ברק יצחקי, תעבור להפועל תא

אחרי שאוהדי בית"ר קיללו אותו וירדו לחייו למרות שויתר למענם על הצעה יפה מבלגיה, לא נותר לילד מאשקלון אלא להיעתר להצעה מוולפסון ולחזור לעצמו תחת אלי גוטמן

יום שני 28 דצמבר 2009
שלמה חסיד

 בדיוק לפני חמש שנים פגשתי את ברק יצחקי במזנון של בלומפילד, מתחת לשער אחד, במחצית המשחק בין בית"ר להפועל תל אביב. יצחקי לבש אזרחי, הוא היה פצוע. כששמע מפי שאני רוצה  שהפועל תנצח במשחק הוא היה בהלם. "מאז שעברת לתל אביב התקלקלת", אמר  לי בטון פדגוגי. "אוהד בית"ר כמוך לא צריך להגיד דברים כאלה".

הסברתי ליצחקי שכל כתב רוצה שהקבוצה שלו תנצח (סיקרתי את הפועל תל אביב), כי ככה יותר קל לסקר את הקבוצה כי יש יותר שיתוף פעולה מצד הקבוצות, ובכלל כשהקבוצה מצליחה יש יותר רייטינג לכתבות שלך, שלא לדבר על האפשרות לתפוס נסיעה עם הקבוצה במידה שהיא משחקת באירופה. "הכול זה כסף בחיים", סיננתי בפניו אבל הוא נזף בי. "בית"ר זה מעל הכול, יותר מהכסף. בית"ר זה הכול", קבע בפניי בטון חד משמעי עד תקיף. 

כשנפרדתי ממנו קצת ריחמתי עליו. חשבתי שהוא תמים, פראייר, ילדותי, שאפשר לעבוד עליו.
מי יודע כמה מנצלים אותו בחוזה שלו, אם הוא חושב ככה, הבלעתי חיוך מתחת לשפם שאין לי.

חמש שנים עברו, והנה לפי הפרסומים אותו ברק יצחקי במשא ומתן עם אותה הפועל תל אביב.

מה קרה באמצע?  כמעט הכל. אוהדי בית"ר, שיצחקי חשב שהם איתו באש ובמים כמו שהבטיחו לו,  הפנו לו עורף. לפני שנתיים הוא ויתר למענם על הצעה מפתה מבלגיה. כיום הם מקללים אותו ויורדים לו לנשמה. עד כדי כך הגיעו הדברים, שהוא רוצה לעבור להפועל תל אביב.

ואני אומר: דרך צלחה. כנראה שהרומן בין יצחקי לבית"ר הסתיים, ועכשיו בשלו התנאים לעיסקת השנה בכדורגל. בית"ר תקבל חצי מיליון דולר פלוס מינוס, הפועל תקבל חלוץ מטרה קלאסי, אחד שמת לחזור למרכז העניינים, מחוץ לרדיוס של טדי.

בהפועל יצחקי יחזור לעצמו. תחת אלי גוטמן הוא יוכל להיכנס בקלות לנעליו של איתי שכטר, ואז להגשים את חלומו הגדול לשחק בספרד.

ואם יצחקי ימשיך בבית"ר הוא רק ימשיך לדעוך. הרי בינינו לבין עצמינו - האוהדים הצהובים בחיים לא יסלחו לו על המשא ומתן עם הפועל תל אביב. מיום שהעניין פורסם, נגזר דינו של יצחקי לחפש לעצמו קבוצה אחרת.

ולסיום כמה מילים אישיות לברק. תרים טלפון לחבר הטוב שלך מנבחרת הנוער, שי אבוטבול. הוא יספר לך על הימים, לפני עשר שנים, שבהם הוא היה אוהד הפועל מתלהב משער חמש. איך בכל חופש גדול התנדב לעבודה באפסנאות הקבוצה, ואיך הוא נהנה לכבס את החולצה של יוסי אבוקסייס שאותו הוא העריץ. ואיך כיום, אחרי שנפצע במדי הפועל, אף אחד כבר לא סופר אותו, ועכשיו שולחים אותו לחפש את מזלו בהפועל באר שבע. 

ככה זה ברק ידידי הטוב. יום אחד אתה בפסגת האוורסט, למחרת אתה בקרקעית ים המלח. הכול תלוי על חוט השערה ורק אלוהים יודע מתי יסתובב הגלגל והכול יתהפך בין שנייה.

    נ.ב - בעל הבלוג חוגג היום יומולדת 39. צלצלו לברך.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק