הצחקתם את חולדאי

הדרבי של תל אביב היה ויהיה הדרבי היחיד בכדורגל הישראלי. ניסו למכור לנו שיש גם דרבי חיפאי. איזה בושה, גועל נפש של כדורגל. מזל שאין בקרוב עוד משחק כזה

יום שלישי 29 דצמבר 2009
אשר גולדברג
 בשבועות האחרונים ניסו למכור לנו בתקשורת הכתובה והאלקטרונית, בייחוד מאלה המדוכאים של איזור הצפון, שהכדורגל לא נמצא רק בתל אביב. פתאום הציפו אותנו תחת כל עץ רענן ותחת כל במה פנויה של תקשורת באשליה שיש דבר כזה שקוראים לו דרבי חיפאי. דרבי למרגלות הכרמל.

אחרי המשחק שדומה לכדורגל שראינו בקריית-אליעזר, אפשר לומר שזה המשחק שהמפסידה היחידה בו היא הפועל תל אביב ששוב ראתה שהעיקר הוא הניצחון והשאר הוא הבל הבלים. 

אבל נחזור שוב לראש העיר יונה יהב, איש חיפה שכנראה עדיין לא איש של כדורגל ואינו יודע ושהדרבים האמיתיים של העיר חיפה שייכים רק לשניים שבעבר קדמו לו: אבא חושי ויוסף אלמוגי. מאז אין יותר דרבי חיפאי. הדרבי היחיד שיש לנו שייך לראש העיר המכהן בתפוח הגדול, רון חולדאי. 

הדרבים בפתח תקווה הם שכונתיים מדי, בירושלים כבר לא זוכרים מתי הייתה יריבות אמיתית ובטח שלא במקומות שפעם המילה דרבי הלהיטה והבעירה את חדרה, נתניה, רמת-גן ואפילו, נדמה לי, שהדרבי בין מרמורק למכבי שעריים טוב יותר מהדרבי שהיה בין האדומים של יואב כץ לירוקים של יעקב שחר. 

בכלל, איזה מאבק יש בין שחר לכץ? יואב כץ סיפר איזה בלוף על סופות שלג בארצות הברית שתקעו אותו והוא לא היה יכול להגיע למרגלות הר הכרמל לצפות במשחק. מי שביקר בנתב"ג היה יכול לראות שכל הטיסות מארצו של הדוד סם נחתו בזמן הנקוב על הלוח האלקטרוני ובמענה הקולי בטלפונים. 

זה היה דרבי חיפאי שהמרוויחים היחידים בו היו שחקני העבר של שנות ה-50, ה-60 וה-70 שתמונותיהם בשחור-לבן התנוססו בנוסטלגיה בתקשורת הכתובה והאלקטרונית. אבל אפילו בעניין זה, הצורה בה הוגשו הכתבות כל-כך משפילה, שעדיף היה שלא היו כותבים אותן.  מהדרבי הזה נשארה האמירה: "מי שאין לו עבר, אין לו עתיד". 

ומה העתיד של הפועל חיפה? בשבועות האחרונים ניסו החיפאים לשווק לנו כוכב, כדורגלן על בשם ערן לוי. אבל מי שראה אותו ממש בא לו לבכות מהצורה של השמנמן שמתאימה ליותר לענף אחר ולא לכדורגל.

גם שחקנים נוספים, בייחוד מהצד האדום של העיר, עסקו בכסאח, בבעיטות פראיות לרגליים ולגוף. רק לא בכדורגל. מי שנשאר זו מכבי חיפה שחיפשה את השער הבודד כדי לברוח הביתה ולספור את הכסף במדרגות.

יניב קטן לא הנהיג, מלך השערים שלומי ארביטמן עדיין מחפש קבוצה באירופה והגאורגי דבאלשווילי, כדאי שיחפשו לו את הדרך הביתה,  אם הקבוצה רוצה לסיים כאלופה ולחזור לליגת האלופות בעונה הבאה. ובכל זאת, מילה טובה למכבי חיפה. צבירת הנקודות שלה מדהימה והיא בהחלט ראויה לכל מקום שהיא תופסת בראש הפירמידה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק