועל תל אביב, בני יהודה ובית"ר ירושלים מסוגלות ליצור לנו פינה של הכדורגל שהלך לנו לאיבוד.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק