קלאסיקה של כל הזמנים

המשחק בין מילאן לליברפול בגמר ליגת האלופות הוא ללא ספק המשחק הכי גדול בעשור האחרון, גם אם לוקחים בחשבון את כל הענפים. אבי נמני בטור מיוחד מצטער שהוא לא היה באיסטנבול, אלא הסתפק בצפייה בטלביזיה

יום חמישי 31 דצמבר 2009
אבי נמני
המשחק בין ליברפול למילאן בגמר הצ'מפיונס באיסטנבול ב-2005 היה בלי ספק אירוע השיא של העשור בספורט בכל הקשור למשחק כדור.

את המשחק הזה ראיתי בטלויזיה יחד עם עוד מיליארדי צופים, ורק אחרי שהמשחק נגמר הבנתי איזו טעות קריטית עשיתי כשלא נסעתי לאיסטנבול לראות את המשחק באיצטדיון, כפי שעשו אלפי ישראלים. אבל מי מהם בכלל שיער שהמשחק הזה יהפוך לקלאסיקה של כל הזמנים? אני חושב שאף אחד.

למען האמת, מילאן היא הקבוצה המועדפת עליי. ברור שכיום, כשיוסי בניון מככב בשורותיה גם אני אוהד את ליברפול כמו כולם, אבל באותה שנה בה נערך המשחק, בלי בניון על הדשא, רציתי בניצחונה של מילאן.

המחצית הראשונה היתה  כל כך חד צדדית, עד שאיש בכלל לא האמין שליברפול מסוגלת לחזור. אם היו מספרים לי בהפסקה שהמשחק עומד להסתיים בתיקו 3:3, הארכה ופנדלים ושליברפול תיקח את הגביע, לא הייתי מאמין בחיים, אבל זה כל היופי בכדורגל, ובגלל זה אנחנו כל כך אוהבים את המשחק.

אז המחצית השנייה החלה וליברפול פשוט מחקה את מילאן. די בקלות היא סגרה את ההפרש והמשחק החל מחדש. מאותו הרגע ואילך - ליברפול היתה מועמדת לזכיה, כי המומנטום עבר לרגליים שלה, ובכדורגל זה הרבה מאוד.

 חמש שנים עברו מהאירוע ההיסטורי, שהותיר את חותמו באופן מובהק ביותר עלינו - חובבי הכדורגל. מבחינתי, הלקח המרכזי מהמשחק הוא שהכול יכול להיות בכדורגל, וגם כשהמצב נראה אבוד, עדיין הוא יכול להתהפך.

אף פעם אין פייבוריטית ברורה, הכול יכול להיות, ובטח שבמעמדים כאלה, עם שתי קבוצות על כאלה, הכול פתוח.

נקווה שבעשור הבא יהיה עוד משחק אחד כזה לפחות. אבל אז אני כבר רוצה להיות במגרש כשזה קורה.תגובות

b

טלספורט בפייסבוק